İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

'Doktorum' diyene inanmayın

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternetteki chat odalarına bir kez daha dikkat! Canınız yanabilir...

İnternette, kendisini doktor olarak tanıttığı 14 kişiyi, yardımcı olma bahanesiyle dolandırdığı öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.

Bakırköy'de bir kişinin, kendisini doktor olarak tanıtan şüpheli tarafından dolandırıldığı yönündeki şikayetini değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ile İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri çalışma başlattı.

Söz konusu şüphelinin, ''özellikle internet yoluyla tanıştığı kişilere kendisini doktor olarak tanıtıp, çalıştığı hastanelerde yardımcı olma vaadinde bulunduğu'' belirlendi.

İnternet üzerinden mağdurlara gelen mesajları inceleyen polis, şüphelinin kullandığı bilgisayarın Kadıköy'deki bir internet kafede bulunduğunu ortaya çıkardı.

Mağdurların verdiği bilgilerle şüphelinin eşkalini de belirleyen polis, çevresinde önlem alınan internet kafede bulunan şüpheli Özgür V'yi (34) gözaltına aldı.

BENZER SUÇLARDAN KAYDI VAR

Polis yetkilileri, internette sohbet ederken, özel ve kamu hastanelerinin ismini vererek kendisini bu hastanelerde çalışan doktor olarak tanıtan şüphelinin, mağdurları, rahatsızlıkları konusunda yardımcı olmak için lüks otellerin lobileri ya da lüks kafelerde çay- kahve içmeye davet ettiğini söylediler.Hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından poliste kaydı olan Özgür V'nin, teklifi kabul eden mağdurlarla konuşurken acil işi çıktığını söyleyip
ödünç olarak istediği araçlarını alarak kaçtığını anlatan yetkililer, şüphelinin, çalıntı otomobilleri bir süre sonra terk ettiğini ifade ettiler.

Yetkililer, çocuğu için yardım isteyen Cemil B'yi 600 YTL dolandıran şüphelinin, internet üzerinden tanışarak İstanbul'a davet ettiği gurbetçi Ferhan Y'nin de 800 Avro, dizüstü bilgisayar ve kredi kartlarını çaldığının belirlendiğini kaydettiler.Benzer yöntemlerle toplam 14 kişiyi dolandırdığı anlaşılan şüphelinin adliyeye gönderildiği bildirildi.

A.A.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=55027&cat=210&dt=2008/02/09

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim anlayamadığım bölüm;
1- Bu insanları nasıl kandırıyor yani ne vadediyor ki bu insanlarda kanıyorlar...
2- Ne vadederse etsin, bu tür şeylere kanacak kadar aptallar var mı?

Yani ne diyor abi adam çıkıp;
"Beyefendi oğlunuz hasta olmuş şu otelin lobisine gelin ve arabanızla gelin sonrada arabayı ve laptopunuzu ve değerli eşyalarınızı bana bırakın gidin." mi diyor?

Yada bunu kaç salak yiyor? (Salak lafı gücüne gitmesin dolandırılan arkadaşların. Gerçekten de öyle.)

Bugün zaten akıllı olan bir adam düşünür.
Türkiye'de en düşük pratisyen hekim maaşı aylık 6-7 milyarı buluyor çalışma sistemine göre.
Kliniği olanlar aylık en az ekstradan 10-15 milyar kaldırıyorlar.

Yani bu adamların maddi durumları da ortada. Düşünemiyorlar mı bir doktorun bu tür şeylere tenezzül etmeyeceğini.

Kaldı ki ben pratisyenler için konuştum. Bugün sağlam bir cerrahın (ülkeden ülkeye farklılık gösterir.) maaşı 150-200 milyar arasında oluyor aylık.

İngiltere de 1 Trilyona yakın para alıyorlar yıl bazında...

Bilmiyorum hakikatten saflık bu...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:

En basitinden gezinirken bir şeye rastladım.
Kaynakta verdim.

Estetik fiyatları
Yüz gerdirme: 7 bin 750 sterlin
Göğüs yaptırma: 5 bin 750 sterlin
Karın sıkıştırma: 5 bin 200 sterlin
Burun: 4 bin 500 sterlin
Popo kaldırma: 3 bin 700 sterlin

SABAH - Perihan KORKMAZ / LONDRA
Mart 26th, 2007 at 18:15

Burada yazılanlar sadece Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanlarının aldığı paralar.

Bir Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı haftalık 3 ameliyata giriyor en az. 3 ten aşağıya asla düşmüyor.

Bu da haftalık ortalama olarak; 21.000 Sterlin anlamına geliyor. Aylık ise 84.000 Sterlin yapıyor.

Yıllık ise bu kazanç 1.000.000 Sterlin sınırlarını zorluyor.

Bugün 1 Sterlin neredeyse 3 YTL bildiğim kadarıyla.

Yıllık 1 milyon sterlin 3 Trilyon para yapar...

Bu adamın şimdi gidip bu tür işlerden medet umması beklenir mi?
Beklenmez. Peki halen bunu nasıl yerler anlamış değilim.

Ki biz sadece bir ortalama aldık. Ayrıca sadece Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanının kazancını baz alarak hesaplama yaptık.

Hani nerede bunun açık kalp ameliyatı, bypass'ı, nakli, nerede bunun ortopedi operasyonları falan...

Dediğim gibi;
Dolandırılan arkadaşlara epey güldüm=)
Bir zamanlar Boğaz Köprüsünü satmışlar ya insanlara... Aynı o hesap...
Ülkemizden ibretlik kareler=)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aziz Nesin, gercekten hakli...
zerre kadar acimiyorum dolandirilanlara, boyle cahil, boylesine yarim beyinli insanlar var oldugu ve egitilmedigi surece. sanki gel de beni dolandir gibi bir ortam olusuyor. hani sokakta gezerken yerde para gorursunuz, onun gibi...

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Severim bende Aziz Nesin'i...
İnsanların kolay kolay anlayamadığı biri...
Özünde ve sözünde biri.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla bende öyleyim yalan değil...dolandırıldım diye ortaya kim çıkarsa çıksın vallahi gülüyorum bırak acımayı...Dolandırılmak saflıktan, inanmaktan temiz kaplilikten olmuyor aslında, kendini uyanık sanarak, daha kısa zamanda daha ucuza daha fazla para ya da herneyse artık kazanacağını sanan aptalların başında geliyor.
Ve herzamanda dolandıran benim gözümde daha büyüktür. 14 tane aptalı arayıp bulmuş helal olsun :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5