İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dolandırıcılık girişimleri

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kişinin nickini ve sabit msn adresini bilmiyorum ama her zaman bişeyler almak için yada bişeyler yaptırmak için beni msne ekliyor.

Genelde istediklerini söylüyor ve ben bir fiyat söylüyorum sonra pazarlık yapılıyor anlaşmaya başlanıyor.

Ve sonraki bölüm hep aynı.

Ödeme yapacağım diyor.Bende eft geç gelir aynı banka olsun diyerek ona hangi bankadan göndereceğini söylüyorum.Genelde hsbc bankasını söylüyor kullanmadığımı düşünerek.Doğru düşünüyor ama düşünmediği bişeyde kendimin hsbc hesabı yok ama arkadaşımın var.Bende arkadaşımın hesap numarasını veriyorum yatır diye.Sonra aynen şunu söylüyor.Aa pardon benim hsbcde para bitmiş ben size albarakatürk, finansbankasından, tekstilbanktan, anadolubanktan( çok fazla kullanılmayan bankalar ) birinden yollayım gibi ifadeler kullanıyor.Bende albaraka hesabımda var diyorum veriyorum.Ve senaryo yine aynı aa benim burdada param bitmiş.Yani bende olmayan bi hesap denk getirmek için elinden geleni yapıyor.

Bunun sebebi ise bu kişinin hep tatil zamanı geliyor olması ve eft geçip eftnin iş gün hesabıma geçecek olması.Yani aklı sıra böyle kandıracak.İşi alıp paran gelir deyip kaybolacak

Aynı senaryo 3 defa başıma geldi aman dikkan edin.

schumifan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün bi arkadasim geldi hsbc sordu be:) yok bende dedim tüh satis yattı dedi:)

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla bana hep sakat hsbc sahipleri geliyor gerçi öyle bir hesabı varmı yokmu onuda bilemiyoruz ama dikkat edin benim 3 oldu ya 3 ündede yemedim adam 4. ye gelirmi bilmiyorum

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zman ilk sunu diyeceksiniz o adama
hangi bankanda para var bi bak ben hesap numarsini gondereyim diyeceksiniz baska yolu yokki oadamin banka da param yokmu demesinden iyidir ilk siz davranin hangi hesabinda para var hangi bankada siz soyleyin ben o bankadan hesap no verecegim deyin

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
hesap numarasını al savçılığa suç duyurusunda bulun zaten hesap numarasından kim olduğu ortaya çıkar ......

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hesap no vermiyormuş ki, hesap no istiyormuş :p ayrıca böle bi durumda savcının olaya aşina olupte dolandırıcılık şeklini anlaması zor gibi geliyor

N

NRT

Misafir
Böyleleri çok cıkıyor :) mail adreslerini yazsana?

Bizde bakalım hangi mail adresleri diye bizede yararı olur.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5