İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıcılık Konusu

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok uzun süredir özel hayatımın yoğunluğu sebebiyle işlerimle hiç ilgilenemiyorum. Çok fazla forumda da aktif yer alamıyorum. Sivri zekalı bir arkadaş [email protected]'u almış ben önceden [email protected] u kullanıyordum msn adresi olarak. Bu mail adresi ile beraber benim resim sitemden millete reklam satışı yapıyor. Ücretlerini alıyor ama haliyle reklam yayınlamıyor.
Bir kişi bu durumu bana mail ile bildirdi. Kendisi ile msnden görüşüp benim olmadığımı anlamış. Bende hemen siteye bir uyarı yazısı koydum. Bir kaç kişide msnden bu durumu bildirdi. En sonda r10'da bir özel msg aldım. Neden beni dolandırıyorsun başlıklı. Ve sanırsam bugunde r10'dan banlanmışım. Benim için mühim olan bu sivri zeka arkadaşların bu kazandıkları paraların mutlaka bir zaman bir yerlerinden çıkacaklarını bilmeleri.
Ayrıca bu tip insanlara para kaptıran arkadaşlara da sesleniyorum.
Lütfen bu tip reklam anlaşmalarında öncelikle reklamınızın yayınlanmasını isteyin! Gerçekten konuştuğunuz kişinin o sitenin sahibi olup olmadığına dikkat ediniz!
Duyduğuma göre çok komik rakamlara reklam satışı yapmış. Önce bir siteye bakın ve istenilen ücrete bakın herşeyin bir oluru vardır. Parayı kolay kazanmadığınıza eminim ama ucuz diyerek herşeye böle atlarsanız tüm paranızdan olursunuz. Sizler de biraz uyanık olmalısınız.
Bu tip insanlara prim vermeyelim. Tüm site sahipleri önlem alarak üstüne düşeni yapsınlar. Ben siteme uyarı yazısı koydum. Umarım bundan sonra beni kullanarak başkalarını dolandıramayacaklar.
Yine tekrar etmek istiyorum lütfen reklam anlaşmaları yaparken site sahibi ile irtibata geçtiğinize emin olun, ödemeyi yapmadan önce reklamınızın yayına sokulmasını isteyin. Eğer büyük rakamlar içeren ve uzun vadeli reklam anlaşmaları yapıyorsanız mutlaka sözleşmeli çalışın.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Reklam verirken forumda bana bi özel mesaj at demek yeterlidir.Atarsa o kişidir atamazsa değildir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
En sağlıklısı form sistemi değilmidir? Reklam formu doldurtmak ve müşterilerin size bu yol ile ulaşmasını sağlamak..

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zanza kardeşim dün r10'da bi olay oldu. birisi senin mailinmiş gibi bir mail kullanarak + R10'da itraderi yüksek bir arkadaşın da nickini kullanarak beni dolandırmaya çalıştı..rapidshare konusunda. ben Özel mesaj at dedim..atamadı tabi.
Aklı sıra bedavadan rapidshare premium alacaktı benden.
bende şikayet bölümüne yazdım

http://www.r10.net/sikayetim-var/199922-dolandirma-tesebbusu-sonuc-fiyasko.html

burda az daha "seo17" nickli arkadaşta mağdur oluyordu. Ben sizi tanımam gerçek MSN adresinizide bilmem..zaten bana yapılan dolandırma teşebbüsü hayli ilginçti..
şerefsiz hem sizin mailiniz adına hemde R10'daki yüksek itraderli biri adına iş yapmaya çalıştı...
HÜSRANA UĞRADI...

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
!serdar:
s.a
!serdar:
r1o dan Serdar
[email protected]:
H.g hocam
!serdar:
http://www.haber3.com sizin mi ?
[email protected]:
evet hocam
!serdar:
bir link ekleyin görelim
smile.gif

[email protected]:
tabi ama
[email protected]:
alcaksanız
smile.gif

!serdar:
sen ekle alırız hele
[email protected]:
alcaksanız eklıyem
smile.gif

!serdar:
biggrin.gif

!serdar:
ekli bakalım gerçek sahibi sizmisiniz
[email protected]:
ortagım gelır sımdı ekletırım
[email protected]:
baska sahıbıdemı varmıs ?
!serdar:
iyinette nickiniz nedir
[email protected]:
iyinete üye deyılım
!serdar:
ekle bi link görelim
!serdar:
yoksa haber3 bildirecem seni
[email protected]:
alcaksanız eklettırcem
[email protected]:
site benım kime haber verırsen ver
[email protected]:
kardes
[email protected]:
dalgamı gecıyosun
!serdar:
biggrin.gif
la bas git
!serdar:
adamm mı kekliyon
[email protected]:
[email protected]
!serdar:
bekle arıyorum firmayi
[email protected]:
ekle ***
[email protected]:
yalanmı söyluycez
[email protected]:
cattık ya
!serdar:
konu acıyorum bakalım senmisin

Geçenlerde bana denk geldi denyo

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
milliyet.com.tr sizin mi desen evet benim diyecek adam.

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu adamın akli dengesi bozuk..deşeledikçe vukuatları ortaya çıkıyor dahada..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
milliyet.com.tr sizin mi desen evet benim diyecek adam.

Kemal Sunal ın bi filmi vardı deli deli küpeli diye.Orda para uğruna Kemal Sunal a seni vali falan yaparız yeterki işimize karışma diyolardı.O da peygamberde yaparmısınız deyince adamlar yaparız diyolardı :D
Bu adamda onun gibi.Hangi siteyi sorarsan sor para kapmak için he bizim site ya parayı gönder eklerim reklamını :D

Ortağım gelsin :D
Sanki genel müdür avukatım gelmeden konuşmam der gibi :D

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun zafer. Ortalık çakal dolu dikkat etmek lazım.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
savcılığa suç duyurusunda bulunun dilekçe yazarak,kesinlikle çözümlenir.

mayhem

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bende 2-3 yıl önce r10 dan bir dolandırıcıya denk geldim bir arkadaşım sayesinde herşeyi onunla konuştu reklam için ben sadece ödemeyi yaptım msn adresi : [email protected] eğer halen devam ediyosa dikkat edin :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5