İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandiricilik Uyarisi

H

haltasii

Misafir
rs635' Alıntı:
benim anlamadığım şey madem 100 ytl komisyon alacaktın niye parayı arkadaşa gönderirken içinden almadın! neyse inşallah herkes hakkına kavuşur.

bu arada benim bugün sınavım vardı ve kötü geçti hepsi tamer(complicat3d) yüzünden:)

sen olayi hicten anlamamissin, saniyorum.
100YTL komisyon alan ve bunu iade etmesi gereken tamer (complicated) dir.
100YTL suan onda ve iade etmiyor. Oysa iade edecegini soylemisti bunun icin 3 defa su tarihte para hesabinda olacak diye soz bile verdi.

Herkesin hakkina kavusacagindan zaten zerre kadar suphem yok. bu dunya 70 sene ahiret ebedi.

H

haltasii

Misafir
captainzap' Alıntı:
Bu ve benzeri olaylar yüzünden insanlara güven giderek azalıyor :( sadece bu ve bunun gibiler yüzünden artık gel de sen başkasına iş yaptır pehhh
yazıklar olsun demekten başka birşey gelmez elimden ayrıca kul hakkını nasıl ödersin orasıda tartışılır

selametle Allah affetsin

meselede zaten bu. ortada gezinen bir kac dolandirici yuzunden insanlarin birbirine guveni azaliyor, bu guvensizlikten herkes zarar goruyor.

Allah bunlari affedermi bilmem ama,
bakalim kul affedecekmi.

H

haltasii

Misafir
beni rahatsiz eden giden 600$ veya 100YTL degil.

boyle bir duruma dusmus olmak. Adam benimle 3-4 aydir msnden gorusuyor okadar fikir alisverisi yapiyoruz 1 defa is yapiyoruz vs. sonra 100YTL icin adamda ne soz kaliyor ne haysiyet. yalan ustune yalan soyluyor.

MERTCE cikip kardesim al parani gonderdim veya odemicem sen parayi unut diyemiyor. sonucta ikiside olayi bitirir. Gidip kibrisa 100ytl icin bu adamin pesinden kosacak degilim. ama olay o veya bu sekilde kapanirsa hic degilse kafamda olayi bitiririm.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de kardeş saat biraz geç yada ben yanlış anladım 600 küsür dolar dolandırılmana yol açmış bu adam. Dediğine göre anlaşmış o kimseyle. Madem senin kötülüğünü istiyor ve birisiyle anlayış seni dolandırıyor bu adam senden aldığı extra 100YTL komisyonu neden ödesin ?

şuanda cocukca davranıp kacırıyor ama benim sana tavsiyem kendini daha fazla üzme kafandada bitir elbet o acısını cıkardır bi tarafından.

Allah sabır versin

H

haltasii

Misafir
tamer (complicated) bir suredir ortaliklarda gozukmuyor. saniyorum beni msn de yine blokladi, forumada (complicated) nicki ile baglanmiyor (veya sadece yazmiyor), belkide coktan baska bir kullanici adi almistir.

fakat tanimak ve uzak durmak icin hakkinda yeterince bilgi var sanirim.

TAMER YIGIT

kibristan [email protected] msn adresini kullaniyor,

[email protected] email adresini kullaniyor.

bu sahis bir DOLANDIRICIDIR uzak durun gorudunuz yerde bu adamin ne oldugunu insanlara duyurun ve bu forumu referans gosterin ki kimseye birdaha bulasamasin.

Sayin Admin: lutfen bu bilgileri editlemeyin veya silmeyin, bu kisinin dolandirici oldugu aciktir, oyle olmasa cikar burdan duzetlme yapardi. Nasilki bir zaman sizinde magdur oldugunuz saban kormaz dolandiricilik olayinda bahsi gecen sahis hakkindaki tum bilgiler bu forumda paylasildi, ayni sey Tamer Yigit icinde gecerli olmali. Tskler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
haltasii' Alıntı:
tamer (complicated) bir suredir ortaliklarda gozukmuyor. saniyorum beni msn de yine blokladi, forumada (complicated) nicki ile baglanmiyor (veya sadece yazmiyor), belkide coktan baska bir kullanici adi almistir.

TAMER YIGIT

bu sahis bir DOLANDIRICIDIR uzak durun gorudunuz yerde bu adamin ne oldugunu insanlara duyurun ve bu forumu referans gosterin ki kimseye birdaha bulasamasin.

Sayin Admin: lutfen bu bilgileri editlemeyin veya silmeyin, bu kisinin dolandirici oldugu aciktir, oyle olmasa cikar burdan duzetlme yapardi. Nasilki bir zaman sizinde magdur oldugunuz saban kormaz dolandiricilik olayinda bahsi gecen sahis hakkindaki tum bilgiler bu forumda paylasildi, ayni sey Tamer Yigit icinde gecerli olmali. Tskler.

Daha onceki mesajinizda, bu kullanicinin kisi bilgilerini, kendi istegi uzerine editlemistim.
Kendisi bana bir daha bu konuda istekte bulunursa, sizinle baglanti kurmasini soyleyecegim.

A

Airborne

Misafir
Bu islemin aynisi PayPal da da oluyor mu? Eger oluyorsa PayPal bozan kisiler risk altinda degil mi? Bunun bir önlemi olmasi gerekli.
Mesela siz bir a mali satiyorsunuz. Mali yolladiniz PayPal ile ödeme geldi. x kisi a malini aldiktan sonra PayPal dan parayi geri cekiyor.
Böyle sahtekarlik yapanlarda coktur sanirim.

directx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haltasii' Alıntı:

TAMER YIGIT

Bu kişiyle benimde bir e-gold exchange işlemim olmuştur. Kendisi benide dolandırdı mail adresini görünce tanıdım aynı zamanda kredi kartı ile stormpay üzerindende dolandırıcılık yapmakta.

iyinet te bir diğer nicki ise Picoo bu kişiyle yada kişi bile denmez ne olduğu belli olmayan varlıkla iş yapmayın bu msn adresini unutmayın...

Adminden ricam kişi bilgileri lütfen silinmesin şaban korkmaz olayında olduğu gibi birçok insan dolandırılmıştır bilgilerin insanlara açıkca teşhir edilmesi en doğrusu olacaktır.

H

haltasii

Misafir
bilmiyorum sizde takip ettinizmi fakat gordugunuz gibi bahsi gecen sahis bir daha nickini kullanarak foruma girmedi, yani dolandirici oldugu kesin.

lutfen sizde baska bir nick alip ortalikta dolanma ihtimaline karsi dikkatli olun.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence tanımadiginiz kisilere bozmayin paypal maypal. Hata sizde !

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5