İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandiricilik Uyarisi

H

haltasii

Misafir
Selamlar,

Bir dolandiricilik bildirisi yapmak istiyorum,

tamer isimli kisinin aracilik ettigi bir yabancidan amerikadaki banka hesabima 736$ para yatirildi bunun karsiliginda ben tamerin verdigi turkiye hesabina komisyonumu dustukten sonraki karsiligi YTL miktarini yatirdim.

fakat 3 gun sonra bana gelen para amerikadaki hesabimdan geri cekilip gondericiye iade edildi, anladigim kadari ile gonderen kisi transfer hakkinda bankaya sikayetci oldu, ve bu olay sayesinde ogrendimki ayni banka icindeki transfer bu sekilde geri donebiliyormus ve parayi kabul eden kisi hic bir hak iddia edemiyor.

bu noktada tamer araci oldugu icin ve gonderen kisi ile bir irtibatim olmadigi icin para gitmis oldu.

tamer aracilik yaptigi kisi ile msn harici tanismadigini bildirdigi icin parayi gonderenede ulasma imkanim kalmadi.

bende tamerden en azindan bu islemlerde aldigi 100YTL komisyonunu bana iade etmesini istedim, oda ilk etapta bu istegimi dogru gorup kabul etti (veya etmis gorundu)

pztsi yatacakti persembeye kaldi, en gec persembe derken tekrar pztsi oldu hic ses yok ayrica msnde bloklandigimida bir vasitasi ile ogrenmis oldum. Su durumda acik bir sekilde belliki tamerde bu dolandiricilik isinin icinde.

tamerin bu foruma takildigini biliyorum, o yuzden bu sahsin bilgilerini asagida veriyorum eger herhangi bir sekilde irtibatiniz olursa lutfen bu olayi goz onunde bulundurunuz.

[kisi bilgileri editlenmistir]

bu foruma takildigini bildigim icin bu yaziyida gormemesi zor eger 1 hafta icinde burda yazilanlarin yanlisligini ispatlamaz ve konustugumuz komisyonu hesabima yatirmazsa dolandiriciligini kabul etmis sayabiliriz.

maalesef iyinet nickini bilmiyorum.

konu ile ilgili bilgisi olan kisilerin yardimini memnuniyetle kabul ederim,

saygilar

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya nasıl bu kadar cesaretli olabiliyorlar sonunda yakalanacaklarını bile bile nasıl yapabilir insanlar böle şeyleri anlamıyorum dorusu

O

Optil

Misafir
Kul hakkı yemek bu kadar kolay.
Nasıl ödeyecekler bakalım.

C

C0mplicat3d

Misafir
Başlıgı bir arkadaşımın telefon açıp söylemesiyle ögrendim..

Yaptığım E-gold ticaretleri sonunda bana böyle bir teklif geldi ve ben bunu ismail haltasa ilettim. Herhangi bir sorunun olmaması için ilk olarak bankayla temasa geçmesini istedim. Ve bankayla konuştugunu paranın geri çekilemeyecegini söyledi. ve bizde transferi yaptık.

Bu olaydan kısa bir süre önce 440$ civarında bir e-gold sattım. Yollayan kişi bana parayı westernunion la gönderdiğini söyledi. Hafta sonu oldugu için bankaya gidip paramı alamadım.. Alan kişi acelesi oldugunu söyledi ve bana transfer MTCN kodunu internetten görebilecegimi söyledi.. WesternUnion.com'dan trackonline bölümüne baktım ve sadece paranın gönderildigini yazıyordu. Bende adama 400$ e-gold verdim. Hafta içi bankaya gittigimde paranın benim adıma ve ülkeme gönderilmedigini ögrendim. E-gold işlemlerini yaptıgım spacegold.com'la konustugmda fax ile e-gold ltd.'e bas vuracaklarını söylediler ve olaydan 4-5 gün sonra hesapda kalan para bana gönderildi. Bu yüzden yatırabilecegim para süresi çok gecikti..

Burda bunların yazılması cok talihsizce bir davranış..

Kolay gelsin.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu tür transferleri güvenmediğiniz kişilerle yapmayınız.
çünkü %90 ında sorun oluyor. ben sadece iyinetadminle çalışıyorum bu tür ex-change işlerinde..
ne işiniz var elin yabancısı ile anlamıyorum ki..neyse geçmiş olsun. bankan ile iletişim kurup, savcılık aracılığı ile bu kişiye ulaşabilirsin. dava açman lazım..

H

haltasii

Misafir
selamlar tamer (C0mplicat3d),

ok gecikmis olabilir, fakat biz hemen hemen hergun gorusuyorduk, neden son 5 gun gorusemedik hadi gorusemedik neden hic email yok.

ya peki neden msn adresim bloklu ?

tamam madem param gecikti diyorsun ozaman simdi bir tarih ver.

neden sadece "burda bunlari yazmak talihsizlik diyerek uzerini ortuyorsun"

deki su tarihte yatiriyorum, bolece burda insanlar samimi oldugunu gorsun.

bende sen parayi yatirinca, burda " yatirdi" diyeyim insanlarin gozu onunde aklan.

olayin burda uzamasini istemezsen msn adresimdeki blogu kaldir. msnden halledelim, hallettigimiz zaman ben yine burdan yazarim dilersen topigi tamamen sileriz.

suan senden haber bekliyorum.

H

haltasii

Misafir
tamer (C0mplicat3d) !

hala bir cevap yok. Isin icinde yokum diyorsan parayi yatiriyorum de ve yatir.

secim senin.

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sahıs benide dolandırdı. stormpay hesabıma once 1000$ yatırdı.Debit ile çektik, nakit odedim sonra 2500$ yatırdı 1250$ nakit odedim. o arada 12dailypro chargeback olayı yuzunden odeyememiiştim 1250 yi daha sonra bu adamın gonderdiği toplam 3500$ hesabımdan geri çekildi hesabım bu şahsiyet yüzünden geri çekildi ve 12dailye kaptırdığım paralar stormpay tarafından hesabıma geri yatmasına rağmen,tamerin paraları yüzünden - ye düştüğü için paralarımı geri alamıyorum.Ve şuanda zararımıda odemiyor şerefsiz.Kredi kartı borcumu odeyecektim stormpaydan gelen geri paralarla bu adam yuzunden onuda yapamıyorum.

U

UnLimited

Misafir
insanlari karalamak ne kadar kolay dimi ya buldunuz ortalıgı sallayin tamerle 20 bin $lik iş yaptim kuruşu kuruşuna takilmadan ödeme yapildi. arkadaşlar dolandirici kim onu merak ediyorum. insanlar para kazansin diye aracilik yapan tamer arkadasimiz mi ac gözlülügü yüzünden ortaya düsen bu şahislarmi neyse kolay gelsin.

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen ne diyorsun 20 bin $ iş yaptı bu adam da benim 1000$ ıma mı kaldı? Bu işi sana kanıtlarım bu olaya şahit arkadaşlarım var.

H

haltasii

Misafir
UnLimited' Alıntı:
insanlari karalamak ne kadar kolay dimi ya buldunuz ortalıgı sallayin tamerle 20 bin $lik iş yaptim kuruşu kuruşuna takilmadan ödeme yapildi. dolandirici kim onu merak ediyorum. insanlar para kazansin diye aracilik yapan tamer arkadasimiz mi ac gözlülügü yüzünden ortaya düsen bu şahislarmi neyse kolay gelsin.

bizim yasadigimiz olay konusunda lehte veya aleyhte herhangi bir delilin varmi?
tamer zaten burda kendi acisindan durumu acikladi. borcu oldugunu ve geciktigini bildirdi yani durum acik. peki sen hangi mantikla "dolandirici kim merak ediyorum" diyebiliyorsun ?

insanlari karalamak: ortaya ispatlayabilecegin delilleri sunmadan birisi hakkinda genel ifadelerle suclamada bulunmaktir. bizim tamerle olayimiz gayet acik ve net, zaten en son beni msn de blok listten cikardi ve gorustuk. bu hafta odeyecegini soyledi ve bende bekliyorum.

su durumda senin "acaba kim dolandirici" ifaden karalama tarifine cuk diye oturuyor.

eger sen tamerle 20K lik is yapmissan bunu ifade edebilirsin elbet, fakat bunu ifade seklin,

"biz tamerle bu kadar is yaptik hic odemeleri aksatmadi ben sahsen guveniyorum" dan oteye gecemez, zira sen ne bizim olayimizin icindesin nede konu hakkinda herkesin bildiginden fazla bir bilgin var.

o yuzden yorum yaparkende arkadasina veya calistigin / guvendigin kisiye destek olurkende dengeli olmani tavsiye ederim.

H

haltasii

Misafir
konu hakkindaki guncel bilgileri duyurmak istiyorum.

tamer 10 gun felan once burdan cagrima cevap verdi ve beni msn blok listten cikardi. msnde gorustuk neden boyle oldugunu konustuk ve en son tamam odeyecegim dedi. tam olarak zaman vermesini soyledim. 7 nisana (cuma) kadar kesin odeyecegim dedi, ok dedim beklemeye basladim. cuma oldu ve hesapta para yok. email attim ne oldugunu sordum ve dekontu gondermesini istedim. saniyorum ayni gun icinde cevap verdi ve cuma saat 3:30 da eft yaptigini soyledi fakat dekont felan gondermedi. su durumda bir ihtimal pztsine kalacak diye dusundum ve pztsini bekledim. pazartesi oldu para hala hesapta yok. tekrar email attim. cevap gelmedi. sonra bir ara msne girdi slm verdim cevap vermeden offline oldu. ardindan tekrar bugun (11 nisan sali) email attim durumu sordum, bugun yaklasik 1 saat felan once tekrar online oldu selam verdim yine cevap vermeden offline oldu. ve hala yine cevap yok.

su durumda acikca beni oyaliyor. gonderdigi bir para yok. gondermis olsa da bir yanlislik olsa (ki yanlislik olma ihtimali %0.1 den az) en azindan dekontu gonderir irtibata gecerdi ama yok KACIYOR.

oysa msnde gorustugumuzde de bu islerin KACARAK hallolmayacagini soyledim.
Eger insanin kendine saygisi varsa kendisini bu duruma dusurmez. Eger bu duruma dusuruyorsada niye bana bulaflari ettin diye sitem etmeye kalkmaz.

eger irtibata gecmez ve kacmaya devam edersen cok daha agir ithamlarla karsi karsiya kalacagindanda emin olabilirsin.

Hala vaktin varken durum nedir acikla

A

Applet

Misafir
agac olucan yakindir

Buda demek oluyorki daha kimseye guvenemiceksin guvendiklerin haric.

H

haltasii

Misafir
onemli olan -kimsenin CALDIM KACTIM- yapamamasi icin mumkun oldugunca teshir edip bir daha insanlarin arasina giremeyecek hale getirmektir bence.

ben giden parayi degil, akli sira kacan arkadasin burdaki itibarini duzeltmesini bekliyorum.

para nedirki insana itibar lazim.

A

Applet

Misafir
itibari olan insan gene yapar yapicani seni kötü eder cikar gider. yani uzun lafin kisasi boşveer ;) ona bakarsan karalama kampanyasi icin dolu insan var ama degmez.

rs635

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim anlamadığım şey madem 100 ytl komisyon alacaktın niye parayı arkadaşa gönderirken içinden almadın! neyse inşallah herkes hakkına kavuşur.

bu arada benim bugün sınavım vardı ve kötü geçti hepsi tamer(complicat3d) yüzünden:)

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ve benzeri olaylar yüzünden insanlara güven giderek azalıyor :( sadece bu ve bunun gibiler yüzünden artık gel de sen başkasına iş yaptır pehhh
yazıklar olsun demekten başka birşey gelmez elimden ayrıca kul hakkını nasıl ödersin orasıda tartışılır

selametle Allah affetsin

H

haltasii

Misafir
Applet' Alıntı:
itibari olan insan gene yapar yapicani seni kötü eder cikar gider. yani uzun lafin kisasi boşveer ;) ona bakarsan karalama kampanyasi icin dolu insan var ama degmez.

itibari olan insan itibarini korumak icin bunu yapmaz. zaten itibari yoksada kimse ona guven duymayacagi icin boyle bir seyi yapmaya firsat bulamaz.

(bu arada itibar kelimesi artik hafif kacmaya basladi. HAYSIYET demek belki budurum icin daha uygun olacak)

Bosvermeye gelince, zaten bu gibiler "nasilolsa 2 gun sonra bosverirler" deyip boyle bir seyi yapmaya tevessul ediyorlar. BOSVERMICEKSIN yaptigina pisman ediceksinki caydirici olsun.

Ayrica bu karalama kampanyasi degil !! lutfen cumleleri kelimeleri anlamlari ile kullanalim. burda kimseyi karalamiyorum. Ortada acik bir olayi teshir ediyorum.
Bu ikisi cok farkli seyler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5