İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırılan arkadaşlar için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

saYRamOnline

Misafir
İnnanılmaz bişi. Tam bir fiyasko. forumda bir kaç mesaj okudum birileri birilerini dolandırmış. Adamın googleda adı bile çıkmış çok güldüm. link Paypal dolandırıcısı bilmem kim diye. hayretler içinde kaldım ya.

Ben İzmir'de 99 den beri Ağabeyimin hukuk firmasında çalışıyorum. O kadar kek ve bi okadar da şerefsiz insan gördüm ki bu yüzden gülüyorum nasıl oluyorda insanlara güvenip para gödneriyorsunuz. :D Herneyse sizler için söylemek istediğim bişi var. Dolandırılıp da hakkını yasal yollardan aramak isteyen arkadaşlar. Eğer ki havalenizi banka aracılığı ile yapmışsanız ve özelliklede havalede açıklama girmişseniz Cumhuriyet savcılıklarında ( Sahtecilik ve dolandırıcılık, ayrıca bilişim bilmemne dolandırıcılıklar büroları var ismi aklıma gelmiyor ama her gün adliyede olduğum için görüyorum) suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Umarım dekontları kaybetmemişsinizidir. yinede banka kayıtlarını istetebilir ve hakkınızı araya bilirsiniz. En azından dolandırıcılık yapan kişiler hakkında tutuklama kararı çıkarılabilir. Bu işler yasal olarak bu kadar boş değil. Bilgi için pm atabilirsiniz.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O kadar kek ve bi okadar da şerefsiz insan gördüm ki bu yüzden gülüyorum nasıl oluyorda insanlara güvenip para gödneriyorsunuz. :D .

Bu ifadeniz hoş değil.
1 kişi dolandırılmamış.
Yüzlerce kişi dolandırıldı ve hala dolandırıcılar bu ortamlarda gezmekteler.
Dolandırılan insanlara bir nevi saf muamelesi yapmasanız iyi olur.
Abim polis babam savcı annem hakim diyenleri çok gördüm ama sonuca ulaşan görmedim.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu konunun domain satış bolumunde ne işi var :)

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İnnanılmaz bişi. Tam bir fiyasko. forumda bir kaç mesaj okudum birileri birilerini dolandırmış. Adamın googleda adı bile çıkmış çok güldüm. link Paypal dolandırıcısı bilmem kim diye. hayretler içinde kaldım ya.

Ben İzmir'de 99 den beri Ağabeyimin hukuk firmasında çalışıyorum. O kadar kek ve bi okadar da şerefsiz insan gördüm ki bu yüzden gülüyorum nasıl oluyorda insanlara güvenip para gödneriyorsunuz. :D Herneyse sizler için söylemek istediğim bişi var. Dolandırılıp da hakkını yasal yollardan aramak isteyen arkadaşlar. Eğer ki havalenizi banka aracılığı ile yapmışsanız ve özelliklede havalede açıklama girmişseniz Cumhuriyet savcılıklarında ( Sahtecilik ve dolandırıcılık, ayrıca bilişim bilmemne dolandırıcılıklar büroları var ismi aklıma gelmiyor ama her gün adliyede olduğum için görüyorum) suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Umarım dekontları kaybetmemişsinizidir. yinede banka kayıtlarını istetebilir ve hakkınızı araya bilirsiniz. En azından dolandırıcılık yapan kişiler hakkında tutuklama kararı çıkarılabilir. Bu işler yasal olarak bu kadar boş değil. Bilgi için pm atabilirsiniz.

Arkadaşım sözüm ona insanlara akıl vermek, yardımcı olamak istemişsin ama resmen Ukalalık yapmışsın. Bu ban "özürü kabahatinden büyük" sözünü hatırlattı. Milletin gözünden çapağı çıkartacağım diye gözünü çıkartıyosunuz.

Hem insanlara hakaret etmiş hemn reklam yapmışsın millet sana "pm" atacak sende müşteri mi kapaklayacaksın. Bir iş yapıyosanız şunu doğru dürüst yapın artık. Yönlendireceksen edebli ve usulunce yönlendir, yok eğer iş almaya çalışıyorsan yaz açıkça " Arkadaşlar gördüm ki çok dolandırıcılıkolayı oluyor, konu hakkında bilgi verebilir yada yardımcı olabilirim vs.. " yazarsın olur biter.

"Nasıl insanlara güvenip para yolluyorsunuz" ne demek şimdi. Kime güveneceğiz; hayvanlara mı, bitkilere mi? Abinizin bürosunda çok kapalı kalmışsınız, bilmiyormusnuz ki TİCARET GÜVEN ESASINA DAYALI BİR SİSTEMDİR.

Yazmayın bi daha böyle insanların işlerine, güçlerine, kişiliklerine saldırmayın. İşinize gücünüze bakın.

cenkp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ağzınıza sağlık arkadaşlar, adamlar bizi dolandırsın. Suçlu biz olalım oh ne ala.

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sinir bozucu bir açıklama cidden en çokda şu KEK lafı. KEK'in açılımı yaparmısın bu sözü genellikle dolandırıcılar söler. Guzel yurdumun mukemmel insanı :D

S

saYRamOnline

Misafir
Afedersiniz arkadaşlar. Kimseye hakaret etmek gibi bir niyetim yoktu. Özür dilerim. Ukalalık etmişiz biraz. Madem olaya bu şekilde yaklaştınız. Ne haliniz varsa onu görün diyeyim. Banane babamın oğlumusunuz dimi?

S

saYRamOnline

Misafir
Ya bide şu çok zoruma gitti. İş kapmaya çalıştığımı söylemiş arkadaş. üzüldüm. Allah biliyorya forumdaki mesajları okuyunca şu dolandırıcılara sinir olmuştum. ve dolandırılanlar için üzülmüştüm. İnan sadece yardım etmek istemiştim.

PM ile iş toplayacak kadar düşmedik daha Allah'a şükür.

Sanırım mesajı yanlış algılamışsiniz ben bize vekalet verin takibini yapalım demiyorum. Sadece hukuki destek veririm. Yoksa 300 ytl dolanrılımışsınız. Onu bu büroda takip etmezler. Hukuki bilgi isteyen varsa yazarsınız bürodaki avukat arkadaşlara sorar, yargıtay kararlarını araştırır bilgi veririm. PM de gelio bu arada.

Hem insanlara hakaret etmiş hemn reklam yapmışsın millet sana "pm" atacak sende müşteri mi kapaklayacaksın. Bir iş yapıyosanız şunu doğru dürüst yapın artık. Yönlendireceksen edebli ve usulunce yönlendir, yok eğer iş almaya çalışıyorsan yaz açıkça " Arkadaşlar gördüm ki çok dolandırıcılıkolayı oluyor, konu hakkında bilgi verebilir yada yardımcı olabilirim vs.. " yazarsın olur biter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5