İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıldım

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@Talip, demirhan bey'inde dediği gibi sağlam adamdır.bende uzun süredir çalışıyorum

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar paypal işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapmak istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz, daha önceki referanslarımın yanı sıra forumun kıdemli gold üyelerinden sverdlow dan hakkımda bilgi alabilirsiniz. Kolay gelsin.

L

Leprechaun

Misafir
Her genç webmasterın başına gelir böyle şeyler, geçmiş olsun

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Talip son durum nedir bu konuda?

Dispute açtım ama o haklı çıktı. Dispute açıklamalarında bana bir bilgisayar yazılımı sattığını, benm de o yazılımı ondan alıp yazılımı çoğaltarak satıp ardından bunun işlerini zorlaştuırdığımı filan belirtmiş. İşin özünde böyle bişey tabii ki yok. Bu sebepten dolayı paypal hesabımda bana açılan diğer disputelerin de hiçbirinde haklı çıkamadım. Çok başım ağrımaya başladı son zamanlarda. Sanırım artık Paypal ı bırakacağım. Banka havalesi ile satışlarıma devam ediyorum. E-Ticaret sitelerimin cirosunda 50 düşüş oldu paypal ı kaldırdıktan sonra ama sorun değil, en azından işim garantide.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
benzer bir olay başıma geldi sizdede oldugu gibi paypal o adamı haklı çıkardı. Lakin ben hizmet karşığı o parayı almıştım ve o adamın kullandıgı kart çalıntı çıkınca paypal ücreti kredi kartımdan geri çekilmişti. bende madem öyle işte böyle deyip bankamı arayıp böyle bir ödeme yapmadıgımı iznim ve bilgim dışında oldugunu belirttim. o ödemeyi iptal etmelerini istedim. Sonuçta ödeme iptal edildi :) paypalda hesabım - limitde düştü. kendilerine bunu neden yaptıgımıda açıklayarak yazdım. 2, 3 sene kadar oluyor. Yeni bir üyelik aldım ve devam ettim. bir sorun yok.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Olaydan sonra epey bi zaman geçti ve yine patlak verdi :) dolandırıldığım gün bu kişinin web sitesinin whoisine baktığımda karşıma çıkan whois bilgileri ile tamamen aynı bilgilerle benim e-ticaret siteme benzer bir site kurmuş. (Aynı domainin .net uzantılısını) Ve bu sefer de kendisini ben gibi tanıtarak müşterilerimi dolandırmaya başlamış. Üstelik yaptığı sitede de benim sitemdeki ürün resimleimi kullanmış. Adamlar dünyanın çeşitli yerlerinden bana telefon açıyorlar ve para yolladık malımız gelmedi filan diyorlar. Neyse ki müşterilere durumu tek tek anlattım ve ben olmadığıma inandılar. Ve hâlen daha o siteden avrupa yı dolandırmaya devam etmekte. Delirmemek elde değil yaa insan bu kadar da adını lekeletebilir mi? Kişiye söyleyecek bir kelime bulamıyorum....

FRO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olaydan sonra epey bi zaman geçti ve yine patlak verdi :) dolandırıldığım gün bu kişinin web sitesinin whoisine baktığımda karşıma çıkan whois bilgileri ile tamamen aynı bilgilerle benim e-ticaret siteme benzer bir site kurmuş. (Aynı domainin .net uzantılısını) Ve bu sefer de kendisini ben gibi tanıtarak müşterilerimi dolandırmaya başlamış. Üstelik yaptığı sitede de benim sitemdeki ürün resimleimi kullanmış. Adamlar dünyanın çeşitli yerlerinden bana telefon açıyorlar ve para yolladık malımız gelmedi filan diyorlar. Neyse ki müşterilere durumu tek tek anlattım ve ben olmadığıma inandılar. Ve hâlen daha o siteden avrupa yı dolandırmaya devam etmekte. Delirmemek elde değil yaa insan bu kadar da adını lekeletebilir mi? Kişiye söyleyecek bir kelime bulamıyorum....

çok geçmiş olsun arkadaşım herkez artık böyle olaylardan ibret alır.
Saygılarımla.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski bi konu ama paypal dispute hakkında kısa bişey söylemek istiyorum.
adamlar intangible ödemeler için dispute ları kabül etmiyorlar.
yani servistir, link satışıdır vs. bu tür konularda paranızı alamazsınız, ne kadar haklı olsanız da.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5