İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıldım :(

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konunun yanlış yerde açılıp acıldıgını bilmiyorum . eger yanlış ise özür dilerim..

webmaster arkadaşlarımla paylaşmak istedigim konudur..

Arkadaşlar ben yaklasık 2-3 yıldır web master forumlarında takılırım benim bildigimi başkaları bilsin yada onların actıgı paylaşımlar ile bilgi edinirim.

ama cebimizdeki 20 ytl ye göz diken abi dedigimiz webmasterler var... Onlara ne diyeceksiniz..

Hüseyin Vuruşkan Adı bir gün konusup tanıştık. Isındık birbirimize . Daha sonra ben video sitesi acacagımı belirttim 80 ytl ver sana script yaparım dedi. Bende ona abi bende 80 ytl ne arar hemde şu aralar askere gidecem dedim.

üniversitede okuyorum okulu bırakıp askere gidecem bende para olmaz dedim.

Ozaman 40 ytl olsun dedi reklam koyarım dedi . Cebimde 22.5 ytl harclıgım var ondan başkada para yok dedim..

tmm dedi yolladım . hemen o güne yazdım kendisine paranı yatırdım diye.

Ardından hastayım ayagı cekti 4 gün nete gelmedi.

Telefondan mesaj atıyorum hergün tmm yaparım dedi yapacam dedi yapmadı..

4. gün nete girdi ve dediki senin dedi bu tavrını hiç begenmedim . Sen bana 20 ytl göndermişsin 20 daha yolla yapayım dedi . Ozaman ben kendisine ozaman abi paramı geri gönder dedim. Ve o bana dediki para mara yok.

Dedim abi neden 22 ytl cebimde para vardı onamı göz diktin . 3 gün gecti . artık iade edemeyiz dedi yıkıldım . Lanet ettim. 20 ytl ye degil bu tür insanlar gördügüme lanet ettim. Bu forumumuzda Ferdi Kücük abimiz var ona da söylemiştim bana script yaparmısın ama fazla param yok dedi . O para muhim degil dedi az cok beni tanır sagolsun onu beklemedim ve onu yormak istemedim..

işte Hüseyin Vuruşkan Adlı Profesyonel web tasarımcı abimizin 20 ytl mize göz dikişi...

Ben böyle insanlara tek şey söylerim. Kimseye hakkımı haram etmedim bugüne kadar gasp edildim dövüldüm iftiyara ugradım... Ama bu 20 ytl yi

Hüseyin Vuruşkan ' a haram ediyorum...

Ve neti burda bırakıyorum . Giderim askere Herşeyi unutmaya Calışırım.

Böyle şerefsizlere dayanacak halim kalmadı arkadaşlar ...

SAGLICAKLA KALIN HEPİNİZ DOSTLUK İCİNDE DEVAM EDİN....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu mesaj ciddi mi şaka mı, 20 ytl ye script yazılması mı şaka, yapan kişinin soyadı mı, yoksa senin dünyaya küsüp askere gitmen mi?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Keske Ferdikucuk e yaptırsaydın 2 ay gec yapsaydı ama yapsaydı adam para önemli değilde demis. Geçmiş olsun

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aksamgunesi bu kadar dert etmene inan şaşırdım.Sen 20 ytl kaybetmişsin.Forumda 6000 $ kaybeden var.Sen 20 ytl için hayata küstüysen o arkadaşın intihar etmesi gerekir sanırım.Neyse geçmiş olsun...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aksamgunesi bu kadar dert etmene inan şaşırdım.Sen 20 ytl kaybetmişsin.Forumda 6000 $ kaybeden var.Sen 20 ytl için hayata küstüysen o arkadaşın intihar etmesi gerekir sanırım.Neyse geçmiş olsun...

Arkadaşım 20 ytl ye yanmıyorum . Ben daha önce de para kaybettim. En zor anımda bile cebimdeki 20 ytl ye nasıl tenezzül ediyorlar. Ona inanmıyorum ben. :S

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani bende size inanamıyorum 80 liraya script yazılıyor nasıl ? sonra 40 a iniyor %100 bi iniş sonra 20 ye olur diyor piyasa ortalamasının cok cok altında bir fiyata bir script yazdıracaksınız ve bu fıyatın uzerınden %200 indirim yapılıyor sizde bu kişiye inanıyorsunuz güveniyorsunuz her halinden belli işte bariz dolandırmaya çalıştığı ne koparırsak kardır diye düşünmüş 20 lira koparmış ayrıca Angelo'nun başka bir konuda dediği gibi msn bir sohbet,iletişim aracıdır onun üzerinden ticaret yapmak garip ve sıkıntı doğurması muhtemeldir.
Geçmiş olsun ne diyelim

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu ne script yazması adam Editmaster'dir ( Böyle birşey varmı, yoksada ben uydurdum :p )

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Soyadı "Vuruşkan" olan adama script yazdırmandan ziyade, 80 ytl'den 20 ytlye düşen adama güvenmekle hata etmişsin.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soyadı "Vuruşkan" olan adama script yazdırmandan ziyade, 80 ytl'den 20 ytlye düşen adama güvenmekle hata etmişsin.

doğru söze ne denir.

bir de işin şu boyutu var. benden sosyomat isteyenler 9K $ fiyat alınca vay efendim o kadar olurmuymuş diye başlıyor pazarlığa. 3K $ a yaparmış firma. Firmayım zaten diyorum faturasını kesicem. olmadı o firma kimse yapsın madem niye hala pazarlık ediliyor anlamam :) Heralde böyle dolana dolana oy dolana olduklarından :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
geçmiş olsun gerçekten üzüldüm durumuna

VistaXp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Msnden [email protected] adlı arkadaş yazmamı istedi aynen iletiyorum..

Bahsi geçen olay, 1 hafta önce fln; aksamgunesi.net sahibi arkadaşın bana gelip video sitesi yaptıracağım demesiyle başlamıştır.

Kendisini sanırım 1 yıldan fazladır, sadece isim olarak tanıyordum. Sitesinin altında, TR çeviri : cihan yazan isim, benim eski ortağımdır. Yabancı olmadığı her halinden belli olduğu için, kendisine bir video script'ini kurup; güzel bi elden geçirip teslim edecektim. Sırf asker olduğu için bunu yapacaktım. Çünkü kendisi namazı niyazı yerinde olan bir insan. kanım ısındı ve yapayım, herşey para değildir dedim.

Ne yazık ki, hasta oldum ve 3 gün gecikti tüm işlerim. Bunu msn'de yazmıştım zaten. Ben dolandırıcı olsam, ne açık adresimi veririm; ne telefonumu. Alır parayı çeker giderim. 80 YTL'ye script yazmadım! 40 YTL'ye hazır bir video script'i kurup üzerinde istediği gibi tasarımı yapıp verecektim kendisine. Ama 20 YTL yollamış ve benden bu hizmeti sağlamamı beklemiş. Malesef ki 20 YTL için 2-3 saatimi ayıramam, kusura bakma.

Burda paracılık oynamıyoruz. Yok 1 gün önce öde, sonra iade et. Madem iade isteyecektin, ödemeyeceksin. Ben sana silah dayamadım, gel benimle çalış veya bana para yolla diye.

Bir diğer konu soy isim olmuş sanırım. Benim Soyadım VURUŞKAN. Ve bununla gurur duruyorum.

Vuruskan.Com & Vuruskan.Net

biz buyuz. Eğer soyismi bizden daha güzel ve bizden daha büyük insanlar var ise, buyursun biz burdayız desin. Bu yaptıklarımız kimin eserleri? Bizim. 20 YTL için kimsenin ahını almayız. Ama gerekirse 1 YTL içinde gelir burda açıklama yaparız.

Hepiniz adam karalamak için sıralanmış " vay be ulan ne dolandırıcılar var " , " yazık geçmiş olsun, ne diyelim " ," ulan ortalık dolandırıcı kaynıyor " demek için sıraya girmiş mesaj atmayı bekliyorsunuz. Geri iade etmiyorum. Ben şerefsizim, ben dolandırıcıyım.

Senin kıldığın namazın ne hayrı kaldı söylesene? Allah herşeyi biliyor ve görüyor.

Kim haksızsa Allah onun ailesinden çıkarsın o parayı.

Bu iş için değil, Script için attığın 20 YTL'yi geri ödemiyorum ama cebinden çıktığı için 20 YTL sana tekrar PTT online havale geçeceğim.

Script için geri ödeme yapmıyorum, bunu aklından çıkarma.

Hüseyin Vuruşkan

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 kere kandırıldın dıye dunaya neden kustun netı neden bırkyırsun anlamadım hehe ben alamadığım paralarımı yazsam peeeeeh

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok ayıp. kendini başkalarına sitem olsun diye de olsa öyle görme bence.

dostum o duruma düşen anlar diyim ben sana ...

her neyse bir şerefsiz yüzünden kendime bunları yaparsam düşmanlarım sevinir.. Ben herşeye tekrardan başlayacagım. özellikle arkadaş cevremi iyi sececegim...

Görüşleriniz icin cok tşk ederim arkadaşlar..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Anadolu'dan görünüm programı gibi bir yurdum manzarası. Namazında niyazında diye 40 ytl'ye script editleyecek, diğer arkadaş 20 ytl'ye video scripti yazılacak sanacak, ondan sonra bir kamyon tantana. "Iade isteyeceksen baştan gönderme" sloganı müşteri ilişkilerinde yeni bir çığır açacak slogan. Bunu akademik boyuta taşımayı düşündün mü, kitleler bu mottodan faydalanmalı bence, harcanmasın orada burda forum köşelerinde video editleme konularında. Para yollayıp da bu scriptin parası değil haa deyip böyle büyük bir marifet yapıyormuş gibi yazman da büyük terbiyesizlik. İnsan şunu yazarken utanmaz mı hiç anlamadım

Soyadı konusunda da bu kadar sinirlenmene gerek yok, soyadına vurgu sadece konuyla birleşince komik bir görüntü olduğu için yazdık, kimsenin soyadının kimseden daha güzel olması gibi bir iddiası olamaz. Gurur duyman da güzel, hakkaten gurur duyulacak bir soyadı çünkü.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dolandıran şahsın çok dolandırma haberini okuduk. Siz hiç mi okumadınız? dolandırıcı bir insan'dan size dost olmaz yine cüzzü bir rakkam kaybetmişsiniz ama sizin için önemlidir onunla geçmiş olsun ama buda size ders olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5