İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırılmamak için mutlaka okuyun!

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gifted.ib - Tşkler güzel döküman olmuş.
eklemek istiyorum.
cepbankla ödeme yapmayın - bankamatikten kişinin direk hesabına para yatırmayın
+ kişinin tc numarasını mutlaka alıp kontrol edin. vermek istemeyen kişiyle alışverişde etmeyin.

Sen yazma bari Batux...

mss32dll

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tc kimlik nosu vermenin ne tür zararları var? Yada tc kimlik numaram tüm absürt sitelerde yazsa ne olur ki? Bilmediğimiz şeyler mi var yoksa sadece ufak tefek korkularınız için mi tc kimlik vermem diyorsunuz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
numarayı vermenin ne gibi sorunlar doğuracağını bilmiyorum ama şöyle birşey var. Bir ara devlet bu ev yardım paralarımı neydi ödemesi için kimlik numaralarını yayınlamısdı ve bir sürü tepki gelmişti. Devlet nasıl böyle bir hata yaptı diye !

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tc kimlik nosu vermenin ne tür zararları var? Yada tc kimlik numaram tüm absürt sitelerde yazsa ne olur ki? Bilmediğimiz şeyler mi var yoksa sadece ufak tefek korkularınız için mi tc kimlik vermem diyorsunuz.

tc kimlik numaranız ile bir çok bilginize ulaşabilirim..

örnek isim soy isim kütük numarası anne adı baba adı vs vs vs daha sonra annenizin adını soy adını ve sizin diğer kimlik bilgilerinizi kullanarak onun tc kimlik nosunu bulabilirim..

ve bütün bilgilerini bildiğim bir insan adına banka hesabı açmak çok zor değil.. bu banka hesabıyla insanları dolandırmakta zor değil.. kişinin üstüne şirket yapıp naylon fatura kesip para aklamak vergi borcunu takmakta zor değil daha saymama gerek varmı? yapmak istedikten sonra bunu yapmak 24 saat alır..

mss32dll

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tc kimlik numaranız ile bir çok bilginize ulaşabilirim..

örnek isim soy isim kütük numarası anne adı baba adı vs vs vs daha sonra annenizin adını soy adını ve sizin diğer kimlik bilgilerinizi kullanarak onun tc kimlik nosunu bulabilirim..

ve bütün bilgilerini bildiğim bir insan adına banka hesabı açmak çok zor değil.. bu banka hesabıyla insanları dolandırmakta zor değil.. kişinin üstüne şirket yapıp naylon fatura kesip para aklamak vergi borcunu takmakta zor değil daha saymama gerek varmı? yapmak istedikten sonra bunu yapmak 24 saat alır..

Katılmıyorum. Olay senin dediğin gibi olsaydı , dolandırıcıların cok uğraşmasına gerek kalmazdı. Bi tc kimlik numarası sallayıp onun adınada açabilirlerdi. Sen benim adımı biliyorsun diyelim , tc kimliğimide biliyorsun. Yada adımı bilmeden tc kimliğimi biliyorsun. Ne fark edicek? Sallama bir tc ile yine tüm bilgileri bilirsin. Git aç o zaman hesabı=)

Tekrar edeyim ,söylediğim gibi , bu işler bu şekilde olsaydı , dolandırıcılar zaten tc kimlik olayı çıkar çıkmaz bu işten yırtarlardı.

"kişinin üstüne şirket yapıp naylon fatura kesip para aklamak vergi borcunu takmakta zor değil daha saymama gerek varmı? yapmak istedikten sonra bunu yapmak 24 saat alır.."

Buraya gerçekten güldüm. Hayatında hiç fatura kestiğinide düşünmüyorum.

cFrog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

-Nüfus bilgilerinde TC numarasını yazarak kişinin doğum tarihini öğrenebilir...
-SSK sicil numaralarının yenilerini de öğrenebilirler...
-SGK.gov.tr'den kişinin anne, baba, doğum yeri, doğum tarihi gibi tüm kişisel bilgilerini öğrenebiliyorsunuz.
-SSK'daki tüm hizmet dökümünü alabiliyorsunuz
-SSK'da en sakat nokta ise "ilk soyadı bölümü". Bu bölümde kadınların ilk kızlık soyadları da herkese açık. İşte en tehlikeli olanı bu...
-Telefon bankacılığında sıkıntı olabilir. Kimileri şifre istemiyor ve sorularda dönüşümlü olabiliyor. Yani her defasında anne kızlık soyadı sorulmuyor...
-TC numarası ile bazı bankalarda kişinin ne kadar kredi aldığını görebiliyorsunuz.Ve hatta kredi bile çekebilirler..;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5