İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolar-Altın aldı başını gidiyor Beyler.. Bozduralım mı ?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhaba gençler.
Dolar 1.79 oldu elimde bir miktar var sizce bozdurayımmı yoksa kalsın mı ? daha artar mı ?
Altın almalımıyım yatırım yapmaya değermi bir cevap bir fikir...

Saygılarımla borsaya atılan genç çocuk...

T

themaniac

Misafir
kardesim bak ben 2010 ekimde evlendigimde 7.5milyar kadar bir paraya altin almistim. suanda elimdekiler 11milyar ediyor. Altini Ramazan'in sonuna dogru al, en dusuk oldugu zaman o zamandir. Altin cok karlidir ve hicbir zaman kaybettirmez. ayrica helallik konusunda da sorun yok yani sonucta elindeki mal degerleniyor. Bankadan faiz yemektense altin daha mantikli.
kolay gelsin kardesim.
Not: ceyrek altin ile 24 ayar altin almak arasinda kararsiz kalabilirsin. eger ben bu parayi peyder pey harcarim diye bir dusuncen varsa ceyrek altin al. Eger yoksa ve karin falan varsa, isciligi olmayan bileziklerden al.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Yüzüklere artık resim yapıştırıyorlarmış içine dikkat çeksin diye.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
kardesim bak ben 2010 ekimde evlendigimde 7.5milyar kadar bir paraya altin almistim. suanda elimdekiler 11milyar ediyor. Altini Ramazan'in sonuna dogru al, en dusuk oldugu zaman o zamandir. Altin cok karlidir ve hicbir zaman kaybettirmez. ayrica helallik konusunda da sorun yok yani sonucta elindeki mal degerleniyor. Bankadan faiz yemektense altin daha mantikli.
kolay gelsin kardesim.
Not: ceyrek altin ile 24 ayar altin almak arasinda kararsiz kalabilirsin. eger ben bu parayi peyder pey harcarim diye bir dusuncen varsa ceyrek altin al. Eger yoksa ve karin falan varsa, isciligi olmayan bileziklerden al.

Evet bencede o sıralar almak lazım teşkkürler kardeş.

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Adsense'den çok kazananlar kazançlarına kazanç ekliyor şu anda.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
aynen oyle ama abd doları çok uzun süre bu şekilde devam etmez gibi. Ama altın için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim :)

32bit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolar bir an önce düzelirse çok iyi olur çünkü yurtdışından server falan kiralıyorum ve fiyatlar uçtu gitti

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Sakata gelmeyelimde. Şimdi bozdururum 2 gün sonra yine fırlar. yada bozdurmam düşer.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar tamam şimdi yükseliyor altın felanda dikkat edin her yükselişin bir de düşüsü vardır yeni gircekler eğri oturup doğru düşünmeli bence altın suan rekor fiyatlarda ne kadar gideceğini bilmiyoruz ama dönüşüde acı olur bence

T

themaniac

Misafir
arkadaşlar tamam şimdi yükseliyor altın felanda dikkat edin her yükselişin bir de düşüsü vardır yeni gircekler eğri oturup doğru düşünmeli bence altın suan rekor fiyatlarda ne kadar gideceğini bilmiyoruz ama dönüşüde acı olur bence

Hocam altin olayindan hic anlamadigin belli oluyor :) altin belki bir ay icin duser gibi olur yine cikar. ALTIN'IN FIYATI HER SENE KATLANARAK ARTAR!!! UNUTMAYIN!!!

Benim kiyida kosede param olsa ilk yatiracagim sey altindir.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam altin olayindan hic anlamadigin belli oluyor :) altin belki bir ay icin duser gibi olur yine cikar. ALTIN'IN FIYATI HER SENE KATLANARAK ARTAR!!! UNUTMAYIN!!!

Benim kiyida kosede param olsa ilk yatiracagim sey altindir.

ben altına yatırım yapmam doğrudur altın ın bir emtia olduğu için artmak doğasında vardır bunada katılırım ama her sene artar demek çok yanlış böyle bilgiler verme şuan dünyadaki tek güvenli liman o olarak gözüküyor o yüzden rekor üstüne rekor kırıyor. sen şimdi böyle dersin gider biri alır ekonomi durulur gör bak o zaman altın nasıl geri gelir hem mahcup hem sorumlu olursun o yüzden benden sana tavsiye yüzde yüz bu yükselir diye kimseye öğüt verme.

Ayrıca altın ın şuan yükselme sebebi geçen senekiler gibi değil saros gibi büyük fonların altını tercih etmesinden ki büyük yatırımcılar asla altına yatırım yapmazlardı bu global kriz ortamı olmasa o yüzden onların bir malı boşaltım dolayısıyla altında bir geri çekilme kesinlikle olacak ama bunun seviyesini onlardan başka kimse bilemez. Herkese bol kazançlar

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Aynen Lugas arkadaşın dediği gibi bu tarz konularda kesin tavsiye vermek çok yalnış bir durum. Birçok insanın zararına sebep olabilirsiniz.

Ekteki resimde altının 30 yıllık bir grafiği var. 79-81 yılları arasında yine bir zirve yaptırıp sonra gömmüşler. Yaklaşık 20 yıl geçmiş, o seviyelere anca şimdi geliyor. Alırda 20 sene bekleme durumunu yaşarsan bu çok büyük zarar demektir.

inflation-adj-gold-price.gif

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
teşekkürler arkadaşlar. baya baya fikir sahibi oldum bu konuda. Ben elimdeki doları biraz saklayıp düşüşe geçerken direk bozdurayım. altın işi beklesin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5