İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolar'a sevinsek mi üzülsek mi?

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolar Tüm dünyada değer kaybediyor, sanmayın ki YTL değer kazanıyor.
YTL nin değerini anlamak için Yen, Sterlin ve Euro ile de karşılaştırmak gerekir.

Doların, Amerika tarafından bilinçli bir şekilde düşürüldüğü söyleniyor, dış borcu rekor seviyeye ulaşan Amerika, bu yöntemle borçlarını kırpmış oluyor.
doların ayrı bir düşüş seyri var dünyada, ama bu bizde en fazla dolar/euro oranına yansıyor. Türkiyedeki sorun piyasanın yüksek faizle yabancıların istilasına uğraması. piyasada %80 yabancılar dolaşıyormuş. ehh yüksek faizle hükümet nereye kadar pembe tablo çizer bilemem artık...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kim türkienin ekonomisi iyi derse gülüyorum.... Bi gemi düşünün delik yeri başka yerden kopardığımız parcalarla tamir ediyoruz böyle yürümez bu gemi

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doların düşmesi iyi değil ithalat artıyor dış açık oluşuyor. Ondan sonrada 200.000 askeri sınıra götürüp hiçbirşey yapamıyorsun. Çünkü oluşan dış açıklar nedeniyle doviz borcu batağına girmişiz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kim türkienin ekonomisi iyi derse gülüyorum.... Bi gemi düşünün delik yeri başka yerden kopardığımız parcalarla tamir ediyoruz böyle yürümez bu gemi

Ekonomimiz iyi denmesinden kasıt eskiye göre ilerleme ve gelişme katedilmesidir.Ekonominin hiç bir ülkede iyi olmayacağını dünyaya bakarak anlayabiliriz.Dünya nüfusunun %1 ini oluşturan kesimin dünya gelirinin %96 sına sahip olması tüm dengeleri baştan bozar.Ülkenin ekonomisi ne kadar iyi olursa olsun,ülkede her zaman fakir insanlar olacaktır.Buda kimilerine göre iyi ekonomi,kimilerine göre ise kötü ekonomi olacaktır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ekonomimiz iyi denmesinden kasıt eskiye göre ilerleme ve gelişme katedilmesidir.Ekonominin hiç bir ülkede iyi olmayacağını dünyaya bakarak anlayabiliriz.Dünya nüfusunun %1 ini oluşturan kesimin dünya gelirinin %96 sına sahip olması tüm dengeleri baştan bozar.Ülkenin ekonomisi ne kadar iyi olursa olsun,ülkede her zaman fakir insanlar olacaktır.Buda kimilerine göre iyi ekonomi,kimilerine göre ise kötü ekonomi olacaktır.

benim ekonominin kötü diyişimdeki neden hala dışa bağımlı yaşamamız ve hala akıllanmayıp adamlara para kazandırıyoruz...

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ayın 20sine kadar inşallah dahada düşer, makına ödemem var :D

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence düşmnesine sevinmek lazım zira birçok fiyat dolara endeksli..Yani dolar ne kadar artarsa aslında o kadar fazla harcama yapacaksın...Ama görünüşte dolar arttı gelirim arttı denir...Kısmen yalan :) Boşverin boşverin bizim paramızın degerli olması her durumda daha iyidir.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
iyiki dolar düştü, herşey ucuz, fiyatlar yüzde 50 geriledi, ekmek üretenler indirim yaptı, benzin, mazot, dogal gaz, herşey dip seviyelerinde, ev kiraları hele ooffff , yerlerde sürünüyor... vergiler kaldırılıyor, süper

değil mi....

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyiki dolar düştü, herşey ucuz, fiyatlar yüzde 50 geriledi, ekmek üretenler indirim yaptı, benzin, mazot, dogal gaz, herşey dip seviyelerinde, ev kiraları hele ooffff , yerlerde sürünüyor... vergiler kaldırılıyor, süper

değil mi....

Bunun dolarla bi alakası yok ki arkadaşım...Zam olmaz diye bir şey de imkansız hele ki siz gelişmekte olan bir ülke iseniz...Bende katılıyorum keşke her şey söyledigin gibi olsaydı...O günleri de görürüz inş..

Zam demişken inşallah bu ülkeyi, Çiller dönemindeki gibi zam manyağı yapmazlar.Çünkü artık iktisat politikalarının patladıgı aşikar,enflasyon çatırdımaya başladı,cari acık diz boyu..Hadi hayırlısı bakalım.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya dolar duserken gelen ytl zamanlarını dolara vurursanız super şekilde dolar bazında fiyatların artığını görürsünüz, bu kesinlikle iyi değil. zaten eknomi de güme gider bu şekilde çok sürmez

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normal olmayan herşey tehlikelidir .( adsense gelirim düşmesine rağmen dolar kurunun düşük seyretmesi beni memnun ediyor.İstatistiksel de olsa kişisel gelir alay edilecek seviyelerden kurtuluyor ) Doların şu anki fiyatı ucuz olmakla beraber yarın 2 Ytl olsa Türkiye krize girer. Baştaki - hayali kişi - ayda 2000 Ytl kazanmaya başlar . Ama aradaki farkla araba alamaz artık çünkü artık vasat bir araba 12000 ytl olmuştur :) Benzin de 4-5 ytl olur. Alakasız gibi gözüken herşey ( dışardan almadığımız ürünler de dahil ) zamlanır.

Bizim ihracatçıların söylenmesine de kızıyorum . İhraç miktarını arttıramıyorlar .Kurun yapay olarak yükseltilmesini bekliyorlar .

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merkez bankası niye yüzde 17den para babalarına faiz ödüyor,

ben olsam bende dolar almam nasıl olsa mb. dünyadaki en iyi faizi veriyor, neden acaba ?

işte anlamayanlar yukarıdaki gibi yorumluyor...

ayrıca kur zaten YAPAY olarak düşük !

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olsam şu an dolar alırım . 1 ytl ye düşme riskine rağmen :) Orta ve uzun vadede çıkacak bir krizi ya da amerikanın politika değiştirmesini beklerim ( uzun vadeli yatırım olarak )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5