İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain alarak onu bloggerda kullanmak

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar domain ismi alarak o domaini bloggerda kullanabilir miyim başka bir işlem yapmadan ? demek istediğim www.ayşe.info ismini bloggerda nasıl kullanabilirim.isim atmasyon bu arada ;)

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
domaininizin dns adreslerini;
ns1.dnspark.net
ns2.dnspark.net
olarak değiştirin;
daha sonra dnspark.net adresine gidip buradan yeni bir hesap oluşturun. hesabınızla giriş yapın. Karşınıza gelen ekrandan solda dns hosting bölümüne gelin. solda
add domain bölümüne tıklayın. domaininizi enter a domain bölümüne başında "www." olmadan ekleyin. Daha sonra dns hosting bölümüne dönüp soldaki tools bölümünden edit'e tıklayın. Şimdi alias records ayarlarını yapacağız.

Alias name:www
Type:CNAME
Destination Host:ghs.google.com

Bu bölümleri düzenledikten sonra Update All'a tıklayın.

Şimdi blogger'da hangi alan adınızı yönlendirmek istiyorsanız o hesabınıza gelip;

Ayarlar => Yayımlanıyor

Kod:
[B]Şuna geç:[/B]  • Özel etki alanı (Kayıtlı etki alanı adınızı blogunuza yönlendirin)
bölümündeki özel etki alanına tıklayın.

karşınıza;
Kod:
[B]Blogunuz için bir etki alanı satın alın[/B]
diye bir bölüm gelir. bu bölümden sağ tarafta bulunan;

Kod:
Zaten bir etki alanına sahip misiniz? Gelişmiş ayarlar geçiş yapın.
bölümüne tıklayın. karşınızdaki bölüme alan adınızın önüne www. ekini koyarak yazın.

Ayarları kaydet deyin. Dns yönlendirmesi zaman alabilir, işleminiz başarıyla sonuçlanmıştır.

turunc4u

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlede bir sürü değişik alternatif anlatımlara rastlamak mümkün yapması da çok basit ben everydns.net kullanıyorum ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5