İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain aldıgımız şirket kapanırsa?

D

discoface

Misafir
Diyelimki domain aldıgımız şirket kapandı. Bizimde orada 30 40 tane domainimiz var. Bu durumda ne olur? Hakkımızı nasıl ararız? Şirket aracı oldugundan dolayı şirket kapandığı gün domainlerimizde kapanır mı?
ya da şirket kapalı oldugundan transfer de edemeyiz değilmi domainlerimizi?

bu soru çok kafama takılıyor.. görüş ve önerilerinizi bekliyorum..

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun çözümü yok gibi

tavsiyem aracı olmadan direk domaini alman yönünde olacaktır..

D

discoface

Misafir
h4x0r' Alıntı:
bunun çözümü yok gibi

tavsiyem aracı olmadan direk domaini alman yönünde olacaktır..

bu durumda türk şirketin domain aldıgı yabancı şirketle temasa geçildigini duymuştum ama tam ikna olmadım. Böyle birşey olabilir mi acaba?

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer elinde faturan varsa şirket hakkında dava açıp domainini geri alıp şirketede yüklü bi tazminat ödettirebilirsin

D

discoface

Misafir
vallla bahsettiğim şirket ihs.com.tr
böyle düşünme sebebim ise iletişim telefon bilgisinin yani acil yardım-help desk telefon numarasının 0537 ile başlıyor olmasıdır..
.com.tr alan adını alan ve büyümeye çalışan bir şirketin böyle bir numara kullanması bende ???? leri yaratmaya başladı doğrusu..

D

discoface

Misafir
fatura geliyor hemen o konuda sıkıntı yok. ama ben napıyom faturaları acaba :( bundan sonra saklarım faturaları bende o zaman peki. ne olur ne olmaz abi. sonucta ticari hayat bu işleri kötüye gidebilir her firmanın. ne yapacağımızı bilmek gerekli

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
discoface,

hiçbirşey olmaz. domain, admin mailında kimin mailı yazıyorsa onundur. ana domain sağlayıcı ile iletişime geçersin ve admin mailına gelip gidecek maillar aracılığı ile mailı istediğin yere transfer de edersin sana panel de açarlar 40 domain için. yani ana sağlayıcı ile irtibat kur. şimdi hatırlamıyorum fakat ana sağlayıcı bulmak için de girip bakabileceğin siteler var.

T

TurkWeb

Misafir
ihs batmazda kapanmazda içini ferah tut dostum 5 yıldır varlar bildiğim kadarıyla.. Ama sahibi totoşun tekidir. Ancak firmayı kapatıp kaçamaz. Ailesi istanbulda tanınmış bir ailedir anında bulurlar..

D

discoface

Misafir
uslanmaz' Alıntı:
discoface,

hiçbirşey olmaz. domain, admin mailında kimin mailı yazıyorsa onundur. ana domain sağlayıcı ile iletişime geçersin ve admin mailına gelip gidecek maillar aracılığı ile mailı istediğin yere transfer de edersin sana panel de açarlar 40 domain için. yani ana sağlayıcı ile irtibat kur. şimdi hatırlamıyorum fakat ana sağlayıcı bulmak için de girip bakabileceğin siteler var.

admin mailimde bunlardan aldıgım bir domainde ama :( yani hersey içiçe

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aldığın yerden tereddütün varsa Domainlerini başka bir yere transfer et daha sağlam olan; en azınsan içinde şüphe kalmasın. transfer düşünürsen domain şirketi önerebilirim özelden iletişim kur.

G

Gencadam

Misafir
En temiz yolu gidip ilk elden, yabancı firmadan alacaksın. Domain.com veya mydomain.com gibi. bu sitelere kolay kolay birşey olmaz.

D

discoface

Misafir
orası doğru aslında ama yabancılardanda hem ingilizce yok fazla iletişim kuramıyoz bişey oldugunda hemde Türküz Türk kazansın istiyoz ama böyle de kafamız takılı kalıyo...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5