İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain aldım şimdi ne yapmalıyım

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainimi aldım arkadaşlar (isimtescilden)
Şimdi yapmam gerekenler nelerdir arkadaşlar.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bence işin yarısı bitmiş artık bişey yapmasanda olur hani :bira:

NarKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlı olsun bi parti yaparsan geliriz :))

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ücretli olarak bir host alabilir veya bloggerda host ederek bir blog acabilirsiniz.

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ücretli olarak bir host alabilir veya bloggerda host ederek bir blog acabilirsiniz.

Valla sorularıma bir tek sen cevap veriyon admin saolasın. Peki bloggerdan host edersek domain uzantılı mail adreside olur mu? yani: info@domainadı.com gibi

Yoksa blogger olduğu için gmail uzantılı mı olur

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Keşke biraz arama yapmaya vakit ayırsak..

blogger'dan mail adresi alamazsın. Google'nin domaine özel mail servisini kullanabilirsin. Ancak onun için ücretli hosting alman lazım. CNAME yönlendirmeleri yapman gerekiyor. Ondan sonra kendi alan adı uzantılı maili kullanırsın. Gerçi hiç uğraşmana gerek yok. Ücretli hosting aldığında onda zaten mail servisi olacak.

Özetle hiç uğraşma git 10-15 liraya hosting al, wordpress kur.

cudy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ucuz bir ücret karşılığı host hizmetinizi karşılayıp wp yada joomboo tabanlı site kurabilirim pm ile ulaşabilirsin.

erkin0007

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainimi aldım arkadaşlar (isimtescilden)
Şimdi yapmam gerekenler nelerdir arkadaşlar.
bide hosting(alan) alıcaksınız.
sonra isimtescil sitesine girerek domaininizin ns(name server) ini hosting adresinden verilenlerle değiştireceksiniz.
sonra ftp programından serverinize bağlanıp istediğniz dosyayı yükleyebilirsiniz sunucuya,script yükleyebilirsiniz

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler dostum hallettim. bazı arkadaşlara basit geliyor ama bu ince detaylar insanı bayağı geriyor.

Sizinde dediğiniz gibi.

Domain
Hosting
Ns yönlendirme (domain aldığınız firmanın sitesinden gireceksiniz, hosting firmanızın verdiği ns leri
Veri tabanı oluşturacaksınız. Cpanelden
Ftp programı ile de sitenize bağlanıp kurulum yapacaksız. Bu genellikle wordpress oluyor.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
bide hosting(alan) alıcaksınız.
sonra isimtescil sitesine girerek domaininizin ns(name server) ini hosting adresinden verilenlerle değiştireceksiniz.
sonra ftp programından serverinize bağlanıp istediğniz dosyayı yükleyebilirsiniz sunucuya,script yükleyebilirsiniz

teşekkürler dostum hallettim. bazı arkadaşlara basit geliyor ama bu ince detaylar insanı bayağı geriyor.

Sizinde dediğiniz gibi.

Domain
Hosting
Ns yönlendirme (domain aldığınız firmanın sitesinden gireceksiniz, hosting firmanızın verdiği ns leri
Veri tabanı oluşturacaksınız. Cpanelden
Ftp programı ile de sitenize bağlanıp kurulum yapacaksız. Bu genellikle wordpress oluyor.

Yukarıdaki arkadaşımız size karşı " Siz'li " bir ifade kullanmış. Siz de dostum diyerek karşılık vermişsiniz. Bu sıcak kanlı olduğunuzu gösterebilir. Ama sizi tanımayanlar tarafından samimiyetsizlik şeklinde değerlendirilebilir. Yardımcı olunmasını istiyorsanız, tanımadığınız kişilere karşı siz de " Siz'li " ifade kullanırsanız, yardım alma imkanınız artar. Uzun zamandır söylemek istediğim birşeydi bu. Sizin mesajınızı görünce yazmak istedim.

İstediğiniz cevaplar verilmiş sanırım. Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz. Hayırlı geceler..

Hypnos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence en sağlıklısı blogger.Çünkü herşey tıkırında.Sen beni anladın :ehule

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5