İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain alias?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domain alias dezavantaj- avantajları ya da sonuçları hakkında net bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben bi kez denedim - aynı site diger domain altındada indexlendi. Siten farklı domainde indexlenebilir ve parka cekince bişeler getirebilir.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
domain alias nedir, plesk'te görüp duruyorum, ama kurcaladağım herşey elimde kalıyor dokunmuyorum.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
domain alias nedir, plesk'te görüp duruyorum, ama kurcaladağım herşey elimde kalıyor dokunmuyorum.

Elinde bos domain varsa bu domaini ici dolu site bulunan hostta DOMAIN alias olarak eklersen ici dolu olan siteye acılır. Ve indexlenir. Ama sanırım bu indexleme kopya olayından oturu GOOGLE ın pek hosuna gitmiyor. ALIAS domaine katkısı oldugu gibi asıl host edilen domaine zarar verebiliyor. CLONE site konumuna eski asıl site dusebiliyor en azından ben onu da yasadım :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ama sanırım bu indexleme kopya olayından oturu GOOGLE ın pek hosuna gitmiyor. ALIAS domaine katkısı oldugu gibi asıl host edilen domaine zarar verebiliyor. CLONE site konumuna eski asıl site dusebiliyor en azından ben onu da yasadım :)

bunları ben de yaşadığım için başlık açtım. uygulama bu anlaşılan..

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Domainlerin aynı adrese yönlendirilmesine domain aliasing veya pointing denilmektedir. (domain yönlendirme olarakda adlandırılır)

Yani www.xxx.com adresli bir sitenize www.abc.net yazıncada girebilmesi.

Linklerin yazılan adrese göre değişmesi. Aynı içeriğe sahip birbirinden farklı iki site gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5