İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Alımı

O

OSX

Misafir
Bir iki gün içinde bir domain boşalacak ve bu domain ilk olarak almak istiyorum bu domaini yazıp herkesten önce alabilmem için bir taktik bilen varmı mesala

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kontrol paneli kolay olan bir yerden al, eğer kontrol panelinde varsa
önce domain ücretini kredi olarak ekle, paypal veya kredi kartı bilgilerini yazmak zaman kaybettirebilir.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Backorder ile alabilirsin eger ki domaine baskalarınında hucum edecegini dusunuyorsan. 20 dolardan baslayan fiyatları var backorder ın godaddy ii deil diyorlar ama forumda DOMAIN BACKORDER bolumunden bilgi alabilirsin.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eger trafigi varsa yada jenerikse veyahut domaini cazip kilacak bazi veriler mevcutsa Godaddy backorder faydali olmayacaktir. Domainin hangi registrar'da kayitli oldugunu bilmedigim icin Snapnames ve Enom'u tavsiye ederim.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger trafigi varsa yada jenerikse veyahut domaini cazip kilacak bazi veriler mevcutsa Godaddy backorder faydali olmayacaktir. Domainin hangi registrar'da kayitli oldugunu bilmedigim icin Snapnames ve Enom'u tavsiye ederim.
Benim de takip ettiğim bir domain var ama bir yandan da aklımdan şu geçiyor, belki han kimse farkında değildir backorder yaparak dikkat çekmeyim, belki adamlar önemli bir domain demek ki vs... diye fiyat yükseltebilirler diye düşünüyorum.

Bunun için ben domain expire tarihinden tam 3 ay sonra hemen aynı gün almayı deniycem, sizce böyle almak çok mu zor. Belki benim gibi takip eden varsa onlar da backorder yapmamış da olabilir önce davranan alır bu durumda.

Yalnız benim merak ettiğim eğer bu domaini backorder yapmış olan varsa ben de yaparım o zaman, sonuna kadar da giderim. Ama yoksa hiç yapmıycam.

Domainin Backorder yapılıp yapılmadığına nasıl bakabilirim arkadaşlar, yada yapılmışsa şu an yasakparalerin kaç seviyesinde olduğuna?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5