İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain alirken iki ayni harf durumu

B

Bedavalar-Net

Misafir
Domain alirken örnegin:

geldimmersine.com - geldimersine.com

Hangisini tercih ediyorsunuz?Yada hangisini almak size göre daha dogrudur(arama motorlari vs acisindan.)

Z

Zion

Misafir
Arama motorları açısından elbette geldimmersine.com daha uygundur. çünkü aranırken her ikisi birlikte aranır. "geldim mersine" şeklinde yapılan aramalarda önce çıkacağı muhakkak.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Biraz öncekini anladim cevap icin saol Zion.

Tamam peki son bir örnek vereyim bu biraz önceki örnekten biraz daha farkli bir durum sanirim.

eczaneczane.com domain yapisinin bir benzeri domainde bende var.Bunu biraz önce örnek vermeyi unutmusum.Bu tür domainlerin durumu nedir sizce?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bot tarafından flood amaçlı anlaşılmazsa domainde aratılan kelimenin ağrılıklı olması bi artıdır.Ama ezcane diye aratan bir kullanıcı için eczane.com birinci olarak çıkacak turkeczane.com dan öncede sen çıkacaksın gibime geliyor.Ama kesin bir karar vermek imkansız..

Yukarıda şartlar eşit olarak kabul edildi..

Z

Zion

Misafir
eczane.com'la yakın daha doğrusu ondan biraz daha dezavantajlı olur ama eczaneezcane.com'la arasında ciddi bir fark olacağını sanmıyorum. İkisi de aynı şekilde değerlendirilir, arama sonuçlarında diğer sonuçlar önem kazanır.
bende de eczane-eczane.xx şeklinde bir domain var ama çok avantajlı olduğunu söyleyemem. (pr 4)

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
bot tarafından flood amaçlı anlaşılmazsa domainde aratılan kelimenin ağrılıklı olması bi artıdır.Ama ezcane diye aratan bir kullanıcı için eczane.com birinci olarak çıkacak turkeczane.com dan öncede sen çıkacaksın gibime geliyor.Ama kesin bir karar vermek imkansız..

Yukarıda şartlar eşit olarak kabul edildi..
Alfabetik olarak mı düşündünüz ? Eğer öyleyse Seo ''bilim''ini bir anda çöpe attınız :)

B

Bedavalar-Net

Misafir
geldimmersine.com - geldimersine.com - eczaneczane

ikinci siradaki domaine benzer bir domain alacaktim biraz önce vazgectim ancak ücüncü siradaki domaine esdeger bir domain aldim.2. siradaki domain aslinda cok güzel yani suan almayi düsündpgpm domain ancak sirf domain almak icin de domain alinmaz :) Valla aksam aksam kafam karisti.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Sen ne kadar komiksin öyle konun gidisatinda böyle bir civiklik yaratmak sana hosnutluk veriyor sanirim.iyinetadmine söyleyelimde senin icin geyik bölümü acsin.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kızıyon ki adama ara sıra gülmek lazım tuttum seni rei sabi :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5