İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain alırken noktalama işareti kullanmak...

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
örneğin elektronikdevreler.com alınmış durumda, bende elektronik-devreler.com aldım. google'da veya diğer arama motorlarında üstte çıkma konusunda bu işaretlerin dezavantajı varmıdır?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önce tartışılmıştı -li mi -si mi şeklinde aratırsanız sonuçlarda çıkıcak sanırım..

D

Dot Net

Misafir
- olunca avantajlı olduğu düşünülüyordu sanırım çoğunlukla. bende öyle düşünüyom.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış hatırlamıyorsam genel kanı "page rank" aramasında page-rank.com
"pagerank" aramasında pagerank.com un avantajlı oldugu idi ama tam hatırlamıyorum..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
firar' Alıntı:
"pagerank" aramasında pagerank.com un avantajlı oldugu idi ama tam hatırlamıyorum..

anladım, eğer dediğin gibiyse benim için çok iyi, teşekkürler...

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
firar' Alıntı:
Tam olarak oyle degil fakat tirnak isaretleri ile alakali.
Ornegin alan adi: deneme-sitesi.com
Google'da ararken "deneme sitesi" (cift tirnak icine alarak) diye ararsaniz yukardaki alan adi onem kazaniyor. Fakat tirnaksiz ararsaniz denemesitesi.com daha cok onem kazaniyor. Bunun uzerine birkac deneme yapip bakmistim, dogruluyor gibiydi. Halen kesin olarak bir bilgi yok diye biliyorum, sadece ecnebi forumlarinda tartisilanlara gore sonuc bu gibi.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kesin bir bilgi yok sanırım. ama yinede mecburen "-" olan bi domain alıcam, teşekkürler...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tırnak işaretleri aramda önemli domainde diğil.. sen mi yanlış anladın benmi seni yanlış anladım?

Y

yokgibi

Misafir
ucuz-ucak-bileti.org
diyelim adresin bu, eğer sen bu siteye şu şekilde link alırsan anlam kazanır

<a href="http://ucuz-ucak-bileti.org">ucuz uçak bileti</a>
böyle link alırsan o kelimede çıkarsın

ama

<a href="http://ucuz-ucak-bileti.org">uçak firmaları</a>
diye link alırsan o zaman domainindeki kelimeler pek işe yaramaz, uçak firmaları diye aramalarda çıkarsın daha çok

yani domain ismi önemli eğer dışardan aldığın linkler de domain isminde geçiyorsa

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5