İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Düşme Durumu İle İlgili Bir Sorun

S

Sabri

Misafir
Merhaba arkadaşlar,
bir domain var kaliteli bir Türk şirketinin org uzantısı domain 12 aralıkta düşecek görünüyor 12 aralıkta parası ödenmezse ne kadar zamanda düşüyor bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En geç 75 gün sonra düşer. bazıları 30 yada 60 gün içinde de düşüyor. Tam sağlıklı gün değeri yok sanırım.. (ama 12 aralığı geçince bazı sitelerden öğrenebilirsin ne zaman düşebileceğini)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk sirketinin domaini düserde sen alirsan markalar kanuna muhalefetten ceza yersin. Bunun örnegi cok kez yasandi

S

Sabri

Misafir
org uzantı için birşey yapacaklarını pek zannetmiyorum artı domain markanın ismi ama günlük hayattada kullanılan bir kelime onun için yırtarım gibi geliyor.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
org uzantı için birşey yapacaklarını pek zannetmiyorum artı domain markanın ismi ama günlük hayattada kullanılan bir kelime onun için yırtarım gibi geliyor.

Generic se sorun degil, ama eger uluslararasi markayi tescil ettilerse hangi uzantiyi alirsan al suctur.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kim diyor buna suç diye?
elimde 20 civarı firma alan adı var ve şimdiye kadar hiç bir şekilde suçlanmadım.
"ilk gelen ilk alır" şeklinde satılan alan adları üzerinde bu tarz kanusal uygulamalar emin olun alan adını kaydeden kişiden satın almaktan daha masraflı :)
sabri, hiç tereddüt etmeden alan adını takip et ve al, sorun çıkmayacağına emin olabilirsin.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kim diyor buna suç diye?
elimde 20 civarı firma alan adı var ve şimdiye kadar hiç bir şekilde suçlanmadım.
"ilk gelen ilk alır" şeklinde satılan alan adları üzerinde bu tarz kanusal uygulamalar emin olun alan adını kaydeden kişiden satın almaktan daha masraflı :)
sabri, hiç tereddüt etmeden alan adını takip et ve al, sorun çıkmayacağına emin olabilirsin.

Ayakta uyuyorsun o zaman. Tabi Türkiye de cogu is kanunsuz oldugu icin bir sekilde bunuda yirtarsin. Almancan olsaydi ne demek istedigimi kolay anlardin. Almancasi olan arkadaslar icin bir örnek.

Champagner.de adresinin sahibi domainin adiyla ilgili olmayan amac disinda kullanildigi icin dava edildi.

Kaynak: http://dingeldey.wordpress.com/2006/09/21/champagnerde/

Daha binlerce marka davasi

www.netlaw.de

First Come First Serve markalarda islemez.

Simdi kalkipta bana maval okuma.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok Merlin ben ayakta uyuyorum sen piyasanın tam içindesin.

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende Doğan holdinge ait bir domain reglemiştim. hatta .net ve .org uzantısı onlardaydı. Domaini aldım 3 gün sonra siteyi geri aldılar. site boşa çıktı. parayıda iade ettiler. bi daha aldım bi kere daha geri aldılar. sonra bi kere daha denedim. Yine aldılar.
Vermezseniz vermeyin dedim. çektim geldim. :D

S

Sabri

Misafir
Şu domain 12 aralıkta düşüyor bir kovalıyım bakalım benim sonum nasıl olacak :)
Bilgi veren arkadaşlarada teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5