İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain düşme süre, periodları

E

ediz

Misafir
merhaba

Domain düşme periodları hakkında adam gibi bir yazı bulamadım,

takip ettiğim, düşmesini beklediğim bir domain name var ve aralık 29 da expire olması lazımdı.
name düşmemiş dolayısıyla alamıyorum

ne zamana kadar eski sahibi girip güncelleyebilir ?

ne zaman alabilirim ?

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediz,

domain register firmasına kalmış o süre. isterse 1 ay isterse 6 ay isterse 1 yıl uzatabilir. hiç uzatmayabilir de... domain whoisne çok bakılıyorsa ya da siteye giriş çoksa, register ettiğin firma bunu asla bırakmaz. http://www.internic.net/whois.html den bakman en sağlıklısı kesin sonuç alırsın.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
PENDINGDELETE
bu durumdaki domainler 6 gun sonra serbest kalır...
REDEMPTIONPERIOD
bu durumdaki domainler 31 gun sonra serbest kalır...
REGISTRAR-HOLD
bu domainler de 37 ila 82 gün arasında değişen sürelerde serbest kalırlar... fakat hepsi düşmeyebilir...

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nasil düşmeyebilir hangi evrede kim alabilir domaini tekrar backorder cilar alabilirmi backorder da garanti varmidir ? once back order yapıp sonra parasini ödeyebilicegimiz yani domaini alinca parasini ödeyebilicegimiz bir yer warmidir cevplarsaniz sevinirim.

N

nsbil

Misafir
silenceofdarkness
nasil düşmeyebilir hangi evrede kim alabilir domaini tekrar backorder cilar alabilirmi backorder da garanti varmidir ? once back order yapıp sonra parasini ödeyebilicegimiz yani domaini alinca parasini ödeyebilicegimiz bir yer warmidir cevplarsaniz sevinirim.

eger domain cok iyi bir domain ise veya baska problemleri varsa registrar-hold yada locked koyar. pending-delete suresi bittiginde domain kayitlardan silinir ve backorder li ise backorder firmalari kapisir eger ayni firmalardada backorder yapilmissa. populer 2 backorder firmasi biliyorum. snapnames.com ve pool.com .. snapnames.com hangi domaini eklersen backorder listesine hesabindan herhangi bir meblag cekmiyor fakat eger domaini kaparlarsa 60$ gibi bir meblag odemek zorundasinki domaini sana versinler. pool.com da 40$ civari olmasi lazimdi. snapnames tam 60$ istiyor ne olursa olsun domain. eger domain snapnames te 1 den fazla kisinin listesinde ise domain kapiliyor ve acik arttirma basliyor uyeler arasinda. gerisinide zaten biliyorsunuz parasi olan alir hesabi. ( kisa kisa gectim umarim bilgilendirebilmisimdir). saygi ve sevgilerimle...

E

ediz

Misafir
adam expire date i aştıkdan sonra bugün güncellemiş dolayısıyla domaini alamadım
sağlık olsun

saolun bilgiler için

T

türkelit

Misafir
Bugün silinen domain

elıt100.net bugün silinen domain..sahibini bekliyor, belki ilgilenen olur.

N

nsbil

Misafir
bu arada benim domainbots.com dan 1 senelik uyeligim var saat bazinda gun bazinda dusen domainleri mailime postaliyor isteyen varsa msn den ulasabilir bana [email protected] saygilar sevgiler ...

E

ediz

Misafir
whois.sc adresine kayıt olup bedava üyelikde bile kendi monitör listenizi yapabilirsiniz
expire ve renew gibi olaylarda mail gönderiyor

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enomda olay nasıl işliyor bilen varmı.
17 haziran 2005 de kaydettiğim 3 domainden birini hafta içi yeniledim. diğer ikisi ise yanilenemiyormuş silinmesini beklemeliymişiz yada 180$ istiyormuş enom söylenene göre. Domain silinme sürecinde denildi vhois çektiğimde :
Creation date: 17 Jun 2005 19:28:53
Expiration date: 17 Jun 2007 19:28:53

yazıyor domain i tam olarak ne zaman tekrar geri alabilrim yada ne zaman silinir fikri olan var mı

(not. domain şu anda da adıma kayıtlı görünüyör ancak name serverler değişmiş ve yukarıdaki bilgi var)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5