İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain güvenlik

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Domain güvenlik hakkında bilginiz varmı arkadaşlar. Elinizde çok değerli bir domaininiz var diyelim. Örnek olarak bende birkaç adet milyarlık domain var. Belki abartıyorsun diyeceksiniz ama gözümde domainlerimin değeri en az 100 milyar. Zaten o parayıda verseler satmam. Şimdi bu domainlerin güvenliğini nasıl sağlarım. Tüm domainler TurkTicaret adlı şirkette bulunmakta ve elimde faturalarım var. Ama sanıyorum bu faturalar o kadar önem taşımıyor. Ben domainlerimi Noterden veya Ticaret odasından üstüme alabilirmiyim? Çalınırsa felan mahkeme açıp geri alabilmem için. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı. Ne kadar ücrete mal olur bunlar vs. vs.

Bu konu sanıyorum birçok arkadaşımızın işine yarayacaktır. Bu forumda milyarlık domainleri olan arkadaşlarımız var.

Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız ve yorumlarınız için.

S

sevdik

Misafir
Noter de tastik edildigini biliyorum . Birde şöyle yaparsan daha iyi olur yani domaini uzatırsın diyelim 2010 yılına kadar o faturayla notere gider oyle tastik edersin

Turkticaretten alacagın faturada tüm domainlerin aynı faturada olmasını sağlaman daha iyi olur.

Fiyat olarak ne kadar harcarsın bilmiyorum ama fazla birşey olacagını sanmıyorum Yakında bulunan bir noterden bilgi alman yada avukat olan birisinden bilgi almak en doğrusu

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem çok değerli turkticarette durdurma. Sağlam biryerlere çekebilirsin.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Turkticaret uyanmadan hemen namecheap ya da register.com'a transfer ediyoruz ve noter amca ile uğraşmıyyoruz,

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domaine Allah korusun bi zarar gelse yurtdışından noter felan bana çok güvenli gelmiyor

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Şu an 1 domainim nocstar'da bulunmakta ama ben onu turkticarete almak istiyorum. Çünkü bana fatura yolluyorlar. Bu yüzden güvenilir geliyor. O faturayı noterde onaylatsak herhalde başımıza bie felaket gelmez ondan sonra. Türkiyede turkticaretten daha güvenilir bir firma varmı bilmiyorum? Tek kötü yanları herşeyde para istemeleri. Şu ana dek domainlerimin başına kötü bir olay gelmedi orada.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkticaret.net panelindeki domainlerin o panelden baska yere cekılemez yada turkticaret.net el koyamaz o fatura senın elindeyse turkticaret.net el koysa bile mahkemeye verırsen turkticaret.neti alırsın karsılıgında :D notere gerek yok bence cunku fatura bi nevi guvence.. mailini cok iyi kontrol etmelisin bence heklenemeyen ve en saglam mail yahoo.com dan al ve o maili admin maili yap turkticaret.net panelin heklense bile transfer edemezler cunku turkticaret.net de register-lock da duruyor domainler.. mail adresini heklemedıklerı surece bişi olmaz.

Mavionline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Volki en güvenlisi bana transfer et domainleri şeytan şaşırtmadıkça bişey olmaz :)

Mavionline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size şöyle birşey söylüyüm faturası var ama birdahaki ödeme döneminde ödemeyi yapamazsa yada bir aksilik çıkarsa ödemeyi onaylamazlarsa vs nolucak ? Mynette bana böyle bir olay oldu ve domaini yeniliyemedim gidiverdi elimden.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mavionline' Alıntı:
Size şöyle birşey söylüyüm faturası var ama birdahaki ödeme döneminde ödemeyi yapamazsa yada bir aksilik çıkarsa ödemeyi onaylamazlarsa vs nolucak ? Mynette bana böyle bir olay oldu ve domaini yeniliyemedim gidiverdi elimden.

elinde milyarlık domain varsa yenilemeyi unutmazsan afedersin ama *küzlük etmiş olursun

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
en iyisi yahoo baba güvenlik konusunda
hemde şu sıralar domain fiyatalarıda olmu 4,9 dolar mis gibi :D

Mavionline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut' Alıntı:
elinde milyarlık domain varsa yenilemeyi unutmazsan afedersin ama *küzlük etmiş olursun
Ben yenilemeyi unutmazsam ama ya sistem yenilerken hata verirse yada birileri benim yenilememi istemezse ne olacak ?

Elimden bu şekilde mynetten bir domainim gitti adamlara 50 kere tel ettim yok fax cek onu yap bunu yap diyene kadar domain düştü. O yüzden mynet turkticaret gibi yerlerden nefret ediyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurt düşürdünüz içimize. Bende domainleri geçirecek yer arıyordum. Bir pislik yapan yer varsa Türkiye de bir çaresine bakabiliriz belki ama yurtdışında elimiz kolumuz bağlı kalır gibi geliyor. Ama Register.com en büyük firmalardan biri. Orayamı geçirsek acaba tüm domainleri ?

Benim 2 domainim çok önemli benimkilerde türkticarette :)

Enjoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainini gercekten korumak istiyorsan mail adresini normal kullandigin mail adresi verme bu bir

admin mail adresin hotmail yahoo vs olmasin bu iki

mail adresindeki sifren rakam ve harflerden olussun bu uc. or. f1r4t ama bu kadar kisa yapma :) ayni zamanda A=4 I=1 yapma isimleri bu sekilde degistirip deneyen cok kisi var. yani sacma bir sifren olsun sen bile ezbere bilme bir yere not al.

Web host yada domaini regledigin firma domaini elinden alamaz alirsada artik Turkiye bu konularada onem vermeye basladi dava acarak domainini geri alabilirsin. Ozellikle Turk host firmalari bunu yapiyor yani guzel bir domaini secip kayit ettirdiysen ikinci yil odemede problem cikti diyip domainini yenileyemiyorsun veya sana domain paneli vermeyen yerler birden ortadan kaybolup gidiyor. Bu yuzden normalde domain satan Turk firmalara veya firma olmayanlara guvenmem ama bir kere hostcininden domain aldim :) onlarda sorun cikacagini sanmiyorum (umarim cikmaz)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
register.com a gözün kapalı güven sorun çıkmaz Adamlar çok çok çok büyük

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi