İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain hakkında soru...

Ugur CETIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir arkadaşıma ait bir kaç adet domain, mailinin kırılmasıyla godaddy de başka bir hesaba aktarılmış. Bütün bilgiler, adresler, bağlantılar değiştirilmiş. Kurtarmanın bir yolu yokmudur? Varsa nasıl...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
godaddyle iletişime geç başka yere aktarılmadan. onlar geri verir, daha önce senin olduğunu ıspatlarsan. yoksa alamazsın!

L

Limitsiz.Net

Misafir
domain kredi kartı ile alındı ise cok kolay geri alırsın godady e sana ait olduğunu ispatla faz yolla yada mail at geri verirler

Ugur CETIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Limitsiz.Net' Alıntı:
domain kredi kartı ile alındı ise cok kolay geri alırsın godady e sana ait olduğunu ispatla faz yolla yada mail at geri verirler

Peki üzerinden 15-20 gün bir zaman geçmiş olsa bile? Yada transfer edilmesi durumunda?

L

Limitsiz.Net

Misafir
Ugur CETIN' Alıntı:
Peki üzerinden 15-20 gün bir zaman geçmiş olsa bile? Yada transfer edilmesi durumunda?

Böle bir konumda bile alabilirsin diye düşünüyorum benim bir ara basıma geldi 3 . gün fazla geri aldım ama 15 gün gectiyse bilmiyorum sen yinede godady ile irtibata gec bence

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
farketmez 3 sene önce bile alsan olur. kimlik fotokopini isterler, yollarsın.
derhal iletişime geç kilitlesinler, küçük yerlere aktarılırsa domainin alamazsın!

Ugur CETIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
farketmez 3 sene önce bile alsan olur. kimlik fotokopini isterler, yollarsın.
derhal iletişime geç kilitlesinler, küçük yerlere aktarılırsa domainin alamazsın!

anlamadığım mesele 3 sene nasıl oluyor? Net aleminde domain satışı yapabilir, transfer edebilirsin. Zaten bir domaini transfer etmek demek satmak demek değilmi? Transfer anlaşmasına göre değişen hesaba belirli bir süre itiraz edilmezse eski sahibinin hak talep edemeyeceği yazılmış...

Yanlışım varmı? Aydınlatırsanız sevinirim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domain alımından bahsetmiştim ben..
sen 15-20 gün öncesini yazmışsın ben de farketmez dedim ne zaman aldığın.
ama sonucu yanlış yerde arıyorsun sen, benim de başıma geldi çünkü buraya yazmak yerine onlarla iletişime geçsene..
hala geçmediğine, pek iplemediğine göre başka birşey var altında sanki!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5