İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain hek

bigowner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar...

idotz.net üzerinde birçok domainim vardı fakat birisi bir .... benim mailimi sonra da idotz.net üzerinden de tüm sitelerimi ele geçirmiş durumda...

Lütfen bana bir çare gösterinnnn..
Ne yapmalıyım? Nasıl?

Teşekkürler

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domain who is bilgilerinizi ispatlayabilir durumda iseniz, domainin taşındığı yer - yerlerle iletişime geçin.

bigowner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Whois bilgilerini değiştirmiş arkadaş...

proxy cart curt falan yapmıs...

piyanist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domaini aldığın fatura vs onları mail ile gönder durumu kaba taslak ing anlat

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
domain aldığın yerden fatura aldıysan faturaları once suan domainlerin olduğu firmaya faksla firma ilgilenmez ise bu faturaları icann a faksla ve sorunu detaylı bir şekilde anlatan bir eposta yaz icann gerekeni yapacaktır

geçmiş olsun

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
who is bilgilerini değiştirmesi birşey ifade etmez. siz daha önceki who is bilgilerini ispatlayabilirseniz. domainin aktarıldığı yerlerle iletişime geçin. domaini kitler araştırır ve geri verirler. sizden de whois bilgileriniz için kimlik faksı isterler. tabii bu yabancı şirketlerde oluyor. tr şirketleri kısır düşüncelere sahip olduğu için yanaşmıyorlar.

ben çok uğraştım bunlarla bir ara.

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Peki NEden Tr Sirketlerde Boyle Bir durum Soz Konusu Bile Edilmiyor... Tr Sirketler Cokmu Yan Vuruyorlar... Anlamadim

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
aynı sorun bendede olmuştu.Mydomain firmasında yaşadım.Hatta çalan kişiye hala ulaşamadım. Mail adresi ; [email protected] Ben savcılığa direkt suç duyurusunda bulundum.Onlar ilgileniyorlar ve yasal süreç başlattım.Bence bu yoluda deneyebilirsin..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaslar Peki NEden Tr Sirketlerde Boyle Bir durum Soz Konusu Bile Edilmiyor... Tr Sirketler Cokmu Yan Vuruyorlar... Anlamadim

yan vurmaktan kasıt nedir bilemiyorum ama mesela benim domainleri karegenden alındıktan sonra taşıdıkları 5.yerde denk geldim. bir tr şirketiydi. adamlara durumu izah ettim. domainin benden sonra her gün yeni bir yere taşındığını, 2 senedir whois bilgilerinin benim olduğunu vs söyledim. domaini kilitleyip araştırmalarını istedim. yeni whois bilgilerinin geçerliliğine bile bakmadan yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. ertesi gün sonra kendileri benimle iletişime geçerek, domainin yine taşındığını ve müdahele etmedikleri için benden özür dilediler. sonra domaini directide yakaladım. iletişime geçtim. domain anında kilitlendi. 4 saat sonra kimlik bilgilerim için fax verildi. 11. saatte domainler adıma geçirildi.

who is bilgilerinin doğruluğu taahhüt ettiğiniz bir şarttır. ad ve soyadı kanıtlayamıyorsanız domain sizin değildir. adamlar domainin hareketlerini incelemiştir. yeni who is bilgilerinin geçerliliğini kontrol etmiştir.
yani bu iş bu kadar basittir.

bigowner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de idotz firmasına ticket actım
yazdıkları cevap su:

Kod:
 Hello sir,

If you return to our iDotz.net mainpage, click on the link to the Support Helpdesk on your left hand side. Then open the Downloads page. Select the link, "iDotz Reactivation Form (33.20KB, 92 downloads)". Please fill out this form completely and fax it back to us so that we may process your request.

I have also provided the link to the form here:

http://support.idotz.net/index.php?_a=downloads&_m=get&_i=32

Regards,
HM

Burdaki linkte bir pdf dosyası var ... 25 dolar ödemem ve bu yazıyı faxlamam gerekiyormus...

Ben paypal ile almıstım domainleri ve tüm dekontlar mevcut duruyor elimde...

Icann ile ilgili arkadas bir mesaj atmıstı oraya tam olarak ne yazmam lazım
O kadar kafam karıstı ki....

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domainler hala idotz firmasında mı? yoksa oradayken mi çalındı? idotzdan taşındıysa domainler onların yapacağı pek birşeyi olduğu sanmıyorum. şu an domainlerin nerede olduğu önemli.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon hayır değil. domainlerin sahibi olduğunu ispat edersen diğer registrar firmasından da çekip alabilirler. daha önce başıma gelmişti.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
karegen alamadı ama. ispatlık da birşey yok zaten biliyorlardı domainlerimin gittiğini. onların bilgisi dahilindeyken gitti. hatta 2 domaini de son anda kilitleyip kurtarmışlardı. kendi hataları olduğu halde hiçbirşey yapamadılar. ha yabancı firmalar yapabilir ona birşey diyemem :)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karegen registrar değil, bayidir. Ancak yapabilmeleri gerekliydi. Neyse konumuz bu değil. who.is adresini kullanarak toplu whois değişikliği ile birlikte güzel bir email yada telefon ederek domainlerini kısa sürede geri alabilirsin.

H

HostLiveTR

Misafir
hocam bu domainlerin odemesini ne ile yaptınız kredi kartı ile ise pos sistemlerinde siparis ler kayıt ediliyor bankaya basvurun belgeleri alın o gunku ve sonrada gidin savcılıga verin mahkemeye yada domainin kayıtlı oldugu firmaya soyleyin belgeler ile birlikte + olarak whois bilgisi ve eski bilgilerinizide gonderin biraz üstelerseniz olur bu iş..

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
benimde godaddyden çalındı banada pdf yolladılar doldurup yolladım 1 gün sonra şifreleri mailimde gördüm rahatladım.

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ah ah.. Zamanında PR5 domainim çalınmıştı. Eski sahibinin kredi kartı yüzünden. Yalan olmuştu domainim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5