İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain için neye dikkat etmeli ?

K

kaston

Misafir
Arkadaşlar ben domain alcam belki ,

Ve ben bu konuda yeniyim nelere dikkat etmeliyim ?

tşk ...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
-akılda kalıcı olmalı

- kelime oyunları milletin hoşuna gider sadece.biz bayk.us

- karakterler site adıyla bağdaşmalıki millet unutmasın. mesela:
semsettinogulları.com (Şemsettinoğulları) değilde bilgiliinnsanlar.com (Bilgili İnsanlar)

-eğer türkçe site açıyorsan .com .net in dışında alan adı alma çünkü diğerleri genellikle unutuluyor.

- yabancı sitelerde ise site içeriğini belli eden anahtar bir kelime mutlaka alan adı içinde geçsin. örnek xEARN.com

Y

yenistar

Misafir
Sevgili Domain alıcısı kaston arkadaşım...
İstediğin akılda kalıcı domain istiyorsan bende 14 tane var . bir veya bir kaç isim beğen ve benimle irtibata geç istersen .
www.yenistar.net e girip domain isimlerine ve fiyatlarına bakabilirsin. fiyatlarda indrim yapılır. sen yeterki beğen...
Bu arada tartışma çıkmaması için söylüyorum; Sadece benim domainlerimin türkiye de akılda kalıcı ve popüler isim olduğunu söylemek veya reklam yapmak değil amacım. adrese bir gir beğenirsen, gerisi sana kalmış.. teşekkürler

K

kaston

Misafir
saolun şu sorularımıda cevaplarsanız sevinirim ..

ben hostingimi değiştirmek istesem ve değiştirirken domainden bir sorun çıkar mı ?

Domaini alınca ben domain hesabımı nasıl yönetcem ? , yani ben mesela aaa sitesinden aldım domaini , Bundan sonra domainimle ilgili işlem yapmak için aaa sitesine mi gircem ?

Merak ettigim bir soruda Mesela biz domain aldık domain için bana kullanıcı adı ve şifre vercekler mi ? Ben bu kullanıcı adı ve şifreyle napıcam ..

Mesela Biri Whois çekse bütün bilgilerimi görüyor ben sonradan O bilgilerimi değiştirebiliyormuyum ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
verilecek olay kontrol paneli ile istediğin her ayarı, düzenlemeyi yapabilirsin. yaptığın işlemlerde hiç bir sorun çıkmaz. kullanıcı adın ve şifren olacak. sana kayıt için uygun fiyatla çok kaliteli hizmet veren www.godaddy.com u tavsiye ediyorum. ayrıca panel üzerinde yaptığın değişiklikler 12 ile 72 saat arasında aktif hale gelir.

cevap yazılırken godaddy deki fiyat tablosu şöyleydi:

.com $7.95

Y

yenistar

Misafir
Sayın Kaston ;
1.)Hostingini değiştirmen, domainin için bir problem çıkarmaz. Hostingini değiştirmeden önce,eski hosting yerin zaten yeni yerine yönlendirme yapacaktır
2.)mesela benden bir domain aldın.Ben sana domain şifresini vericem.sen ise benim domain aldığım siteye girebilir şifreni değiştirebilirsin...
3.)Bir siteye giriyorsun mesela sana bir adres vereyim.Ben çok memnunum oradan.. www.websahibi.com siteye üye oluyorsun. kullanıcı adını ve şifren ile giriş yapıp Hızlı sıpariş Menüsünden Hosting alıyor,domain alıyor, vs.. istediğini yapıyorsun... o siteden aldığın domain e oradan giriyorsun yine.Domain Bilgileri için kullanıcı adınla değil. Domainin ismi ile giriyorsun. şifresi de aldığın zaman kullanıcı adının şifresi oluyor onunla girip, şifreyi değiştiriyorsun.. yani
ÖrneK: domain ismi : yenistar.net
Şifre : Toplist ( şifre gerçek değildir :p )
yazıp domainin bilgilerine girip. oradan adres değişikliği,şifre vs.. istediğin değişiklikleri yapıyorsun. Bilmem Yardımcı oLabiLdimmi ? BaşarıLar...

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain almadan önce

Domain almadan önce bir içeriğin olmalı.Site sahiplerinin en çok problem yaşadığı şeydir bu.Site yapmasını ben de bilmiyorum ama içeriğimi ben oluşturduğum için site problem olmuyor fazla,arkadaşlarına da site yaptırabilirsin.İçeriğin yoksa (ya da yapılmış sitelerin içeriğin alacaksan) pek uğraşma derim.Kolay gelsin.
http://www.bedavamelodi.com

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Alabiliyorsan domain adına faturanı muhakkak iste!
Alamıyorsan (ki,almaya çalış) yapacak bir şey yok.

S

Sticks

Misafir
bedavaonline' Alıntı:
Alabiliyorsan domain adına faturanı muhakkak iste!
Alamıyorsan (ki,almaya çalış) yapacak bir şey yok.

:) Saçma. Neden mi ? Alamıyorsan (ki,almaya çalış) yapacak birşey yok. demişsin ama yanlış kurmuşsun . düzelteyim :
Alamıyorsan ki,vermiyorlarsa alma !

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Yapılan ince esprilerden anladığın(!) için tebrikler!
Kelimelere yorum yapmak yerine, sorulan soruya yorum yapsan daha iyi olurdu.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Namecheap.com'u öneririm. Mükemmel bir kontrol paneli var, domain yönetimi çok basit. Daha önce ismini vermek istemediğim bir Türk şirketten domain almıştım ve ne yazıkki üstüne yattılar. Bu nedenle, domainlerimi yurt dışındaki şirketlerden almaya özen gösteriyorum. Kredi kartı bilgilerimin daha güvende olduğunu hissediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5