İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain için Teklif Geldi Aldatmaca Olabilir mi ?

kamburu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Sedo'ya park ettiğim domainim için Craig Wademan isimli biri mail atmış.Domainin elimdeki tüm uzantılarını satın almak istiyor.Yabancı forum sitesinde aynı kişi başkasına domaini için teklifte bulunmuş ve ordaki üyeler bunun aldatmaca olabileceğini söylemiş.

Sizce bu bir aldatmaca mı ?

Gelen Mail Şu :

Hello,

We are interested in your domain name for sale.

Please email us your desired price in USD or euros for the domain name in the subject line.

If you have other names for sale please email us yiur full list with prices for consideration.

Looking forward to doing business with you.

Regards,

Craig Wademan

CEO

Web Hosting & Domains LLC

[email protected]

Bilishim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mesajın gerçek olma olasılığı yüksek kanaatindeyim. Ücreti iyi şekilde görüşmeniz, işin sonunda size iyi bir gelir getirebilir. Ancak dediğim gibi alışveriş önceliklerinizi yinede belirlemelisiniz

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
banada böyle birşey gelmiş ti hatta uçuk bir fiyat falan vardı bende heycanla 1 kaç yerde konu açmıştım ama satış falan olmadı çok umutlanma bence :)

kamburu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesajın gerçek olma olasılığı yüksek kanaatindeyim. Ücreti iyi şekilde görüşmeniz, işin sonunda size iyi bir gelir getirebilir. Ancak dediğim gibi alışveriş önceliklerinizi yinede belirlemelisiniz

Çok gerçekçi duruyor katılıyorum fakat sedoya park edilmiş bir domaine neden sedo üzerinden teklif vermiyorda mail ile teklif veriyor onu anlayamadım.Forumda bazı arkadaşlara da bu tarz mailler gelmiş galiba bu mail fake.

Ekleme:
banada böyle birşey gelmiş ti hatta uçuk bir fiyat falan vardı bende heycanla 1 kaç yerde konu açmıştım ama satış falan olmadı çok umutlanma bence :)

Umutlanmadım desem yalan olur ama elim ayağım titremedi tabi :) ilk önce araştırma yapmak lazım. Dereyi görmeden paçaları sıvama :)

D

DomainAbi

Misafir
herkese geliyor malesef bu mail..

2000 çektğim domaine 1500-1800 arası düşünüyorum demiş biraz araştırdım herkese gidiyor ciddi bulmadım 2.maili atmadım

merih.izmir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 1 ay önce bana da benzer bir mail geldi. Karşı tarafa fiyat verdim ve aynen kabul etti. Pazarlık yapma gereğini bile duymadı. Direk hesap bilgilerimi falan istedi. Böyle olunca dolandırıcılık olma ihtimalinin yüksek olduğunu anladım. Yazışmayı kestim o noktada.

Arkadaşın dediği gibi sedoya üye olsun öyle teklifini versin.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana da çok gelmişti zamanında. :)
Bende yazmıştım bir kaç yerde. Galiba Sedo kullanıcılarını özendirmek için numara yapıyor. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5