İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain ipye yönleniyor:s

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün sunucu değişikliği oldu nameserverlar deişmedi. sadece ip deiştirdim ama domainin biri eski ipye bağlanıyor. sorun nedir acaba.
http://www.hepkomik.com/

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Değişikliğin devreye girmesi bir kaç gün sürebilir.
Tüm internet kullanıcılarına yansıması kullanıcıların bağlı oldukları DNS serverların yenileme (refresh) sürelerine bağlı olarak 1 gün ile 15 gün arasında bir zaman alabilir.

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı ns üzerinde yönlenmeyen tek site bu:S
bana farklı birşey gibi geldi ama bekleyeyim birraz.. teşekkürler

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Ek olarak bağlandığın PC de DOS ekranından bunu da yap, dns ini flush eder.

Kod:
ipconfig /flushdns

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
epey zaman geçti ama bunun benzeri bi sorun daha var..
legalparaxl.com siteye bazı konular açtık daha sonra sanırım buda eski ipye yönleniyor.. nedir bu sorun anlamadım.
olması gereken:http://217.20.121.18/~legalparaxl/
ama olan biraz farklı yeni konular felan görünmüyor.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cpanel ise
whm den zone dosyalarini bir inceleyin, eski ns kalmis olabilir named zone larinda

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ns değişikliği yapmadım sadece nslere ait ipleri değiştirdim..
ultra saçma olan olay şu ping çekiyorum 10 gün oldu nerdeyse bu ip değişikliğini yapalı aynı ns'ye sahip iki sitenin biri eski ipye biri yeni ipye yönleniyor..

M

Merthan

Misafir
Eğer eski sunucunuz halen aktif ise, eski sunucunuza ait whm'a girin.
Dns bölümünden Edit DNS zone bölümüne girin. İlgili domainleri seçin, Edit buttonuna tıklayın. Açılan sayfada, eski sunucunuzun ip adreslerinin yazdığı kısımları, yeni ip adresiniz ile değiştirin.

Böylelikle eski ip ile bağlanan kullanıcılarınızda yeni ip adresinize yönlenecektir.

(En azından ben böyle oluyor diye biliyorum)

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dns bölümünden Edit DNS zone bölümüne girin. İlgili domainleri seçin, Edit buttonuna tıklayın. Açılan sayfada, eski sunucunuzun ip adreslerinin yazdığı kısımları, yeni ip adresiniz ile değiştirin.

Böylelikle eski ip ile bağlanan kullanıcılarınızda yeni ip adresinize yönlenecektir.

dediklerinizi yaptım yorumunuz için teşekkürler.. isimtescilede sorunu ilettim bakalım ne olacak neymiş derdi..

Edit: isimtescile ulasayım tamamda onlarla ne alakası olabilirki.. sonuçta bazı sitelerde sorun yok onlardan kaynaklanan bi sorun olsa hiç bir site yönlenmezdi yeni iplere..:S

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Evet uygulanabilecek en iyi çözüm bu ancak buna rağmen domain 1 aya kadar zaman zaman eski IP ye yönlenebilir bu normal bunun ne domain tescil firması ile ne eski sunucunuzla nede yeni sunucunuzla bir alakası yok bu tamamen DNS Cachelerinden kaynaklanan ve server değiştirdiğimiz zaman Müşterilerimize defalarca anlattığımız ama anlamamakta ısrar ettikleri doğal bir olay :)

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet uygulanabilecek en iyi çözüm bu ancak buna rağmen domain 1 aya kadar zaman zaman eski IP ye yönlenebilir bu normal bunun ne domain tescil firması ile ne eski sunucunuzla nede yeni sunucunuzla bir alakası yok bu tamamen DNS Cachelerinden kaynaklanan ve server değiştirdiğimiz zaman Müşterilerimize defalarca anlattığımız ama anlamamakta ısrar ettikleri doğal bir olay :)
bu acı bilgi için teşekkürler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi