İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Kiralama

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar şöyle bir fikir aklıma geldi, diyelimli elimizde güzel domainler var ve boş duruyor bir şekilde zamansızlıktan değerlendirme fırsatı bulamıyoruz misal, şimdi ben ayda 100 ytl ye kiraya vermek istiyorum diyelim domainin kalitesine göre de fiyat değişebilir.

Ne dersiniz bu fikre? Aynısını sizler de yapabilirsiniz sonuçta.

Aynen daireniz var ama boş durcağına kiraya veriyorsunuz bu mantıkla işleyecek herşey.

Kiralama da name serverlarin istenen yere yonlenmesi sekilde olacaktır ve kira sonucunda duruma gore satış opsiyonu olabilir...

Bir tartışalım....

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kiraya verdigin evin degeri evin icinde yaptigin calismalara gore degismiyor malesef . adam domaine ciddi reklamlar yapacak pr hit vs sonra kiralama sonunda adam cok yuksek bir para isteyecek haliyle karsi taraf alamayacak . bu durumda domain sahibi hem kira almis olacak hemde domaini deger kazanmis olacak

bana gore pek mantikli degil

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İnternet ortamında yapılacak sözleşmelere ne kadar güvenilir, bilemiyorum. İnternette sözleşme için ve yasal olarak kullanılabilmesi için e-imza gerekiyormuş, bir hukuk forumunda okumuştum.

Artı olarak jenerik domain sahipleri için gayet güzel bir fikir olur.

"Bu devirde dairelerin de kirası el yakıyor ama :p"

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fiyatı baştan belirlenirse ve kira sonunda ilk konuşulan fiyattan kiralayana satılacaksa neden olmasın

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sözleşme yazılı bir şekilde basılı ortamda karşılıklı olarak imzalandıktan sonra neden olmasın?

atıyorum 200 lira kira istiyorum 1 yıl sonunda 5000 ytl ye satılabilir diye bir ibare konabilir neden olmasın, yeni fikirlere açık olmak lazım.

yada domain fiyati 100 bin edebilir fakat oyle bir projeniz varki siz aylık 3000 kazanip 300 ytl kira verip bu kazancı sağlayabilirsiniz, ticaret sonuçta

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar domain kiralamak mantıklıdır. Ciddi bir projeniz var ise ve domain arıyorsanız domain sahibi ile yazılı anlaşma doğrultusunda domain kiralayabilirsiniz. Ev kiralamak gibi. Devamında domainin satışı, satışta domaini kiralayanın önceliği, domain satışının mecburen yazılı anlaşma ile yapılası, kira bitiminde maksimum kira artış tutarı, sözleşmeye uymayan kişinin ödeyeceği tazminat tutarı gibi konular güzel bir sözleşme içerisinde toplanırsa bütün internet için güzel bir durum ortaya çıkabilir

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ornek olarak emlak.com u 1000 dolara yada her neyse işte kiralamak kim istemez?

sadece kiralama misal kiralayanı koruma amaçlı misal 1 de 2-3 yıl olabilir cunku sitenin bir yere gelmezi zaman alır

arkadaslar oyle birsey olcak ki miras olarak artık arsa ev değil domain bırakıcaz
şahsen Allah ömür verirde bu işlere devam edersem bir süre sonra miras olarak domainleri bırakırım kanımca

çunku bunun hukugu da yok henuz ancak domain şifrelerini bir yere yazmak gerekir

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben bedavaya kiralayabilirim tüm boştaki domainlerimi. siz değerlendirin 3-5 sene sonra ben geri alayım sizden domaini.. siz değer kazandırın domaine yeter :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:)

ciddiyseniz özel mesajla yollayayım. beğenirseniz forum üzerinde yazarız şartları vs. herşeyi ona göre gider anlaşma.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden domain sahibine fayda sağlasın ki. Bu alışveriş iki taraflı. Eğer sözleşmeni güzel bir şekilde düzenlersen her iki tarafta kazançlı çıkacaktır. Örnek 2 yıl için kiralayacağın domain için kiralanan zamanki ziyaretçi ve gelir durumları göz önünde bulundurularak gelecek değeri düşünülebilir.
Sözleşme bitiminde sözleşmeyi iptal eden taraf domain sahibiyse tazminat verebilir. iş sözleşmesi gibi :)
Ancak şurası da bir gerçek ki domain sahibi daha kazançlı çıkacaktır. Ayrıca bu domain kiralama durumunun bir güzel tarafıda ortaklıklar ve büyük firmalara yelken açabilecek olması...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bir sürü olanak var
kiralama sonunda eğer domain bir başkasına satılırsa yüzde 25 kar da o anda kiralamış olana verilebilir, yaratıcı olursanız çok şey çıkar

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain olarak degilde hit alan bir sitem için bir kişi bana şu şekilde teklif sundu: Sitenizin index bölümünü kiralamak istiyorum yıllık aylık ne istiyorsanız verilcektir dedi.
Tabiki ben şaşkınlık içinde nasıl yani sitemin index si sizemi calişcak dedim:) evet dedi asıl iş eden ana yer orası ne diye size kiraya veriyim demiştim. İlginç şeyler olabiliyor. Domain kiraya vermekde biraz ilginç neden derseniz kiralıycaksın ona emek verip hit ve popüler edeceksin ve sonra nasıl güvenebilirsin karşıya cekip alırsa kötü niyetliler çok

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Zamanında başıma gelmişti yaklaşık 3-4 sene önce bir domaini kiralamıştım arkadaşımla irc sunucusu web kurmuştuk vs. tam her şey rayına oturmaya başladı, adam bize 10 milyona mı öyle birşeye kiralamıştı tam hatırlamıyorm fiyatı, 75'e satayım size dedi. yok dedik böyle güzel simdilik gidiyor filan.. 1 hafta sonra bir baktık çekmiş domaini, msn nickinde 250 ytl'e satılık falan filan. Yani her türlü domain sahibi kazanır, kaçarı olmaz. Sanal anlaşmaya zaten güven olmaz :)

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kiraya verdigin evin degeri evin icinde yaptigin calismalara gore degismiyor malesef . adam domaine ciddi reklamlar yapacak pr hit vs sonra kiralama sonunda adam cok yuksek bir para isteyecek haliyle karsi taraf alamayacak . bu durumda domain sahibi hem kira almis olacak hemde domaini deger kazanmis olacak

bana gore pek mantikli degil

kiradan düşersin :)

pencere perde minöfle yapınca kiradan düşülüyo ya hehehe

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5