İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain lock ve transfer olayı ?

N

nsbil

Misafir
nsbil' Alıntı:
ben kendi domainim icin denedim cunki.. domain bende sadece deneme icin denedim. ve 14 gun sonra transver islemim iptal oldu :) boyle birsey yok yani ben bu kaniya vardim.

olaya son noktayi koydum sanirim.. ama domain register.com daydi firmadan firmayada degisebilir. musterilerinin haklarini korumak gibi. mesela turkticaret tum domainlerine protect atiyor.. register.com protect atmamis ama baska olaylari olabilir.. denedim ben domainim register.com da ama 14 gun sonra iptal oldu transver islemi.. olayda bitti :) iste son nokta.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Etik olarak söyledim ben. Ev olmadığını biliyorum tabi ki. ICANN koyduğu kanunların yasallığı beni ilgilendirmez ben kendi vicdanıma göre söylüyorum. Aynı zamanda eski domain sahibi hak iddia edebilir ve geri alabilir. Örnek: ikinci-el-araba.com . Domain yeni sahibine geçtikten 2 hafta sonra eski sahibi geri aldı. Yanlış bilgi vermeyin bilmiyorsanız lütfen.

N

nsbil

Misafir
nsbil ama domain register.com daydi firmadan firmayada degisebilir
radres Yanlış bilgi vermeyin bilmiyorsanız lütfen.

benim yazdigim ile alakasi yok ben kendime gore belirttim. vede suan icin yok dedim vede suandan itibarende hala yok diyorum. alan var deniyorsa buyursun ben buradayim. artik yok boyle bir sacmalik. anlasildimi... bilip bilmeden konusmuyorum zaten bilipte konusuyorum hemde senin gibi sagdan soldan gormelerdende degilim. kendim deneyip bizzat test ettim. neticesinide acikladim. biraz daha dusunmeye ve burada yazilanlari biraz daha okumanizi tavsiye ediyorum..

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lafı benim mesajıma atıf yapan birine atfen genel olarak yazmıştım madem her gördüğü lafı üzerine alanlardansın nsbil cevap vereyim. Sağdan soldan görmedim bizzat kendim test etmek amaçlı yaptım. Sen nasıl test ettiysen ben de ettim yani. Domain üzerime geçti ve 2 hafta sonra geri aldılar. Zaten bir ay bekledikten sonra iade edecektim gerek kalmadı çok da memnun oldum. Benim sağlam kanıtım da var sadece yaptım ettim demiyorum domain araba.com'un sahiplerinindi sorabilirsin. Öyle ben şöyle yaptım ettim olaya son noktayı koydum diyerek olmuyor bu işler. Sen nasıl bir neticeye ulaştıysan doğal olarak ben de ulaşabilirim.

Yanlış bilgi vermeyin lütfen bilmiyorsanız genel bir laftı. Üstüne aldığına göre sanıyorum bilgi eksikliği gibi bir sorunun var yarası olan kocunur hesabı.

İnsanların birilerine tavsiye verirken önce kendisinin uygulaması gerekir sanıyorum tavsiyelerini. Eğer gerçekten adamakıllı okusaydın ve azıcık düşünseydin yazdığımın seninle alakası olmadığını anlar ve bu yazıyı yazdırarak vaktimi çalmazdın.

N

nsbil

Misafir
bende denedim test ettim arkadasim ama altina not gectim... register.com daki bir domaine transver gectim. firmadanda kaynaklanabilir.. bana soylenmis olarak kabul ettim o an.. tam olarakta yazilanlari okuyorum. ben yapali 16 gun oldu. simdiden sonrada zannetmiyorum olacagini.. bu kadari yeterli herhalde.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam birşey demedim ki sana zaten nsbil. Bende 5 gün sonra adıma geçti domain. Ama domainin maili sallama olarak girildiği için onay maili geri benim domain reseller mailime döndü ve ben de tıklayıp onayladım.

ICANN'ın sayfasından:
Failure by the Registrar of Record to respond within five (5) calendar days to a notification from the Registry regarding a transfer request will result in a default "approval" of the transfer.

In the event that a Transfer Contact listed in the Whois has not confirmed their request to transfer with the Registrar of Record and the Registrar of Record has not explicitly denied the transfer request, the default action will be that the Registrar of Record must allow the transfer to proceed.

http://www.icann.org/transfers/policy-12jul04.htm
adresinde ayrıntılı bilgiler.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet yok böyle bi olay. domain admin contact mailinde 5 gün içinde onaylanmazsa transfer işlemi iptal oluyor. böyle saçmalıkları bırakın. bende bizzat kendi domainimi başka bir yere transfer ettim. 5 gün içinde onaylamazsan transfer işlemin gerçekleşmiyor. buradaki arkadaşların demek istedikleri admin contact mailinin salmma bi mail yazılmış olması. o maili aldınmı onay zaten o maile geliyor. yani yine burada hatalı olan kişi mail adresini sallama yazan kişidir. arkadaşlar bu konuya çok dikkat edin domain alırken admin contact mailini sallamayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5