İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain NameServer değişiklikleri..

T

tomys

Misafir
Arkadaşlar 3 gün önce bir firmadan domain aldım , normalde 72 saat içinde domainin yönlenmesi gerekirdi , fakat daha yönlenmedi.
İlgili firmanın bana atmış olduğu mail budur ; pek bir şey anlayamadım , bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?
Tarafımızdan DNS değişliği yapılmış ve aktif gözükmektedir.

Ancak karşı dns sunucuda sizin alan adınız için bir kayıt bulunmadığından, erişimde problem yaşamaktasınız.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dns i yönlendirdiğin sunucu seni tanımıyor diyor yani :)
Hosting aldıysan (ki kastettikleride bu) tanımlanmamış olabilir.

T

tomys

Misafir
Benimi tanımıyor vay hain ;=) Böyle bir ihtmal bana uzak gibi geliyor , çünkü domainin yönlendiği NameServer 'da yönlenecek domain için aktif bir hesap var.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
neresi burası ? saçma sapan bşeyler yazmışlar :) adam ya böyle bir dns mevcut değil diyor yada karşı taraftan host almamışsınız diyo oldukça komik..

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting firmasının hangisi olduğunu bilmiyorum ama, yazdıklarından anladığım "domainin dns değişikliğini yaptıkları ama host edilecek sunucuda buna karşı dns kaydı yoksa domainin çalışmayacağı" şeklinde. Bu durumda yazdıkları %100 doğru demektir?
Saçma sapan ya da komik olan kısmını neresidir? onu bulamadım?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5