Domain parking [Sedo]

D

deja-vu

Misafir
Sedo, domain parking, satış sitesidir. Bundan bir yıl önce çok populer olmasına karşın, bir çok kullanıcıyı haksız yere sistem dışına çıkarttığı için gözden düşmüştür.
Sedo sitesine üye olduktan sonra, kullanmadığınız domainlerinizi sisteme ekliyorsunuz. Sonra bu domainleri sedo.com/domainisminiz.com adresine yönlendiriyorsunuz. (domainisminiz.com yazan yere domain isminizi yazıyorsunuz)
Bu adrese giren ziyaretçiler, açılacak sayfada çıkan reklamlara tıkladıkça kazanıyorsunuz. Domain için seçtiğiniz konuya göre domainde çıkacak reklamlar farklı oluyor. Ve kazandıracagı para da farklı oluyor. Bazı kategorilerdeki reklamlar tıklama başına 00,2 $ verirken, bazı kategorideki reklamlar tıklama başına 0,10 $ verebiliyor.

Ödeme

Sedo 'nun iyi tarafı, sizi çek ile felan uğraştırmaması. Paypal ile, veya banka hesabınıza eft ile paranızı alabilirsiniz.
Örneğin Ocak ayında kazandıgınız miktarı, şubat ayı'nın 10/15 i arasında gönderirler.

Üst tarafta yazdığım gibi, bir çok kullanıcının hesaplarını haksız yere, hile yaptınız bahanesi ile kapatmışlardır. Gerçekten hile yapıp, halen çatır çatır ödeme alan kişilerde vardır. O yüzden sedo sitesine de kefil olamıyorum. Kullanmak, veya kullanmamak size kalmış.

Yazıların kaynagı, Http://www.Maxiwebmaster.com .
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst