İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

//Domain Rehber & Araştırma// İsimli Projem İçin Script (Php)

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
//Domain Rehber & Araştırma// isimli bir proje gerçekleştirmek istiyorum.Bu sistem için kaliteli, işleyişte problem çıkarmayacak her yönden sağlam bir script gerekiyor.Script ve projenin işleyişinden bahsedecek olursam eğer;

_Üyelik Sistemi (Kişi üye olacak ve kendi domainlerini satış ve teklif için liste ve bilgilerini oluşturabilecek)
_Boşta, düşecek, en fazla teklif alan,en fazla teklif veren.. gibi bilgileri listeleme yapacak.
_Ana sayfada domainin teklif, pr, sahibi, en düşük fiyat vs.. gibi bilgileri listeleme yapacak.
_ (Alışveriş, Chat, Eğlence, Forum-Paylaşım, Kariyer vb..) kategoriler dahilinde iş yapabilecek domainlerin sunumunu & satışını gerçekleştirmek.
_ Aktif satış için beklemede olan domainlere açık attırma sistemide oluşturmayı düşünüyorum.Misal xxx.com domaini için A kişisi 50 Ytl gibi bir miktar önermişse, B kişisi belli satış süreleri dahilinde bu domaine daha fazla bir meblağ teklif etmişse domain bu kişiye teslim edilecek gibi..
_ Reg ettiğim, kayıt altına aldığım & beklemede olan kaliteli domainleri satış işlemleri gerçekleşene kadar park etmeyi düşünüyorum.
..

sistem & içerik yukarı da belirttiğim gibi işleyecek & ek olarakta öngörülen içerik sisteme uyarlanabilir.Belirttiğim projenin piyasada yer edinebilmesi & işleyiş bakımından ek olarak dahil edebilecekleriniz warsa değerli yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim:)

sağlam referans ve uygun fiyat mantalitesine göre fiyat belirlenirse iyi olur.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yazıyı öneri istediğin için yazıyorum!!
Bi domaini açık arttırmaya açabilmek için o domainin admin-maili ve ns'lerini istenilen bir adrese yönlü olup olmadığını kontrol ettikten sonra kaydedebilirsin.
Bu sana ne kazandırır?
-Alım-Satım tamamen senin güvencen altında olur.
-Tüm ücretler senin havuz hesabına yatar, sen de bunlardan komisyon alırsın.

Basitçe işleyiş
Kişi alan adını açık arttırma ile satabilmek için başvurur, sistem alan adının admin-emailini, kilidini ve ns adresini kontrol eder. (Admin-emailinin ve ns'lerin kendi adresine yönlü olmasını zorunlu koşmuş olursun, domain kilidi de transfere engel olduğu için) NS ns.alanadin.com'a admin-emaili [email protected] ise ve unlock ise alan adı onaylanır. İlana her girişte bunlar kontrol edilir. Şayet sonrasında değişirse üye adı banlanabilir. Böylece alan adı senin kontrolüne geçmiş olur. Artırımı kazanan parayı yatırdıktan sonra istediği registere veya senin sistemine kayıt eder. (Yada tüm domainleri sana transfer etmeyi zorunlu kılabilirsin. Üyeler arası domain gönderme basit bir script ile daha kolay olabilir. Domaindende para kırarsın tabiki bu arada.) transfer maili senin mailine gelir, sen tek tek kontrol eder onaylarsın (Transfer mailleri tek tip geliyor malesef onu otomatiğe bağlamak zaman alabilir.) Sonrasında parayı da satıcıya gönderirsin. Bundan bir yüzde alırsan da Türkiye'de olmayan sistem ile çok büyük paralar götürebilirsin. Bu tamamen benim uydurduğum ve bir türlü işten güçten vakit ayırıp yapamadığım onlarca projemden sadece biri..

Yukarda (yanin senin yazdığın özelliklerdeki) sistemin ücretini birazdan Ö.M. yollarım..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu piyasada tecrubeliysen, (ben degilim), teknik anlamda yardimci olabilirim. Sirf programci olarak ilgilenirsen fiyat ust seviye XXX dolar ile alt seviye XXXX dolar arasi bir yerlerde olacaktir. Ancak belli bir ortaklik seviyesinde istersen ve esnekligin varsa (su siralar pek vaktim yok) teknik altyapisini hazirlarim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5