İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Reseller

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle umarım doğru bölüme açmışımdır konuyu,

Tanıdıklara web sitesi falan yaparken haliyle domainde temin etmek gerekiyor, farklı farklı yerleri test ederek başımıza iş almaktansa, hepsini tek çatı altında toplamak,yönetmek istiyorum. Tabii yeni domain açma süresi, yenileme dönemi ve transfer aşamalarında da sorunsuz bir yer istiyorum (amma çok şey istedim :))

Bu yüzden, ilk aşamada 10-15 tane gibi domain ücretini topluca yatırıp, belli aralıklarla oradan domain almayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili hoşuma giden, OnlineNIC firması oldu, 80$ 'a 10 tane domain verirken özellikleri de fena sayılmaz. Alışveriş arttıkça da fiyatları aşağı çekmesi ayrı bir avantaj.

Siz ne dersiniz, bu firmayı mı yoksa başka firmaları mı tavsiye edersiniz.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
OnlineNIC, Directi, IRRP, eNom

bunlardan fiyatlarina gore secebilirsin, hepsi de bu isi yapan buyuk firmalar.

F

fenerli

Misafir
domainsite.com u da kullanabilirsin ayrıca alt hesaplarda açabiliyorsun, paypal ile de işlem yapıyor, .com uzantı 6.99 $ , ödeme işlemi bittiği anda domain kayıt altına alınıyor

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
DoLLy' Alıntı:
Öncelikle umarım doğru bölüme açmışımdır konuyu,

Tanıdıklara web sitesi falan yaparken haliyle domainde temin etmek gerekiyor, farklı farklı yerleri test ederek başımıza iş almaktansa, hepsini tek çatı altında toplamak,yönetmek istiyorum. Tabii yeni domain açma süresi, yenileme dönemi ve transfer aşamalarında da sorunsuz bir yer istiyorum (amma çok şey istedim :))

Bu yüzden, ilk aşamada 10-15 tane gibi domain ücretini topluca yatırıp, belli aralıklarla oradan domain almayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili hoşuma giden, OnlineNIC firması oldu, 80$ 'a 10 tane domain verirken özellikleri de fena sayılmaz. Alışveriş arttıkça da fiyatları aşağı çekmesi ayrı bir avantaj.

Siz ne dersiniz, bu firmayı mı yoksa başka firmaları mı tavsiye edersiniz.

onlinenic'i kesinlikle tavsiye ediyorum. bir seneyi aşkın süredir kullanıyorum.

bazen teknik destekleri yavaş olabiliyor.

ama yaptıkları uygulama hoş..
örnek vermek gerekirse, geçen ağustos ayında 40 ad. domain kaydetmiştim. ay bitiminde firma yetkilisinin yolladığı mail..

Dear Sir,

Greetings!

Please first allow me to introduce myself as the Account Manager for European and African market from OnlineNIC, Inc.. Here, on behalf of all OnlineNIC staff, I would like to express our heart-felt thanks for your continuous support on our services.

We have noticed that you have registered about 40 domains in August, we have grabbed the following domains, if any domains you interested, please kindly let us know.

Domain name: (price: $30 per domain)
domainler.. (23 tane)

Please feel free to contact me directly either through IMs or email if we might be of any help! Thanks!

Best regards,
TXXX PXXXXX

ayrıca yeni geliştirmiş oldukları template sisteminde bayağı bir özellikler var. paypal ve worldpay ödeme sistemleri eklenmiş. kullanıcı anında kendisi kaydedebiliyor/yenilebiliyor domainlerini.. artı olarak domain kaydedildiğinde sizin belirlediğiniz mail gönderilebiliyor vs.

benim hoşuma giden bir firma velhasıl kelam:) directi ile de çalışıyorum ama onlinenic i tek geçerim

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
directi , onlinenic , enom , wildwestdomains bunlar piyasanın lideridir directiden reseller paketim var ki baya da domain var içinde yakında wildwestdomain den basic paket almayı düşünüyorum .

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
SaLvaDoR' Alıntı:
directi , onlinenic , enom , wildwestdomains bunlar piyasanın lideridir directiden reseller paketim var ki baya da domain var içinde yakında wildwestdomain den basic paket almayı düşünüyorum .

wildwest'den reseller alman icin yillik (heryil olmak uzere ) 99$ ucet yatiriyorsun + alacagin domainler ve urunler bu ucretin icinde degil sadece yillik odeme.

musterileriniz icin aliyorsaniz benim oyum directi'ye.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 Yili askin bir zamandir directi kullaniyorum. Hic sorun yasamadim. Super hizmetleri var.
Yeni uygulamalarina gore, reseller olmak icin uye oldugunda 75 YTL yatirman gerekiyor sanirim. Tabii bu 75 YTL'i domain almak icin kullanabiliyorsun.

K

KingTR

Misafir
ya tabi komik gelicek ama bence bir türk firmayla çalış www.isimtescil.net domain 4.99 doalr piyasanın en ucuz domaini bildiğim kadarıyla aspx üzerine kurlumuş sistem bayağı iyi o yüzden sonuç olarak iyi bir domain merkezi senin için ayrıca gelişmiş bir şekilde domainlerini yönetebiliyorsun..

dene derim en azından paran türkiye ye gitsin ( gene icann a gidiyo gerçi ama :) )

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar benim directi.com hakkında merak ettiklerim var.
directi.com a üye oldum. Üyeliğim onaylandı gerekli parayıda yatırdım diyelim. Bana panel verildi onu siteme yerleştirdim.

- Benim site üzerinden kayıt yapılıyor fakat kredi kartı nı benim berlilyeceğim sistemmi onaylıyor yoksa directi.com mu ? yani para hangimizin kasasına giriyor.
- Sistemi directi onaylıyorsa, ziyaretçimin kredi kartı onaylandıkdan sonra belirlemiş olduğu domain hemen onaylanıyormu,
- Para directi e yatıyorsa ben paramı nasıl alıcam ?

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*siber*' Alıntı:
Arkadaşlar benim directi.com hakkında merak ettiklerim var.
directi.com a üye oldum. Üyeliğim onaylandı gerekli parayıda yatırdım diyelim. Bana panel verildi onu siteme yerleştirdim.

- Benim site üzerinden kayıt yapılıyor fakat kredi kartı nı benim berlilyeceğim sistemmi onaylıyor yoksa directi.com mu ? yani para hangimizin kasasına giriyor.
- Sistemi directi onaylıyorsa, ziyaretçimin kredi kartı onaylandıkdan sonra belirlemiş olduğu domain hemen onaylanıyormu,
- Para directi e yatıyorsa ben paramı nasıl alıcam ?
Once sen directi'e nakit yatiriyorsun. Mesela 100 $ yatırdın diyelim. Musterinin biri geldi ve domain aldi. Sen onaylayana kadar kayit tamamlanmiyor. (Istersen otomatige baglarsin kaydedilir domain ama herkes kaydedebilir senin hesaptan paraciklar gider) Sen onayladiginda, directi senin hesabindan 6,99 $ kesiyor. Sen musterinden, senin belirlediğin miktari kesiyorsun. Bu otomatik oluyor.
Daha acikcasi su : Sen directi'e 100 $ yatırdın diyelim. Bende geldim senin musterin olarak kayit oldum. Bende sana 20 $ gonderdim. Sen benim hesabima 20 $ kredi ekliyorsun. Bende girip 20 $ lik domain aliyorum.

(Eger sen 100 $ ı baska musterilere de paylastirdiysan, ve senin root hesabinda para kalmadiysa, benim ne kadar kredim olursa olsun, domain alamiyorum)

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tunahan' Alıntı:
Once sen directi'e nakit yatiriyorsun. Mesela 100 $ yatırdın diyelim. Musterinin biri geldi ve domain aldi. Sen onaylayana kadar kayit tamamlanmiyor. (Istersen otomatige baglarsin kaydedilir domain ama herkes kaydedebilir senin hesaptan paraciklar gider) Sen onayladiginda, directi senin hesabindan 6,99 $ kesiyor. Sen musterinden, senin belirlediğin miktari kesiyorsun. Bu otomatik oluyor.
Daha acikcasi su : Sen directi'e 100 $ yatırdın diyelim. Bende geldim senin musterin olarak kayit oldum. Bende sana 20 $ gonderdim. Sen benim hesabima 20 $ kredi ekliyorsun. Bende girip 20 $ lik domain aliyorum.

(Eger sen 100 $ ı baska musterilere de paylastirdiysan, ve senin root hesabinda para kalmadiysa, benim ne kadar kredim olursa olsun, domain alamiyorum)

teşekkür ederim.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bir soru sorayım,
Directi mi OnlineNIC mi?

İlk aşamada, 100$ gibi bir ücretle kendim domainleri almayı planlıyorum. Hangi firmanın sitesine baksam, haliyle kendisini öven laflar yazmış.

Fiyat karşılaştırması yapınca, Directi ön plana çıkıyor. Fakat diğer hizmetlerde -pek bilmemekle birlikte- OnlineNIC ön plana çıkıyor gibi.

Yani öyle profesyonel olarak satış yapacağımdan değil, sadece kendi üzerimden alarak müşterilere çözüm sunma amacı içindeyim.

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Directi derim ama onlinenic i daha önce kullanmadığımıda söylemek isterim , directi yi seviyorum çünkü kontrol paneli çok sade ( çoğu kişi bunu beğenmesede )

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Onlinenic 'in ozellikle musterileri icin hazirlamis oldugu yeni templatesi cok hos
(orn: fprot.gen.tr/domain) paypal ile satisa imkan taniyor. dns olusturma ve diger ozellikleri panelden musterilerin kendisi yapabilmesi de cabasi tabi.

Bunlar kendi fikirlerim =)

ama profesyonel bir sey istersen tucows.com oneririm. Yalniz prof. olarak kullanabilmen icin sanirim test sureci var, orayi tamamlaman lazim. Ben bunalmistim, belirttim karsi tarafa, onlarda cektikleri parayi tekrar iade ettiler.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GNeRaL' Alıntı:
Onlinenic 'in ozellikle musterileri icin hazirlamis oldugu yeni templatesi cok hos
(orn: fprot.gen.tr/domain) paypal ile satisa imkan taniyor. dns olusturma ve diger ozellikleri panelden musterilerin kendisi yapabilmesi de cabasi tabi.
Bu saydiklariniz Directi.com da da var. Directi.com da affiliate sistemi bile var. Mesela benim sana verecegim bir url ile girip reseller olursan, 2 yil icinde ne kadarlik domain alirsan, %2 si benim hesabima aktariliyor. Diyelim 1000 $ lik domain aldin 2 yil icinde. 2 yil sonra bana 20 $ veriyorlar. Cok hizli sunuculari var. Teknik destegi nasil bilmiyorum, cunku hic ihtiyacim olmadi. Eminim kullanirsaniz sizinde olmaz ..
Directi number one ;)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet, directi ve onlinenic den bayiliklerim var, arti olarak tucows dan almak istemistim fakat test periyodu canımı sıktı, vazgectim

directi nin şu an için sadece whois sistemi hoşuma gidiyor, değiştirilebiliyor.
onlinenic üzerinde ise api olarak paneli kendi sistemine kurabilir, değişebilirsin. şu an için onlinenic fiyat olarak daha cazip geldiğinden onu kullanıyorum, ve almak isteyenlere de orayı öneririm :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5