İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain reserve etmek nasıl yani

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu alan adı rezerve edilmiştir ancak şu anda hizmet vermemektedir. Bu alan adına yapılacak tescil başvuruları kabul edilmeyecektir. Alan adı hizmete açılmadan e-posta, web ve diğer internet hizmetlerinden faydalanılması mümkün olmayacaktır. Alan adı tescil sürecine ilişkin tüm kurallar rezervasyon durumundaki alan adları için de geçerlidir.

bir domaine baktım .dolu gözüküyor ...domaine bakınca böyle bir yazı çıktı..

baktığım domain com.tr idi şirket için..

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela nic.tr gidip bir domain al.Son aşamalarda dns soruyor diyelim sen sonra kullanacaksın.Orada rezerve et yeri var işaretliyorsun.Ödemeyi yapıyorsun :) domaini kayıt ediyorsun ama o an kullanmıyorsun olay tamamen bu.Fakat nic.tr 5 günlük hak veriyor ücretsizce kullanabiliyorsun.Whois çekerek ona bak her 5 gün değil 1 yıllık felan kayıt etmişse domainden ümidi kes :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D taaa 2005 ..... çokda önemli değildi zaten :D sadece olayı merak ettim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5