İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain satış bölümü

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar son zamanlarda çok dikkat ediyorum domain satış bölümünde dün alınan domainler bugün satılmaya çalışılıyor. Hemde hadi 10, 20$'a olur ama 100, 200 veya 300$'a satmaya çalışanlar var. Birde görüyorum ki gerçekten kaliteli bir domain ve zamanında emek verilmiş yada verilmemiş bir domain bu domain de 100$'a satılıyor. Bu durumda bir terslik var gibi. Bence domain satmak için belirli bir zaman sunulmalı yada en azından bu tip domain satışı hakkında bir yazı hazırlanmalı da insanlar boş yere domain alıp satmaya çalışmasınlar..

Yada yanlış düşünüyorum!

S

SupRAdyN

Misafir
Ticarette sınır yoktur alırsın 2 dk sonra satarsın sonucda orası bi satıs bölümü.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben sadece tecrübelerime dayanarak öyle bir satış olmayacağını söylüyorum. Yani durduk yere alınan bir domain için olmaz. Atıyorum beyaz pikniktube reklamı yaptı tüm uzantıları kapışıldı. Bu gibi durumlarda satış olur ama sen durduk yere mehmetabi.com alıp yüksek fiyata satamazsın. Çünkü daha güzelleri bile o fiyata dönmüyor. Satandan onu alana kadar başka domain bulması daha muhtemel..

Ayrıca uzantıları doluluk oranına göre domainler değerlenir..

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baska bi forumda gordum hic bir ozelligi olmayan domaın icin 1 milyar istemiz :) hayal dunyalari genis insanlar bunlar icin yapılabılcek bırsey yok :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Evet katılıyorum çok abartılmış durumlar var, tabi bunun yanında hakkıyla satan arkadaşlarda var onların hakkınıda yememek lazım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5