İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Transfer ne kadar sürüyor ?

P

Paraemon

Misafir
Merhaba Arkadaşlar ,

Domainimi Farklı bir yere transfer edicem ,

fakat merak ediyorum Domain transferi ne kadar sürer ve yeni yere transfer olduktan sonra domainlere ns'leri bir daha girmem gerekicekmi ?

teşekkürler ,

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
onlinenic den directi ye 2 gün içerisinde transfer etmiştim başka bir domaini. değişiyor, bir haftaya vardığı da oluyor =)

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paraemon' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ,

Domainimi Farklı bir yere transfer edicem ,

fakat merak ediyorum Domain transferi ne kadar sürer ve yeni yere transfer olduktan sonra domainlere ns'leri bir daha girmem gerekicekmi ?

teşekkürler ,
Domain transferi için onay maili 1-2 gün içerisinde geliyor , transferde en geç 7 günde bitiyor ama genelde 7 ye ulaşmadan bitiyor transfer , transfer sırasında domain kapalı olmuyor açık hep , transferden sonra örn. godady den domainsite ye transfer ettin domainsitede bilgileri yeniden giriyorsun o da basit bir şey zaten..

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.biz tipi domainleri sakın transfer etmeye kakmayın başınız çok ağırır benim şahsen başıma geldi ama .com .net .org da hiçbir problem olmıyor

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HolyBoY' Alıntı:
.biz tipi domainleri sakın transfer etmeye kakmayın başınız çok ağırır benim şahsen başıma geldi ama .com .net .org da hiçbir problem olmıyor
istenilen her domaini sorunsuz transfer edebilirim( domaini benden almak şartı ile ) İlgilenen olursa pm atabilir..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
15 gün bekledim. 1 haftada gerçekleşmesse panik yapmayın bence.

G

Geveze.at

Misafir
HolyBoY' Alıntı:
ICANN tarafindan belirlenmis bazi domain uzantilari vardir. Onlar asla ama asla transfer edilemez. Mesela .sg gibi. Ama .com, .net. .org .biz .de .at .ch .us gibi domainlerin transferlerinde hic bir sorun yasanmaz. Sen bir sorun yasadiysan bu ancak ve ancak senin providerin sorunudur.
ICANN a bile sikayet etsen domain yine transfer olur yine olur.

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HolyBoY' Alıntı:

ne gibi bir problemle karşılaştın,biraz açıklar mısın?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5