İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Transfer

Zero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam.
arkadaslar foruma yeni uye oldum.
ve bir sorum olacak.
Domain transfer etmek istiyorum bu konuda tecrubeli degilim.
aldıgım yerden pek memlun degilim.
Yani guvenemez oldum son gunlerde ,firma ismini vermek istemiyorum.
turkiyede nereler guvenli veya yabanci sirketlerden. parası sorun degil.
yanlız pek ingilizcem yok bu nedenle yabancı sirketlerden korkuyorum.
diyelimki yonlendirme islemlerini yaptık yeni yerden bana imal mi gelecek bu konuda fazla tecrubenmde yok.
lutfen tecrubesi olan arkadaslar neler yapmam gerektigini anlatırsa
ogrenmiş olacagım
ilginiz icin tesekkurler.

bekliyorum yorumlarınızı..

H

hibrahim

Misafir
bende pek bilmiorum ama bilen birisi cevap verene kadar yardımcı olur:) sanırım yeni şirketinle temasa geçiyorsun eski şirketine mail vs yollayarak domaini transfer ediyor. yani sen yeni şirketinle muhatab oluyorsun... galiba prosedur böyle

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kullandığım ve bence dünyanın 1 numarası godaddy.com var. bence kullanmalısın. mükemmel sistemleri var. domain transfer diye seçenek var ordan transfer işlemlerini gerçekleştirirsin. şu anda domain hangi maile kayıtlı ise oraya onay maili gider onaylandığı zaman transfer işlemi gerçekleşir daha sonra dns ayarlarını felan kontrol panelinden yapabilirsin....

Zero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici @
peki ben eski yerle muhattab olmayacam demi cunki adamlarla aram pek iyi degil.
eski yerde benim irtibat imal adresim var ordaki imale yeni yerden imalmi gelecek yoksa yeni yere verecegim imal adresinemi (aktivitasyon kodu sanırım) gelecek.
kredi kartla alsam sorun cıkmıyor demi.* cunki kredi kartla alısverişden bilirsinki bir cok kişinin canı yanıyor. godaddy.com guvene biliriz demi.?
tesekkurler.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domaine whois.sc den whois çek. orda kayıtlarda çıkan mail adresinin senin olup olmadığını kontrol et. eğer senin mailine kayıtlı ise onlarla görüşmene gerek yok.

Transfer işlemini başlattıktan sonra bilgiler bu mail adresine gelecek.

GoDaddy.Com Dünyanın en iyi registrantı (bence) Kredi kartı ile ödeme yaparak anında işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Kesinlikle GoDaddy den problem çıkmaz. emin olabilirsin.

Zero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
simdi işlemlere basladım. herseyi yaptım.
burda takıdıgım yer.
Organization:
Do not enter Calling Code

falan diyor bune acaba..

" Continue WITH CHECKOUT " Dedikten sonra sanırım
Credi kartını isteyecek..

If this is a corporate purchasing or business card
please enter your Customer Accounting Code:
bide var bu nedir.
tsk
edit:

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
izdns.org u kullanıyorum ben fıyat diğerlerınde n pahalı ama ben hizmete onem verırım vs, transfer olayıda da yaptım defalarca ,
once transfer için domain yazıyorsun ve 1 yıllık ucretı yatırıyorsun daha sonra transfer edeceğğin domain ıne mail gelıyor diğer şirketten onaylamana dair onaylarsan işlemle 5 iş gunu içerisinde gerçekleşiyor ancak şu varkı domain ı ilk aşldıüğınız şirketten registerı ı en az 2 ay olmalı yanı alıp hemen trasfer diye bir olay yok :D

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domaini transfer etmen için domain kilidini kaldırman lazım öncelikle..

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MustiX' Alıntı:
domaini transfer etmen için domain kilidini kaldırman lazım öncelikle..

bu çok önemli, eğer domain kilidi kaldırılmazsa transfer işlemi gerçekleştirilmez. bu nedenle domain kilidinin kaldırılmasını şu an sana hizmet veren firmadan istemen lazım.

AzaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainin ustunde kilit olup olmadığını nerden ögrenebılırız?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AzaD' Alıntı:
domainin ustunde kilit olup olmadığını nerden ögrenebılırız?

kontrol panelinde yazar. bazı registrar firmaları otomatik kilit koyuyor mail ile açtırıyorsunuz. bazılarında ise panelden kendiniz açıyorsunuz.

whois bilgilerinde de yazar "locked" diye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5