İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Üreteci - Randomain

towebmonster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, Size yeni tamamladığım bir domain aracını tanıtmak istiyorum.

Randomain - http://randomain.net

Tek tıkla 'Alınabilir' domainler oluşturabiliyorsunuz ve yine tek tıkla ilgili domain firmasına gidip satın alma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Birkaç gündür kendim kullanıyorum, 4 harfli güzel domainler yakaladım. Çok karışık üreteçler zaten var piyasada, o yüzden basit olmasına özen gösterdim. Bir deneyin eğer domain ile ilgileniyorsanız bağımlısı olacaksınız :alkış:

Servise reklam koymadım, koymayacağım ve tamamen ücretsiz olarak devam edecek. Eğer tanıtım yazısı yazmak isterseniz teşekkürü bir borç bilirim.

alpbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fikir güzel, emeğinize sağlık. Neye göre seçim yapıyor peki belli bir algoritmamı? yoksa yakın zamanda düşen vs? yani neye göre sonuç çıkartıyor? Bilgi verebilirmisiniz.

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Emeğinize sağlık
türkçe alan adları çıkmıyor hiç hep ingilizce kelime seçme olsa çok güzel olur

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Fikir gerçekten güzel. Fakat, arama seçenekleri olsa, mükemmel olur. Mesela, harf sayısı, rakam sayısı, uzantısı, dili vs.. seçme şansımız olabilse güzel olurdu. Şu haliyle de güzel fakat tek tek olması biraz kötü.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
hedefe yönelik aramalar yaptırabilse daha güzel, daha alınabilir domainler üretiyor olurdu.

tugfan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güzel çalışmak fakat arkadaşların dedikleri gibi türkçe de olsaymış iyi olurmuş..

iyi çalışmalar...

lutfucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
premium harfler içeren heceler kullanırsanız daha kaliteli domainler bulacaktır. güzel proje, başarılar...

towebmonster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız için teşekkürler, aslında karakter sayısı seçeneğini eklemeyi düşünüyorum, ama çok fazla da detaylandırmak istemiyorum, çünkü sistem domain üretirken çok fazla döngüye giriyor. bu da maliyet demek. zaten aynı amaçla çalışan diğer 'ağır abi' lerinin yanında tek avantajı google sadeliği. Bir de random olmasının avantajı var tabi, yani siz 4 karakter bulcam diye günlerinizi öldürürken, belki 5 karakterli çok şahane bir domaini kaçırıyor olacaksınız. Bu şekilde, sıkılınca birkaç tık atıp rasgele güzel bir domain bakmak bence eğlenceli oluyor.

[MENTION=36427]alpbaba[/MENTION], yakın zamana kadar karışık harfleri dizerek anlamsız kelimeler oluşturuyordu. 2 gün önce, 20-30 kadar okunası domain deseni kurguladım. 'abaa,aaba,ababa,abba' gibi, bunlara göre random oluşturuyor. mantık basit ama geliştirmesi eğlenceli oldu.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
sanki listeden çekiyor gibime geldi . F5 ile ilk çektiği domain aynı çıkıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5