İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain ve hostum bloggera yonlenirmi

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben www.cepoyunz.tk domainimi , hostu ile beraber blogger siteme yonlendirdim 7 saat gecti ama hala acilmiyor site , bu arada host dnspark.net ten , yardim lutfen

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hostu nasıl yönlendirdin anlamadım orasını. Bloggeri zaten host olarak kullanacaksın. Hosta hostu nasıl yönlendirmeyi başardınki. Domain ayarlarından gerekli ip A kaydını yapman yeterli hostla bi işin yok.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet te var anlatimi dnsparkdan ayarlion ardindan ns leri domaine yazion ardindan blogger ayarlardan domaini yazion

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hostu yönlendirme diye birşey yok. Anladığım kadarıyla senin domain panelinde A kaydı vs. oluşturalamadığı için domaini dnsparka yönlendirip dnsparktaki ayarıda bloggere yönlendirmişsin.

Biyerde hata yapmışsındır kesin. Gerekli ip adresine A kaydı oluşturman yeterli normalde.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain yonetiminde sadece ns girilebiliyor domainsitesi.com dan aldim, dnspark ile ilgili anlatilan herseyi yaptim blogger ayarlardanda yaptim , 20 saat surebilir diyor , acaba blogger kapalida ondanmi girmiyor

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakin simdi bnm domaine sadece ns giriliyor bende dnspark.net ten hostu aldim 2 tane ns verdi fns1.dnspark.net , fns2.dnspark.net bu nsleri domaine yazdim ardindan blogger yonetim panelinden domaini yazdim basari ile tamamlandi diyor ancak olmuyor googleye blogger dns park yazin anlatimi okuyun ne demek istedigimi anlarsiniz .

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gokhans19 arkadasim hostta A kaydi yapilabiliyor senin 3 mesaj once attigin adresteki senin sitedeki ip adresini yazsam yonlenirmi ?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
A kaydı gireceksin. Bir tane www ile birde www yazmadanda açılmasını istiyorsan www siz o ip numarasıyla A kaydı gireceksin diğer kayıtları silmelisin.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama dnspark blogger anlatimlarinda cname ile yapin yaziyor A kaydi ile yapsam ne kadar zamanda yonlenirbu arada sen siteni A kaydi ilemi yonlendirdin

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Cname eskidendi ghs.google.com engellenince mecbur A kaydı ile yapmak gerekti. A kaydı dışında ve o ip numarası dışında Türkiye ülke sınırları içinden siten asla açılmaz.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam kardes cok yardimci oldun dnspark ta sorun olurmu , yoksa para ile hostmu aliyim ?

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fakat sizin sitedeki ip adresi ihs için ama benim domain ihsden değil google nin forum bölümünde ip adresleri var onlarımı yaziim ?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hostla mostla senin işin yok boşuna para veripte host falan alma sakın. Normalde bu işlemi domain panelinden yapman lazım ama senin panelde sanırım bu işlem yapılamadığı için dnsparka nsleri yönlendirip işlemini orada yapman gerekiyor.

İhs için ip diye birşey yok o bloggerin Türkiye den kullanılabilen tek açık ip adresi.

* Eğer domain panelinde A kaydı girilebilecek dns zone türü bir bölüm yoksa öncelikle domaininin NSlerini dnsparka yönlendirmen lazım.
* Sonra dnsparkta paneline girip o verdiğim IP adresiyle 2 adet A kaydı oluşturacaksın. Biri normal www li diğeride eğer sitenin www yazmadanda girilmesini istiyorsan www siz.
* Sonrada blogger paneline girip gerekli alana site adresini yazıp x.blogspot.com u x.com a yeniden yönlendir gibi bir kısım olacak o kısmınıda işaretleyerek kaydetmek.

Bu işlemlerden sonra en fazla 12 saat içinde site açılacaktır. Aslında çok basit bir işlem. Ben bile dnspark paneline hakim olmadığım halde geçenlerde bir arkadaşımın paneline girip zart diye yapmıştım. Üstte dediklerimi yapınca olduğunu göreceksin.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam kardes yaptim bu arada domaini isimtescil e transfer etsem orda varmi A kaydi.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
İsimtescilde vardır sanırımda domaini oraya taşıyıp ekstra para vermeye değmez. Dediğim şekilde sorunsuz oluyor zaten. Ama eğer illa biyere transfer edicem diyosan ihs öneririm ama gerek yok boşuna para verirsin yok yere.

aspire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklisinda dnspark da sorun olursa domainde de sorun olur ben ihs ye transfer etsem ne kadar tutar .tk domain 3 yillik

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5