İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Whois Çekerken Dikkat Edin

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bildiğim metworksolutions firması geçici süre ile başkasının almasını engellemek için böyle bir çalışma içinde idi.
whois e bakana öncelik tanımak amacı ile.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bunu maalesef türk şirketlerinden bazılarıda yapıyor.Sallama bi adres kontrol ediyorum boşta diye görünüyor aradan 24 saat geçiyor aynı adresi tekrar kontrol ediyorum bakıyorum alınmış.O yüzden adres alırsam kontrol ettiğim anda anında alıyorum adresi.Gerçi sadece 1 adres aldım ama onuda dikkat ederek bu gerçeği bilerek anında aldım..

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sıfır bir domaın alırken bu sorunun minumum olduguna inanıyorum. ancak düşecek domaınleri takip ederken çoğumuz (bende dahil) yüzlerce kez who is yapıyoruz. Bu şekilde bilerek veya bilmeyerek takip ettiğimiz domaını firmaların eline veriyoruz..

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Türk firmalarından da bunu yapanlar çok oluyordu hatta bu konular bilgisayar dergilerinde bile yıllar öncesinden çıkmıştı.

Ben yıllardır domain.com dan bakarım sorunum yok ayrıca godaddy.com sorunsuz.

Ama şunu unutmayın eğer jenerik bir domain ve kısa bir domain bulduysanız eğer whois yaptığınız anda alın derim büyük küçük hangisi olursa olsun adamlar sizden önce davranır alır. Domaini alacağınız zaman whois çekin alın. Yok domain uzunsa eğer zaten adamlar bakmıyor bile.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim de 2 sene önce başıma gelmişti. Domain Türkçe ama hala bırakmıyorlar.

LordSebo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benimde benzer durum bergüzar korel ile ilgiliçok jenerik domainle gelmişti :(

gafoloji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı durum www.domain.com da whois çekerken başıma geldi :) whois çektiğim domainler bir süre sonra registerapi.com tarafından alınıyor..

hargun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu şekilde kaçırdığım isimler;

e-yazi.com
pckopat.com
1fikrimvar.com
e-toplum.com
e-kultur.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5