İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain'de gözüken admin maili

W

Warlord_

Misafir
Selam,

demin bir domaine whois çektim ve administrative contact ve tech contact kısmında gözüken mail aynen şu şekilde .. .. xxx.com yani mailin önünde iki tane nokta gözüküyor. kaydeden de sanıyorum bir host şirketi. mailin önündeki bu noktalar nasıl yazılmış? host firmaları invalid, geçersiz olan bir mail ile domain kayıt edebiliyor mu? dikkatimi çekti ve sormak istedim.

not:

noktaların arasında boşluk var. .. .. xxx.com aynen bu şekilde.

W

Warlord_

Misafir
yalnız gizli değil. yani resmen email adresi yazıyor ama adresin başında .. bir boşluk .. var. sonu yahoo. yani aynen şu şekilde .. [email protected]

yahoo da böyle bir adresi kaydedemessin.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başka yerden whois çekmeyi denedin mi?
Bazı whois siteleri e-mail adreslerinin başına, sonuna sansür koyuyorlar. Böylece spam engellenmiş oluyor. Mesela whois.sc'de mail adresi resim olarak gösteriliyor.

W

Warlord_

Misafir
verdiğin adres biraz daha farklı gösteriyor. başındaki .. .. ları ayırıp esas emaili beyaz bir alanın içine alıyor. ama diğer sitelerde o noktalar mail ile bütünleşik gibi çıkıyor. yalnız bu domain isminden başka bir isimde o noktalar yok. yani her yerden whois çekiyorm ama başka domain isimlerinin admin emaillerinde .. .. gibi şeyler çıkmıyor. ama demin whois.sc den baktıgımda aynen şu şekilde gözüktü.

.. ..: [email protected] adresi beyaz bir kutunun içinde ayriyeten gösterdi. fakat diğer whois sitelerinde veya godaddy de, o noktalar mail adresinin başında görünüyor. o yüzden mail bana invalid gibi gelmişti.

W

Warlord_

Misafir
bir dakika şimdi anlaşıldı. adam isim olarak .. .. girmiş. olay çözüldü. kusura bakmayın ben bu domain işlerinde biraz acemiyimde o bakımdan.

özellikle whois.sc sitesini veren kişiye teşekkür ederim. büyük hizmetin dokundu bana :D o site maili çerçeve içine aldıgı için farkedebildim. çünkü diğerleri çerçeve içine almıyor ve insanın gözü yanılıyor. adamın ismi ve mail bilgileri iç içe geçmiş gibi duruyor tabi.

sagolasın.

W

Warlord_

Misafir
şimdi birisi bana şunu söyleyebilir mi? billing contact ne işe yarar? domain transfer edilirken bu email adresinin bir fonksiyonu var mı? transferi onaylamak için billing contact kısmına bir email vs. gönderiliyor mu?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5