İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainimi Aldılar -Çaresi Yok mu

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
alınan marka veya degil ne fark eder sonuçda şirket deki bir domain gitmiş ise o firma sorunludur 7 doları 10 doları yoktur damlaya damlaya göldür bence egerki gerçekden deger verdiginiz isim ise mahkemeye vermekden cekinmeyin bunuda kredi kartınızdaki ödemeyle edersiniz artı bir whois yeri vardı ismi aklımda degil eski bilgileri veriyordu orayı bilen varsa ordan bakıp size ayitken bilgiler varsa onuda kaydettirin derim ama birde şu yönden bakak egerki firmanın böyle seyden haberi yok ise onlar dısı olmuşsa gercekden isim kötüleme ciddi sorunlar acabilir allah yardımcınız olsun diyorum ve firma secerken doymuş firma secin doymuş derken büyük olsun ufak tefek domainlerimize göz koymasınlar bende bu yonden turkticareti begeniyorum

mydomaın zaten buuyk bır fırma ve haberlerı var cunku bır ton maıl atmıstım ama sanıorım otomatıge baglamıslar maıllerı standart maıllerı atıyorlar
dedıgım gıbı domaın kendı yarattıgım bır ısımdeydı ama hıozmet verdıgım alanda bınlerce sıte var
5-6 ay emek verıp bıryerlere getırdım sonrada elımden aldılar

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yemişim firmasını ben domaini rteglerim bana mahkeme açmadna hiç bir firma panelimden domaini çekemes ..

Sen eğer ispatlayabilirsem ican'da elinden alındığını inan Hem Domainini alırsın hemde tazminat alırsın internetinde kanunu var kendi çapında

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firma o domaini zamanında almadıysa o firmanın sorunu değil mi?
Bu iş o kadar kolay olmamalı.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firma o domaini zamanında almadıysa o firmanın sorunu değil mi?
Bu iş o kadar kolay olmamalı.
marka tescil işine bir iki sefer girdiğimden diyorum.. atıyorum şimdi ben mehmet markasının tescil hakkını almışsam turk patent enstitusunden sen mehmet.com.tr diye site açtığında ben siteni kapattırıp domaini kendi üzerime alabilirim. ama bunun için mahkemeye gitmem lazım eğer site başkası tarafından alınmış ve faalse... ama sen mehmetcafe.com.tr alırsan ona birşey yapamam yalnız mehmet cafe adında bir işyerin varsa tabi. eğer yoksa faaliyet belgen yanlışsa onu da kapattırabilirim. ama .com isimlerini ve diğer uzantıları açıkca bilmiyorum ama IHATEGOOGLE.com f*uckedgoogle.com gibi bir .com uzantılı domain alırsan sanırım onu da anında kapatabiliyorlar istediğin kadar google.com almadım de... bu da onun gibi olabilir yani saksymehmet.com almışsan mehmet markasının sahibi senin hakkında dava açabilir. nitekim abdullahgul.net haber sitesi yayına girmişti bundan 2-3 sene önce sanırım ve kapatıldı istediğin kadar .net aldım de boşuna... umarım aydınlatıcı olmuştur;)

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun öncellikle ellbette hakkını aramlısın yalnız

daha önce online oyun "knight online" diye geçiyor sanırım bu oyunun tüm hakları oyunu yapan firmaya ait olduğu için içinde knight online geçen domainleri ya satın aldılar ya bişekilde kapattılar diye hatırlıyorum

domain neyle ilgiliydi şu anda nereye yönlenmiş gibi bilgiler verirsen sanırım daha kesin konuşabiliriz

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
marka tescil işine bir iki sefer girdiğimden diyorum.. atıyorum şimdi ben mehmet markasının tescil hakkını almışsam turk patent enstitusunden sen mehmet.com.tr diye site açtığında ben siteni kapattırıp domaini kendi üzerime alabilirim. ama bunun için mahkemeye gitmem lazım eğer site başkası tarafından alınmış ve faalse... ama sen mehmetcafe.com.tr alırsan ona birşey yapamam yalnız mehmet cafe adında bir işyerin varsa tabi. eğer yoksa faaliyet belgen yanlışsa onu da kapattırabilirim. ama .com isimlerini ve diğer uzantıları açıkca bilmiyorum ama IHATEGOOGLE.com f*uckedgoogle.com gibi bir .com uzantılı domain alırsan sanırım onu da anında kapatabiliyorlar istediğin kadar google.com almadım de... bu da onun gibi olabilir yani saksymehmet.com almışsan mehmet markasının sahibi senin hakkında dava açabilir. nitekim abdullahgul.net haber sitesi yayına girmişti bundan 2-3 sene önce sanırım ve kapatıldı istediğin kadar .net aldım de boşuna... umarım aydınlatıcı olmuştur;)

yaa tamam da
zaten senın verdıgın ornege gore

mehmet.net
mehmet.biz
mehmet.org
..eu
..tv
.br
.co.uk
dıye gıdenler faalıyetteyken neden benım

xxxmehmet.com ve faalıyette olmamasına karısın
hıc aktıf olarak kullanmama karısın Net uzantılı domaınımde elımden alınıyor
sıte sahıbı patentle alakalı sayfalar dolusu yazı gondermıs ve avukatı ıle gorusmemı ıstemıs

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mydomain'de bulunan yaklaşık 30civarı domainimi bir çırpıda transfer ettim bir daha da bulaşmadım.

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
aynı şey benimde başıma geldi..
ama firma exabytes.com ..
üstelik domainin pr'lenmesi için o kadar reklam aldıktan ve pr5 olduktan sonra oluyo bu olay..
mail attım cevap olarak: domaini regleyen kişinin cc'nda sorun çıkmış ondan dolayı böyle bişiy yapmışlar..
Nası geri alabiliriz.. varmı bi yolu..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ciddi domain firmaları müşterisinin hakkını korumak için domaini vermez. Domaini almak isteyen domain sahibi ile anlaşmaya çalışması lazım. Ben şimdi 3-5 yıl önce satın aldığım bir domaini bir firma gelecek ve benim elimden alacak. ?? Bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Bence domain firması müşterini satıyordur, bunun başka bir açıklaması olamaz.

Bursa'nın en büyük firmalardan birisinin radyosunun domainini bir başkası daha önce almış. Çok para istediği için domaini firma satın almadı ama başka hiç bir şekilde de domaini alamadı.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain bahsettiğiniz gibi elinizden alındıysa WIPO kararıyla alınmıştır
wipo int kurumu hakkında bilgi alırsanız daha yararlı olur

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Abıcım sorun su ben bu sıteyı arama motorlarında 1.sayfaya kadar cıkarttım
daha once bır sorun yoktu
ne zamankı rakıp olduk bu olay gerceklestı

bakiste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu kesinlikle bir hukuk ihlalidir şimdiden geçmiş olsun umarım domainine kavuşabilirsin

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alwaysfc,
eğer domain ismini yazabilirsen sana daha spesifik (konuyla bağdaşan) cevaplar verebiliriz. soundofvtec arkadasımızın dediği gibi wipoluk bir olay soz konusu olabilir. www.wipo.int iletişime geç icann'dan önce. birde yeni sahiplerine mesaj at. durumu bana haber vermeden elimden dava kararı olmadan bana gostermeden almanız hukuksal anlamda dogru değil. gerekli hukuksal hakkımı kullanmak adına dava açacağım size diye...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5