İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainin silinme süresi

N

nsbil

Misafir
benim simdiye kadar anlamadigim bir konu var buda domainin dusmesi hakkinda.

bir domain var diyelim nsbil.net

bu domainin son kullanim tarihi yani Expiration Date: 09/10/2004 bu domain update etmedim diyelim. kayidi ne zaman duser, hemen dusermi, aradan kac gun gecmesi lazim. ? Lütfen dogrulugu olan cevaplar girelim.

not:( CentralRegistrar ve Tucows Inc. icin.)

tesekkurler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu süreden sonra ~60 günlük redemption period başlar. 60 gün sonra hala yenile yapmazsanız, ~10 gün sürecek olan pending delete devresi başlar. Daha sonra domaininiz silinir.

Domaininiz dolduktan sonra, alana dahil edilmez yani sitenize ulaşamazsınız.

Bu verdiğim süreler yaklaşık ve tahmini değerlerdir. Her registrar için bu süreler farklıdır.

N

nsbil

Misafir
cok tesekkur ederim bilgilendirdigin icin elmasgunes. tabiiki eklemek istiyenler ekliyebilirler.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
redemption (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) 75 gün sürüyor, 75 günden sonra domain düşüyor. fakat pending delete süresi domain kaydı yapılan firmaya göre değişiyor.

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%90 standarttır bunlar 1-2 gün kayar. whois.sc de kodların anlamları ve süreleri yazıyor(2 gün kaymıştı benimkinde)

Z

zeynelkoc

Misafir
benim takip ettiğim bi domain var 2 yıl oldu hala düşmedi

N

nsbil

Misafir
central registrar in polices inden ogrendim 3 ila 7 gun icerisinde dusuruyorlarmis. eger domaini geri almak istersenizde 150$ + bazi bilgiler gerekmekteymis oda 35 gun icerisinde.

TUCOWS Inc. kaldi sadece onuda bir ogrenirsem iyi olucak.

N

nsbil

Misafir
TUCOWS Inc. ide buldum. domain son kullanma tarihi dolunca status : Registrar-HOLD oluyor 40 gune kadar yenileme yapilmassa gun sonunda dusuyormus. herkeze cok cok tesekkurler. baska firmalarinkilerinide bulanlar yazabilirler tazelemis oluruz. tesekkurler

SAYGILARIMLA

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5