İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domaininiz Trade Mark a Aykiri mi Bakin

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asagidaki adresten domaininizde kullandiginiz kelime marka mi bakabilirsiniz. Eger marka ise cok ciddi sorunlarla karsilasabilirsiniz.
Google1 Google2 gibi aramalar yaparsaniz cikmayabilir. Cünkü Google1 ve Google 2 gibi domainlerle yazim yanlisi domainleri almak zaten suc.

Iste adres

http://oami.europa.eu/

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet gecen bi haber vardı PLAYBOYTURKEY.COM isimtescil den alınmıs ve adam para eder dusuncesindeyken PLAYBOY bu adama 46 milyar liralık tazminat davası acmıs :) urasıomus suan.

TRade mark almak sadece domaini kaybetmek deil USTUNE BirDE ceza almaya sebep olabilir.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk domainerlar ne yazikki bu konuda bilincsiz. Avrupada kim benim markalastirdigim ismi tescil edecek diye bakiyorlar. Ettikleri anda hemen tazminat davasini patlatiyorlar. En az 1500€ dan basliyor

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle durumlarda markalaştığı tarihle alınma tarihine bakılıyor mu
örneğin markalaşması 2005 te ama domain 2004 te alınmış olsun
bu durumda ne oluyor?

D

Dot Net

Misafir
bu durumda tabi ki önce alan kazanır felsefesi geçerli olur.
çünkü marka olmamış domaını tahmın edip alan adam o kadar ileri görüşlü olsa, domainle falan ugrasmaz zaten, yasakpara oynar :)

Damage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.com .net ve .org u bende olan bi domaini 20 kişi trademark gösterio napim şimdi ben :D korkup düşürüyümmü domainlerimi, en iyisi sırayla dava açsınlar bana :)

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Saçma bir olay bence, o zaman playboyturk.com vb. satılmasın, o zaman içinde playboy geçen hiç bir domain satılmasın!

Nescafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla, Heidi Klum denilen hatun, söke söke aldı benim elimden domaini. Bu konuda, namepros'un sahibi bizzat uyardı beni. Özür dile, ve domaini kendilerine ver diye. Bende öyle yaptım.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Saçma bir olay bence, o zaman playboyturk.com vb. satılmasın, o zaman içinde playboy geçen hiç bir domain satılmasın!

Onlar bütün domainleri reg etmek zorunda degiller. Bunun icin zaten markalastirmak icin bir yigin para ödüyorlar. Istedikleri zaman size istedikleri cezayi ödetirler. Bundan kacisiniz yok.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Onlar bütün domainleri reg etmek zorunda degiller. Bunun icin zaten markalastirmak icin bir yigin para ödüyorlar. Istedikleri zaman size istedikleri cezayi ödetirler. Bundan kacisiniz yok.

Yine saçma, ben alırken domaini satan uyarsın veya satmasın o zaman. Elin şirketlerini ben nereden bileyim. İlk gelen alır olayına ne oldu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5