İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainlerde - (tire) kullanımı hk.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar domainde - (tire) kullanımı hakkında google aramalarda eksi veya artı bir etken varmı bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

mesela çok aranan bir kelimenin ardından gelen ikinci kelimeyi birleştirerek arasınada - koyarak bir domain almak ve hit beklemek ne kadar mantıklıdır?

örnek : film-izle, izle-tv vb.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hiç bir etkisi yok. normal bir domain nasılsa googleun gözünde tireli domainde öyledir.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bencede hiç bir etkisi olmaz.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
etkisi olmaz derken, hem eksi hem artı olarak diyorsunuz dimi?

kanımca aradaki - google tarafından eksi puan olarak algılanabilir diye düşünüyorum ama tabi sizlerin fikride önemli.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bildiğiniz gibi google da bir kelime arattığınız zaman sonuç sayfası karşımıza geldiğinde aradığımız kelimelerin site başlığında, metasında ve site adresinde geçmesi durumunda bu kelimeler kalın yani bold olarak lanse edilir. Meta oluştururken nasıl arama sonuçlarını göze alarak kelimeler yazıyorsak ve google da bunları okuyup bizlere ziyaretçi gönderiyorsa, bana göre şahsi fikrim kelimelerin arasında - olsun veya olmasın google için + bir avantaj demektir.

Bknz.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR266TR267&q=rüya+tabirleri&btnG=Ara&meta=

Bknz 2
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR266TR267&q=bedava+film+izle&btnG=Ara&meta=

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aradaki tire sonuçta diğerleri gibi bir karakter.
Doamin kayıt sırasında izin verilen bütün karakterler aynıdır.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğiniz gibi google da bir kelime arattığınız zaman sonuç sayfası karşımıza geldiğinde aradığımız kelimelerin site başlığında, metasında ve site adresinde geçmesi durumunda bu kelimeler kalın yani bold olarak lanse edilir. Meta oluştururken nasıl arama sonuçlarını göze alarak kelimeler yazıyorsak ve google da bunları okuyup bizlere ziyaretçi gönderiyorsa, bana göre şahsi fikrim kelimelerin arasında - olsun veya olmasın google için + bir avantaj demektir.

Bknz.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR266TR267&q=rüya+tabirleri&btnG=Ara&meta=

Bknz 2
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR266TR267&q=bedava+film+izle&btnG=Ara&meta=

Gerekli açıklama teşekkürler Sarget ..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela filmizle.com ile film-izle.com u film izle aramsında karşılaştırıyorsan bence - li olan daha şanslı.. ayrıca - li domainleri ben hep sevmişimdir google ilede arası herzaman iyidir.. .. tabi bunlar kişisel düşüncem..

crazyboy__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tire sayısını abartmazsan hiç birr olumsuz etkisi yok
mesela

en-son-çıkan-vizyon-filmleri-izle böyle bişey yaparsan olumsuz etki alırsın ama
film-izle bunda hiç bir olumsuz etki olacağını düşünmüyorum

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Birden fazla tire bulunduğu durumlarda domaini spam kategorisine sokabilir

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence hiç bir etkisi yok "-" işaretinin. Benim elimde var bir tane domain ve cok iyi yerde.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence de bir etkisi yok, google kelime analizlerinini yaparken dillerin sözcük yapılarını kullanıyor ve her domainin ne anlama geldiği analizi yapılıyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Normalde mesela bunu title'de, description'da veya herhangi bir yerde kullansak olumsuz sonuç alabiliriz. Çünkü arada boşluk bırakmak her zaman daha iyidir. Çünkü tire,virgül gibi işaretleri kelime ile bitişik şekilde yazarsak, Google tarafından hepsinin bütün olduğu anlaşılabiliyor. Kelimler, tek bir kelime olarak gözükebiliyor, anlamsız oluyor.

Ama bu domainlerde geçerli midir bilmiyorum...

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şahsi düşüncem: " 'Kaliteli İyinet' aramasında, kaliteli-iyinet.com, kaliteliiyinet.com dan daha şanslı olacağı kanatindeyim. "

AvA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain alırken farkedebileceğini bende pek düşünmüyorum yalnız millet girerken tireyi yazması zoruna gidebilir...daha uğraştırmayacak şekilde olması daha iyi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5