İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainlerde yeni trend.Treni bu sefer kaçırmayın:)

F

fatihhk

Misafir
Yabancı forumlardan edindiğim izlenimlere göre 4 harfli domainlerde çok hızlı bir yükseliş var.
Buradaki çoğu arkadaşımız 3 harfli domain trenini kaçırdı bari bunu kaçırmayalım.(ki bende kaçırdım: ) keşke bi 5 sene önce doğsaydım diyorum sürekli: ) )Hem biz hem ülkemiz kazansın.

Ekte şuanda boştaki 4 harfli HHHH (H=harf, yabancılar bunun için LLLL kullanıyor.(L=Letter.;) ) ) domainlerin listesini bulabilirsiniz.

Kayıt edeceğiniz domainlerde arayacağınız 3 başlıca özellik:
+Kolay telafuz edilebilir olması,
+Google'da yüksek sonuçlara sahip olması,
+Overture'da yüksek sonuçlara sahip olması

böyle bir domain bulursanız kayıt edin.
Aslında bu sonuçlara sahip olmasada 4 harfli domainler 3 harfli domainler gibi değerlenme eğiliminde gidiyor ama bide yukardaki özelliklerde varsa ballı kaymak diyebiliriz:)
Elindeki bu tür domainleri (halihazırda olan yada yeni kayıt edilenler.) satmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
Herkese bol kazançlar...

Liste download adresi:
http://www.hemenpaylas.com/download/980808/LLLL_list.txt.html

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kendime kişisel sitem için almıştım 4 haneli domain. Ve bir gün bunların olacağını da tahmin etmiştim.
www.svrl.net ;)

Edit; benim ki para eder demiyorum, adresi o yüzden vermedim (eşşek durumuna düşmeyelim ayaküstü :D)

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba google'da yüksek sonuç derken kaç sonuçtan bahsediyorsunuz? yaptığım aramalarda max 13 bine rastladım da daha yüksek buluyor mu diye merak ettim..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gshalil' Alıntı:
acaba google'da yüksek sonuç derken kaç sonuçtan bahsediyorsunuz? yaptığım aramalarda max 13 bine rastladım da daha yüksek buluyor mu diye merak ettim..
saks için yaklaşık 2.020.000.000 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,14 saniye)
ilk denemem :p

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
saks için yaklaşık 2.020.000.000 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,14 saniye)
ilk denemem :p

saks'in dört harflisini mi arayacağız o zaman bu listeden :)

ben 4 harfli boştaki domain olarak kaç olmalıdır diye sormuştum..

A

Airborne

Misafir
fatihhk' Alıntı:
Kayıt edeceğiniz domainlerde arayacağınız 3 başlıca özellik:
+Kolay telafuz edilebilir olması,
+Google'da yüksek sonuçlara sahip olması,
+Overture'da yüksek sonuçlara sahip olması

Bunlari domain alan satan herkes bilmesi gerekir. Yillardir ilk önce dikkat ettigim kriter overture dur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5