İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domainsite.com sorunsalı

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle konuyu açacak daha uygun bir yer bulamadım. Görevli arkadaşlar başka bölümlere yönlendirebilirler.

Sorunum şu : domainsite.com da ns eklerken 'We were unable to add the name server ns1.xxxx.net for xyzt.org. Please try syncing your name servers with the registry and then try again. '
hatasını sürekli alıyorum. domain unlocked yapıp deniyorum yinede ns adreslerimi kabul etmiyor. yönlendirdiğim sunucu bana ait ve iki farklı ns tanımladım. ikisinide deniyorum ikisinide kabul etmiyor. Yetkililere mail attım ama henüz yanıt alamadım. Daha önce sorun yaşamadım ama bir hayli yordu bugün beni bu..
Bu şekilde sorun yaşayan yada çözüm bulan varsa paylaşırsa sevinirim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu tarz sorunu zamanında bende yaşamıştım.

Yanlış hatırlamıyorsam sorun yönlendirdiğim ns'lerin henüz tam olarak oturmamış olmasından kaynaklanıyordu.

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tarz sorunu zamanında bende yaşamıştım.

Yanlış hatırlamıyorsam sorun yönlendirdiğim ns'lerin henüz tam olarak oturmamış olmasından kaynaklanıyordu.

evet konunuzdan takip ettim ancak orada bahsedilmemiş.
bu sunucuyu alalı 2 hafta oldu sanırım. iki tane ns oluşturdum ve ikisinde de sorun çıkardığından dolayı çözemedim. Ns'lerin oturmasını beklemekte mantıklı gelmiyor. çünkü ikisinde de sorun yok.. 100lerce domain kullandım o kadar sunucu aldım ama bunu çözemedim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5