İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dönülmez akşamın ufkundayız azizim

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
İçki yasaklanabilir.
Açık söyleyeyim, bence mahsuru yok.
Ama rakı asla...

Çünkü takunyalılar öyle zanneder ama

aslında "içki" değildir rakı.

Yurt sevgisidir örneğin.
İki tek attın mı "n'olacak bu memleketin hali?" diye endişelenmezsin aksi olsa...
Tıp bazen çaresizdir, o ilaçtır.
Gurbete bile iyi gelir.

Kontörsüz muhabbettir.
Büst gibi oturan adamın bile çenesini açar, gülümsetir. Kahkahadır.
Hatıraları kaydeden hard disk'tir.

Botoks'tur bir nevi.
En kaknemi bile bir başka görünür gözüne.
Çirkin kadın yoktur, az rakı vardır... İçilir, güzelleşilir.

Herkesin gençlik hatası olabilir. Bira içersin.
Sonradan para kazanıp tenise başlayınca, şarap içmeyi matah zannedersin.
Amerika'da TIR şoförlerinin içtiği viskinin dublesine Etiler'de TIR parası ödersin, ayrı...
Ama kürkçü dükkânıdır, döner dolaşır, gelirsin...

Orhan Gencebay'dır.
Entel barlarda, sosyete kulüplerinde dinlemeye utanırsın... Ama hepimiz biliriz ki, ezbere bilirsin... İstediğin kadar ağız burun kıvır, altın plağı hep o alır...
Tatlıses'tir.
Realite'dir.

Çocuktur, ağlarsın. Hele beyaz "p"eynir ile "k"avun olursa sağında solunda.
Örgüttür.
PRK...
Ama bölücü değil, birleştirici... Türk'ü de içer, Kürt'ü de, Laz'ı da... Sor bak, Ermeni'si de, Rum'u da, Yahudi'si de...

AB'cidir.
Çünkü Rum öyle bir meze yapar ki, helali hoş olsun,

Kıbrıs'ı veresin gelir..

Madem yasaklayacaksın rakıyı...
Neden balık avlıyorsun o zaman?
Şerbetle mi yiyecez lüferi?
Ne anlamı var deniz börülcesinin, rokanın, radikanın, cibezin... İnek miyiz biz?
Yoksa Şakşuka'yı şarkı mı zannediyorsun sen?

Yanlış şiir okuyorsun, hapse giriyorsun...
Oku bak ne diyor dünya güzeli Orhan Veli...
" Şiir yazıyorum
Şiir yazıp eskiler alıyorum
Eskiler verip musikiler alıyorum
Bir de rakı şişesinde balık olsam..."

Yılmaz Özdil / Sabah Gazetesi / 10.12.2005

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Rakı derdine düşene kadar pkk yandaşlarını konuk eden programcısını yazsalar ya. Bunlar kendi zevkleri için vatanı milleti satar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bilmiyorum tr.st inan çok sıkıcı durum, kime güveneceğiz bilemiyorum. İnsanları o kadar karmaşık düşüncelere itip öyle bir sinir harbi çıkardılarki uzun yıllar üstümüzden atamayacağız gibi geliyor.
Bir taraftan Allah kitap diyenler birilerini kötülüyor, öbür taraftansa Atatürke düşman diye düşman ilan edenler, bir taraftan bizim kültürümüzü savunanlar, bir taraftan batıyı savunup bizi gericilikle suçlayanlar.
Her iki tarafta anlayamıyorki Atatürk' ün bizlere bıraktığı miras batının gelişmişliği ve kendi benliğimizde kendi kültürümüzde olanların bir sentez oluşturduğu ve bize hedef gösterilen "muasır medeniyetler seviyesi" her ikisininde iddia ettiği şekli değil. Bugün öyle bir noktaya geldikki yüzümüzü hangi yöne dönsek kendi benliğimizden kopuyoruz ve Atatürk' ün bize gösterdiği yoldan biraz biraz ayrılıyoruz. Belkide her ikisi kutubunda bizlere yapmak istediği bu.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bilmiyorum tr.st inan çok sıkıcı durum, kime güveneceğiz bilemiyorum. İnsanları o kadar karmaşık düşüncelere itip öyle bir sinir harbi çıkardılarki uzun yıllar üstümüzden atamayacağız gibi geliyor.
Bir taraftan Allah kitap diyenler birilerini kötülüyor, öbür taraftansa Atatürke düşman diye düşman ilan edenler, bir taraftan bizim kültürümüzü savunanlar, bir taraftan batıyı savunup bizi gericilikle suçlayanlar.
Her iki tarafta anlayamıyorki Atatürk' ün bizlere bıraktığı miras batının gelişmişliği ve kendi benliğimizde kendi kültürümüzde olanların bir sentez oluşturduğu ve bize hedef gösterilen "muasır medeniyetler seviyesi" her ikisininde iddia ettiği şekli değil. Bugün öyle bir noktaya geldikki yüzümüzü hangi yöne dönsek kendi benliğimizden kopuyoruz ve Atatürk' ün bize gösterdiği yoldan biraz biraz ayrılıyoruz. Belkide her ikisi kutubunda bizlere yapmak istediği bu.

takma kafana osahin. salla dertleri salla dünyayı salla leylayı. herşey olacağına varır bir kişinin birşeyler yapmasıyla olsa keşke ama bizim insanımız sürü nereye giderse oraya gidiyor

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Atatürk'ün bize ne miras bıraktığını onlar bizden daha iyi biliyor fakat onu uygularlarsa nasıl soyacaklar milleti?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
İçki yasaklanabilir.
Açık söyleyeyim, bence mahsuru yok.
Ama rakı asla...

Çünkü takunyalılar öyle zanneder ama

aslında "içki" değildir rakı.

Yurt sevgisidir örneğin.
İki tek attın mı "n'olacak bu memleketin hali?" diye endişelenmezsin aksi olsa...
Tıp bazen çaresizdir, o ilaçtır.
Gurbete bile iyi gelir.

Kontörsüz muhabbettir.
Büst gibi oturan adamın bile çenesini açar, gülümsetir. Kahkahadır.
Hatıraları kaydeden hard disk'tir.

Botoks'tur bir nevi.
En kaknemi bile bir başka görünür gözüne.
Çirkin kadın yoktur, az rakı vardır... İçilir, güzelleşilir.

Herkesin gençlik hatası olabilir. Bira içersin.
Sonradan para kazanıp tenise başlayınca, şarap içmeyi matah zannedersin.
Amerika'da TIR şoförlerinin içtiği viskinin dublesine Etiler'de TIR parası ödersin, ayrı...
Ama kürkçü dükkânıdır, döner dolaşır, gelirsin...

Orhan Gencebay'dır.
Entel barlarda, sosyete kulüplerinde dinlemeye utanırsın... Ama hepimiz biliriz ki, ezbere bilirsin... İstediğin kadar ağız burun kıvır, altın plağı hep o alır...
Tatlıses'tir.
Realite'dir.

Çocuktur, ağlarsın. Hele beyaz "p"eynir ile "k"avun olursa sağında solunda.
Örgüttür.
PRK...
Ama bölücü değil, birleştirici... Türk'ü de içer, Kürt'ü de, Laz'ı da... Sor bak, Ermeni'si de, Rum'u da, Yahudi'si de...

AB'cidir.
Çünkü Rum öyle bir meze yapar ki, helali hoş olsun,

Kıbrıs'ı veresin gelir..

Madem yasaklayacaksın rakıyı...
Neden balık avlıyorsun o zaman?
Şerbetle mi yiyecez lüferi?
Ne anlamı var deniz börülcesinin, rokanın, radikanın, cibezin... İnek miyiz biz?
Yoksa Şakşuka'yı şarkı mı zannediyorsun sen?

Yanlış şiir okuyorsun, hapse giriyorsun...
Oku bak ne diyor dünya güzeli Orhan Veli...
" Şiir yazıyorum
Şiir yazıp eskiler alıyorum
Eskiler verip musikiler alıyorum
Bir de rakı şişesinde balık olsam..."

Yılmaz Özdil / Sabah Gazetesi / 10.12.2005

dua...:harika:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=89896187417

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
affedersin ama, rezil olup olmadığına sen mi karar vereceksin, günah işlerken bari şirke girmeyin,

cehennem sıcak değildir, sadece, günahkar kendi ateşini yanında getirir:kızdım:
İlk mesajımda buna rezil dua demişim bir daha izledimde bu dua değil.Tam anlamıyla bir 'rezalet
.Şirke girmeme sebep rezil sözcüğü ise cehennem ateşimide yanımda götürmeye razıyım.
Bu eğlentileri (dua demiyorum bakın kesinlikle değildir dua böyle olmaz ) dua diye yorumlayıp savunan sizlerin halini düşünmek bile istemiyorum.

şu üye engelleme şeysi nasıl yapılıyordu ben engellememi yapayım öyle cevap veriniz görmek,uğrasmak gibi bir niyetim yok konuyla yada sizinle

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Gönül verip, gönül geçme ..
Ekmediğin Yeri biçme ..
Benden sana bir nasihat ..
Tek başına rakı içme ..

Meze mezedir deyip seçme ..
Kavun peynirden Vazgeçme ..
Çok yiyerek rakı içme ..

İçkini zevkinle iç ..
Başlamadan Kahır etme ..
Bir şey kurup rakı içme ..

Salataya Itibar et ..
Meyveleri ihmal etme ..
Kızartmayla rakı içme ..

Akşamcıysan beni dinle ..
Kerameti geciktirme ..
Benden sana bir nasihat ...
Başlamadan çorba içme..

Arkadaşını iyice seç ..
Nüktedandan sakın geçme ..
Dertlilerle rakı içme ...

Sâki der ki neşeli ol...
Muhabbetsiz kişi seçme...
Benden sana bir nasihat...
Şeftalisiz rakı içme...

Rakıcı Ali Baba nasihatı,

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
kucuk_google.jpg

Küçük Google | En delikanlı arama motoru
Kavun Karpuz 35'lik Beyaz peynir Haydari Cimeyıl ıvırzıvır. Arama ayarları Google Hesabı ayarları. Agora. Son kadehi içmeseydim keşke. ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5