İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dosya boyutu ?

M

Muziooo

Misafir
Diyelim web sayfa boyutu 100kb (sayfa.asp yani)

Bu sayfaya öyle bi kod yazıyorumki siteye normal ziyaretçisi girince sayfaya sadece HOŞ GELDİNİZ yazıyor.
Bu takribi 2-3 kb tutuyor

Ama ben girince (admin) sayfaya beni browserimdan taniyor ve sayfanın tamamını açıyor.

Sorum olurmu olmazmı değil, bu web sayfasına ben girince 100kb bant yiyo orası tamam ama normal user girince ne kadar yer ?

Dosya 100kb
userde 2kb lık gozukuyo (sayfa aynı sayfa ama admine başka normal site ziyaretçine farklı yazılar gösteriyo)

yani bant olarak user girince 2 kbmi yer 100 kbmi ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Aykut'un cevabi dogrudur.
Hostlar icin bant genisligi, kullaniciya gonderdigin dosya boyutu + kullanicinin o dosyayi almak icin yaptigi istek(request) buyuklugudur.
Senin soruna gelince, ne boyutta dosya ekranda gorunurse o oranda bant genisligi yer, yani kullaniciya 2Kb gorunuyorsa 2Kb den az biraz fazla bant genisligi harcamis olursun.
Sen sayfaya baktiginda ise 100Kb+istek paketlerinin boyu.

M

Muziooo

Misafir
teşekkürler cevaplar için,

bıktım şu bant sorunundan heleki windows sunucularda çok daha masraflı oluyor bu bant :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5