İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dosya upload sorunu

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
upload olayı ben de , ayrı makinalarda falan heryerde calisti su an ama bir musterimde calismiyor , bunun guvenlik ayari falan var mi ne bileyim anlamadım adam sehir disinda gidip bilgisayarına da bakamam. Anlamadım yani böyle bi olay yaşıyan var mı

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptım ben upload yapabiliyorum baska biri daha yapabiliyor ,
mysqlede verileri girebiliyoruz.Ya herşey ok su an.

Ama musteri gözat diyip gonder diyince boş sayfa dönüyor diyor bunun nedeni firewall ya da ne olabilir tecrübesi olan var mı diye sordum kesin rooterdan falan firewall acik gibi birşey çıkıcak ama bakalım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ayni html form ve php dosyasi uzerinden sen yapiyorsun o yapamiyorsa, onun bilgisayarinda bir problem var demek ki, browser ayarlarinda vs.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
musteri ne kadar anlar bunu bilemicem öff başıma gelene bak sen kas o kadar :(

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bize de gonder bakalim, Ajax filan var mi bu dalgada, belki ondandir, benim bazi uygulamalar bazi browserlarda calismadi. Ayni bu konuda. Bilemiyorum belki.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ajax yok 1sn kodlarım yapistirayim olmadi.

<?
include("mysql.php");
$otelid = $_GET["id"];
//set these variables-----------------------------------------------------------------
$domain = "localhost";//your domainname
$path = "../otelresimler/"; //path to your targetfolder
$path_after_domain = "../otelresimler/"; //path to your targetfolder for use in url
$max_size = 5000000;//maximum filesize
//------------------------------------------------------------------------------------
?><FORM ENCTYPE="multipart/form-data" ACTION="<? $PHP_SELF ?>" METHOD="POST">
<p>
<INPUT TYPE="hidden" NAME="ders" value="<?=$dersid?>">
</p>
<p>
<strong><font color="#990000" face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Küçük resim jpg, gif </font></strong>
<input type="file" name="userfile2" />
</p>
<p><strong><font color="#990000" face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Büyük resim jpg, gif </font></strong><font color="#990000">:</font>
<INPUT TYPE="file" NAME="userfile">
<INPUT TYPE="submit" VALUE="Gönder!">
</p>
</FORM>

<br>
<?

if (!isset($HTTP_POST_FILES['userfile'])) exit;
if (!isset($HTTP_POST_FILES['userfile2'])) exit;

if (is_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name']) and is_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile2']['tmp_name'])) {

if ($HTTP_POST_FILES['userfile']['size']>$max_size) {
echo "<font color=\"#333333\" face=\"Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif\">Dosya boyutu , izin verilen maksimum deðerden fazladýr.<br>Lütfen dosya boyutunuzu düþürün.</font><br>\n"; exit; }

if (($HTTP_POST_FILES['userfile']['type']=="image/gif") || ($HTTP_POST_FILES['userfile']['type']=="image/pjpeg") || ($HTTP_POST_FILES['userfile']['type']=="image/jpeg") || ($HTTP_POST_FILES['userfile2']['type']=="image/gif") || ($HTTP_POST_FILES['userfile2']['type']=="image/pjpeg") || ($HTTP_POST_FILES['userfile2']['type']=="image/jpeg"))
{

if (file_exists($path . $HTTP_POST_FILES['userfile']['name']) || file_exists($path . $HTTP_POST_FILES['userfile']['name'])) {
echo "<font color=\"#333333\" face=\"Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif\">Bu isimde dosya bulunmaktadýr.Lütfen dosya adini degistirip tekrar deneyiniz</font><br>\n"; exit; }

$res = copy($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], $path .$HTTP_POST_FILES['userfile']['name']);
$res2 = copy($HTTP_POST_FILES['userfile2']['tmp_name'], $path .$HTTP_POST_FILES['userfile2']['name']);

if (!$res || !$res2) { echo "<font color=\"#333333\" face=\"Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif\">Server Hatasý lütfen yöneticinizle irtibata geçiniz</font><br>\n"; exit; } else {
$veriadi = $HTTP_POST_FILES['userfile']['name'];
$veriadi2 = $HTTP_POST_FILES['userfile2']['name'];
mysql_query("insert into resim values('','$otelid','$veriadi2','$veriadi')");
?>
<br>
<p>
<font color="#333333" face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Resminiz Başarıyla Eklenmiştir.<br>
<strong><font color="#990000"><br><br>
</a></font></strong></font></font></p>
<?
}

} else { echo "<font color=\"#333333\" face=\"Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif\">Dosya formatý .gif .jpeg .doc ya da .pdf olmak zorundadýr. </font><br>\n"; exit; }

}

?>

fegabj

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben burda move_uploaded_file gibi bir komut göremedim

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kod:
ACTION="<? $PHP_SELF ?>"
SELF vermek yanında bir çok açık getirir, çok sakıncalıdır haberiniz olsun.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fegabj ;
$res = copy($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], $path .$HTTP_POST_FILES['userfile']['name']);
bu komutla yapıyor sanırsam işlemi yani su an ben de ve baya bi kiside calisiyor musteri dısında belki dedim denk gelen vardır

Ceasar;
Ne gibi bir açık olur ben kolaylık olsun diye böyle yapıyorum. Hatta bazı hostlar niye yemiyor bunu diye kızıyordum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5