İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dreamhost 25 şubat 2007 (Uçmuş)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dreamhost.com

Arkadaşlar iki farklı lokasyondan anasayfalarına ulaşmaya çalışıyorum açmıyor.
Bu konuda yorumu yada bilgisi olan var mı?

şu anda saat: 10:08 (pazar günü)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arasıra olan ulasamama olaylarında şu lafı dilime doluyorum :)

DREAM IS DOWN ... :p daha oncelerdede oluyordu ama anasayfaları acılıyordu sitelere girilmesede. sitelerim acılmıyor az once fakettim ama kendi sitelerine girmeyi denemedim bu topici gorunce yazayım dedim. Adamlar saldırılardan bıkmıs usanmıs acıkcası. Kaliteli serverları alan bant gayet ii ucuza veriorlar hal böyle olunca DUSMANI eksik olmuyor. uzmanlarla calısınca bertaraf ediorlar ama bu kez ciddi durum herhalde ... insallah gelir bi süre sonra.

Freewebdot com vardı bedava host ederdi top level domainleri sonra dusmanları eksik olmadı bıktılar saldırılardan ve kapattılar.

sanırım bu tarz seylere alısmamız gerekecek. yada sessiz sakin kösesinde oturan bi yerden host alıcaz.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yorumlarınıza katılıyorum. Çok uygun fiyata geniş bir hizmet verirseniz sektördeki aynı işi yapan firmalardan zarar gelebilir (genelleme olarak buna katılıyorum ama dreamhost.com'a uyarlama noktasında açıkcası bir bilgim yok)

Yurt dışında olupta (yada oradan dreamhost.com'u dolaylı açmaya çalışabilen varsa sonuçtan haber edebilir mi)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rica ederim..Anladığım kadarıyla müşteri siteleri de açılmıyor..Umarım biran önce düzelir..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
This came out on Friday from Dreamhost RSS feed:

We were just informed one hour ago from our building management that an emergency maintenance window is scheduled for this Saturday morning, February 24th, at 1AM PST. UPDATE! The building has just changed the window to be 23 hours later.. it is now scheduled for Sunday morning, February 25th, at 12:01AM PST. This maintenance window involves taking our entire building's power offline for approximately 3 hours. The word from the building:

It was discovered by ABM Engineering during the power monitoring
equipment installation, that a Phase C Conductor Cable on UPS #4
has been compromised to the point that immediate action to
repair it is necessary or a ground fault will occur to the building
systems.

Since only one of our three data centers is losing power, not all servers will be shut down. Unfortunately, our core routers and our upstream providers are in that data center, so there will be no network to any servers during the window. Gaah.

Since we have advanced (albeit limited) warning of this event, we will be onhand to physically power off all of our equipment at 11:15PM PST. Barring any unforeseen issues (on our end or the building engineer's) we plan on having everything back up by 4AM PST, hopefully much sooner.

This outage will affect everyone's sites and email. Email sent to our customers during this outage will be deferred on the sending server and will be delivered after service is restored.

We apologize for the inconvenience this no doubt causes, as well as for the short notice. We will be posting updates as possible during the outage.

Bu email de tam olarak ne deniyor yardımcı olabilecek olan var mı?
Bu emaili bana önceden göndermediler (yabancı bir forumda buldum bu emaili)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elektrik sistemlerinde bir hata tespit edilmiş ve acilen buna müdahale etmeleri gerekmiş.Aksi takdirde çok daha büyük sorunlar yaratabilirmiş.Hatanın bulunduğu data center tüm routerların bulunduğu datacenter olduğu için burada yaşanan elektrik kesintisi tüm sunuculara erişim kaybı meydana getiriyormuş.Bu nedenle bugün 3-4 saat kesinti olacakmış.Ama daha da kısa sürede bitirmeye çalışacaklarmış..

Olayın özeti bu..

xccdark

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
ohh saolun yaw! bende diyorum neden siteler açılmıyo o kadar site kalıcak sanmıştım

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elektrik sistemlerinde bir hata tespit edilmiş ve acilen buna müdahale etmeleri gerekmiş.Aksi takdirde çok daha büyük sorunlar yaratabilirmiş.Hatanın bulunduğu data center tüm routerların bulunduğu datacenter olduğu için burada yaşanan elektrik kesintisi tüm sunuculara erişim kaybı meydana getiriyormuş.Bu nedenle bugün 3-4 saat kesinti olacakmış.Ama daha da kısa sürede bitirmeye çalışacaklarmış..

Olayın özeti bu..

Teşekkür ederim @BiLHost
Şu anda bende sizinle ilerde ticaret yapma düşüncesi oluştur: düşünceyi oluşturan sizin yardım severliğinizdir.

Saygılarımla

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.dreamhost.com açıldı ancak benim site hala kapalı sizdede durum aynımı?

Aynen devam ediyor sorun

panel girişi yapmak istediğinde bile sonraki sayfaya (giriş bilgilerini yazıp enterlayınca geçilecek olan sayfaya) bağlanılamıyor.

sanırım kendi sayfaları geliyor ama daha fonksiyonları yok (güvenlik kamerasındaki sabit resim gibi birşey yani ....)

xccdark

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
walla millet ebnim sitelerde kapalı bilemiyorum yaw :(

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dreamhost'dan memnunmusunuz +10k siteler için uygunmu yoksa küçük çaplı siteler içinmi bıktım artık her ay 100 ytl'nin üstünde hosting paraları vermekten..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5